PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Rescuers & Fosterers (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=14)
-   -   anak kucing perlu pertolongan... (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=4533)

aina.mj 06-29-2010 11:16 PM

anak kucing perlu pertolongan...

3 Attachment(s)
assalamualaikum dan salam sejahtera semua...baru tadi 2 ekor anak kucing dijumpai.umur agak2 belum 1 bulan.takda ibu dan dihurung kerengga kat belakang umah jiran.anak2 kucing ne memang perlukan rawatan dan penjagaan.saya tak dapat nak jaga mereka.diorang ada sakit mata dan selsema.esok baru nak bawa ke vet sebab jumpa tadi dah jam 8.30mlm..harap sesiapa yang dapat dan sudi memelihara anak2 kucing ni sila hubungi saya secepat mungkin 0195077477.terima kasih semua ..

my boo 06-30-2010 12:12 AM

Re: anak kucing perlu pertolongan...

kesiannya anak kucing 2....
sedih tgok :(
awak duduk kat mane yer?

Baby 06-30-2010 12:27 AM

Quote:

Originally Posted by aina.mj (Post 83793)
assalamualaikum dan salam sejahtera semua...baru tadi 2 ekor anak kucing dijumpai.umur agak2 belum 1 bulan.xda ibu dan dihurung kerengga kat belakang umah jiran.anak2 kucing ne memang perlukan rawatan dan penjagaan.saya xdapat nak jaga mereka.diorang ada sakit mata dan selsema.esok baru nak bawa ke vet sebab jumpa tadi dah jam 8.30mlm..harap sesiapa yang dapat dan sudi memelihara anak2 kucing ni sila hubungi saya secepat mungkin 0195077477.terima kasih semua ..

Kesiannya...{oh} nasib cepat selamat... kalau office hour balik awal baby dah adopt da...
takut tak terjaga sbb kitten ni kene penjagaan rapi.....
hope these kitten dapat new family cepat2..
ape2 pun aina bawa pergi vet dulu...bersihkan mata dengan kapas lembab perlahan2...

Baby 06-30-2010 12:29 AM

Quote:

Originally Posted by aina.mj (Post 83793)
assalamualaikum dan salam sejahtera semua...baru tadi 2 ekor anak kucing dijumpai.umur agak2 belum 1 bulan.xda ibu dan dihurung kerengga kat belakang umah jiran.anak2 kucing ne memang perlukan rawatan dan penjagaan.saya xdapat nak jaga mereka.diorang ada sakit mata dan selsema.esok baru nak bawa ke vet sebab jumpa tadi dah jam 8.30mlm..harap sesiapa yang dapat dan sudi memelihara anak2 kucing ni sila hubungi saya secepat mungkin 0195077477.terima kasih semua ..

Location aina kat mane..??

Kyzoor 06-30-2010 12:33 AM

salam,

kesiannya bulus tue...., Aina dok mana eks?

kyzoor{wink}{sick}

aina.mj 06-30-2010 11:15 AM

w'slm kyzoor..maaf la smlm pas post terus tido je.anak2 kucing tu mmg sakit sgt kot.nak suap susu pun xnk.sy dok kat perumahan sebelah hospital tengku ampuan rahimah.ne sy baru nak bawa p vet.tadi keja buzy...
susah hati gak fikirkan diorang...betul cakap baby tu..anak2 kucing ne perlu beri banyak perhatian sbb masih kecil dan sakit.tambahan lagi xda ibu.pengalaman jaga mulan buat saya sedar yang sy xmampu nk jaga anak2 ne dalam situasi saya sekarang...
itu yang cepat2 tanya.lau xda juga saya akan anta ke spca,tp tu pilihan terakhir la...
apa2 hal leh juga kol atau msg k.tq..

FurKids 06-30-2010 11:34 AM

Quote:

Originally Posted by aina.mj (Post 83828)
w'slm kyzoor..maaf la smlm pas post terus tido je.anak2 kucing tu mmg sakit sgt kot.nak suap susu pun xnk.sy dok kat perumahan sebelah hospital tengku ampuan rahimah.ne sy baru nak bawa p vet.tadi keja buzy...
susah hati gak fikirkan diorang...betul cakap baby tu..anak2 kucing ne perlu beri banyak perhatian sbb masih kecil dan sakit.tambahan lagi xda ibu.pengalaman jaga mulan buat saya sedar yang sy xmampu nk jaga anak2 ne dalam situasi saya sekarang...
itu yang cepat2 tanya.lau xda juga saya akan anta ke spca,tp tu pilihan terakhir la...apa2 hal leh juga kol atau msg k.tq..

Kittens are too young/small, Aina, hope you do manage to find someone ... shelters like SPCA definitely bunuh punyer, dengan cara apa saya tak pasti. Kittens punya tangan kecik sangat tak dapat masuk jarum ke dalam vein (saluran darah) utk inject mati, so ada stengah tempat cucuk jarum terus ke dada tembus jantung, ada tempat pula rendam dalam air sahaja. It is a very tough thing to do, but shelters are overcrowded sebab ramai enggan kembirikan kucing.

Hari tu vet cerita bagaimana si suami shouted at the vet semasa pickup kucing sebab kembirikan kucing di atas permintaan bini dia, kata "Dosa!" tapi bini dia dah tak larat nak jaga kucing banyak sangat. Kesian! Balik rumah nanti mesti perang dunia Ke-3 ....

Nur_illiyana 06-30-2010 11:58 AM

Quote:

Originally Posted by FurKids (Post 83835)
Kittens are too young/small, Aina, hope you do manage to find someone ... shelters like SPCA definitely bunuh punyer, dengan cara apa saya tak pasti. Kittens punya tangan kecik sangat tak dapat masuk jarum ke dalam vein (saluran darah) utk inject mati, so ada stengah tempat cucuk jarum terus ke dada tembus jantung, ada tempat pula rendam dalam air sahaja. It is a very tough thing to do, but shelters are overcrowded sebab ramai enggan kembirikan kucing.

Hari tu vet cerita bagaimana si suami shouted at the vet semasa pickup kucing sebab kembirikan kucing di atas permintaan bini dia, kata "Dosa!" tapi bini dia dah tak larat nak jaga kucing banyak sangat. Kesian! Balik rumah nanti mesti perang dunia Ke-3 ....

FK,
isssskkk... ngeri la..
Saya ni bukan boleh tengok anak kucing yg kecil-kecil tanpa ibu.. sedih..{cry}

Aina,
tolong jangan hantar ke SPCA..
cari sesiapa yg ada ibu kucing.. minta tumpang..
Tp bawa ke Vet dulu.. Yg oren tu mata dia nampak teruk.. {cry}{cry}

FurKids 06-30-2010 12:18 PM

Quote:

Originally Posted by Nur_illiyana (Post 83845)
FK,
isssskkk... ngeri la..
Saya ni bukan boleh tengok anak kucing yg kecil-kecil tanpa ibu.. sedih..{cry}

Aina,
tolong jangan hantar ke SPCA..
cari sesiapa yg ada ibu kucing.. minta tumpang..
Tp bawa ke Vet dulu.. Yg oren tu mata dia nampak teruk.. {cry}{cry}

Kittens tu perlu rawatan segera dan nasihat vet bagaimana nak menjaga mereka sebab 3 perkara: kittens terlalu muda dan kecik, Aina kata ada selsema, dan ketiga, mereka kena gigit semut ... badan, muka dan mata mungkin ada reaksi dan juga allergy buat merah, bengkak, gatal dan sakit ... bayangkan kita kena gigit semut! Tapi disebabkan mereka terlalu muda dan kecik, rawatan adalah rumit, banyak ubat yg tak boleh bagi mereka di atas sebab umur mereka. Jangan sebarang taroh ubat, ya? Just keep them clean, dry and always warm. Taroh banyak-banyak newspaper shreddings utk memanaskan badan mereka dan resap segala basahan. Kalau guna tuala atau kain, pastikan selalu kering. Kerap menukar jika basah. Badan kitten kecik mudah kesejukan dan boleh mati.

Baby 06-30-2010 03:38 PM

Quote:

Originally Posted by FurKids (Post 83835)

FK, betul ke sampai macam tu diorg buat.. Kesiannya.. Dengar pun tak sanggup, apatah lagi nk tengok or buat.. Yela sebab diorg pun tak cukup kakitangan, so siapa yang nak beri perhatian sepanjang masa pada anak kucing ni.. Jangan anta la..

Aina try ur best untuk cari family baru..
Update us bila u da balik dari vet nanti..

aina.mj 06-30-2010 05:02 PM

assalamualaikum dan salam sejahtera semua....sy sangat berbesar hati dan terharu dengan perhatian dan tindakan yg diambil oleh ahli2 petfinder.terima kasih atas komen dan nasihat anda semua...
alhamdulillah...anak2 kucing tu dah selamat diambil oleh kyzoor.tadi bawa g vet..doc bgtau yg si oren tu kemungkinan besar tak akan dapat melihat,yang putih ada harapan untuk pulih macam kucing normal yg lain.doc bagi antibiotik,vitamin,ubat selsema dan ubat mata.tapi diorang tak diberi ubat cacing lagi.doc suruh tunggu bila dah betul2 sehat baru bagi.takut badan diorang xleh nak terima kalau terlalu banyak bagi ubat.
ciap je jumpa doc,terus pegi umah kyzoor..abah dan mak sy pun ikut.abah tanya berkali kali samada sy beritahu keadaan kesihatan anak2 kucing tu pada kyzoor..hehe...dia macam xpercaya yg kyzoor sanggup jaga.terima kasih banyak2 kyzoor...sy respect awak la.cayok2..moga awak murah rezki dan segala impian awak tercapai...
tima kasih semua....w'salam

Kyzoor 06-30-2010 05:26 PM

Quote:

Originally Posted by aina.mj (Post 83918)
assalamualaikum dan salam sejahtera semua....sy sangat berbesar hati dan terharu dengan perhatian dan tindakan yg diambil oleh ahli2 petfinder.terima kasih atas komen dan nasihat anda semua...
alhamdulillah...anak2 kucing tu dah selamat diambil oleh kyzoor.tadi bawa g vet..doc bgtau yg si oren tu kemungkinan besar tak akan dapat melihat,yang putih ada harapan untuk pulih macam kucing normal yg lain.doc bagi antibiotik,vitamin,ubat selsema dan ubat mata.tapi diorang tak diberi ubat cacing lagi.doc suruh tunggu bila dah betul2 sehat baru bagi.takut badan diorang xleh nak terima kalau terlalu banyak bagi ubat.
ciap je jumpa doc,terus pegi umah kyzoor..abah dan mak sy pun ikut.abah tanya berkali kali samada sy beritahu keadaan kesihatan anak2 kucing tu pada kyzoor..hehe...dia macam xpercaya yg kyzoor sanggup jaga.terima kasih banyak2 kyzoor...sy respect awak la.cayok2..moga awak murah rezki dan segala impian awak tercapai...
tima kasih semua....w'salam

Salam Aina.....,

Wan buat selagi mampu..... skrang si fifi pun dah accept baby kitten tue dah siap jilat2 baby tue.... alhamdullilah allah permudahkan segala urusan..... selagi di izinkan allah s.w.t wan buat apa yang wan mampu kerana tanggunjawab wan supaya kita tak rasa sedih bila berlaku perkara yang menyedihkan.... terma kasih juga pada aina kerana bagi wan kepercayaan serta trima kasih pada aina and parents kerana selamatkan baby kittens tue... moga allah membalas kebaikan aina.......

Kyzoor{wink}

aina.mj 06-30-2010 05:56 PM

w'salam..sama2 la kita ye wan.emmm...maaf ek nk minta tolong sekali...camne nak close thread?dah 30 minit dok tekan sana sini tak jadi2 pown....

tediber 07-01-2010 12:06 AM

TQ Wan,
rasanya tak perlu tutup thread ni, Wan boleh update pasal baby 2 ekor tu di sini.
Pengalaman gagal jaga baby kucing buat rasa terharu bila ada yang sudi sedaya upaya selamatkan mereka.

Tahniah buat wan dan kamu aina.

:))

aina.mj 07-01-2010 03:16 PM

tq tediber..syukur sgt sebab wan ada fifi yg bole susukan 2ekor anak2 tu.diorang perlu susu ibu unuk cepat sembuh dan jadi sehat dan membesar bagai johan.dulu masa sy bela mulan,sy buntu sebab dia kecik sangat masa abah bagi tu umo baru 9hari.langsung xterfikir nak cari ibu tumpang.sy bagi dia replacement milk.now dia sehat dan sgt aktif tapi bantot la cket dari kucing lain yg sebaya ngan dia.
nasib la si fifi ne ibu yg baik nak susukan 2 anak tu.harap tak lama lg wan akan updae kita ttg anak2 2 ekor tu...

All times are GMT +8. The time now is 11:09 PM.