PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cats & Kittens (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=25)
-   -   kutu pada kucing (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=5392)

diea nadia 02-26-2011 08:29 PM

kutu pada kucing

kucing sy memang sy jaga dengan elok..tapi slalu sgt kat telinga die ade kutu...sy sorang je yang x geli nak buang kutu tu...family lain sume geli...sy pernah gak beli ubat kutu...xtau nama ubat tu ape..kat jab vet...tp lpas seminggu ade kutu balik...xkan nak beli slalu ubat tu kan...kucing korang ade kutu gak x?is it normal or what?

miaomiao 02-27-2011 11:40 AM

Re: kutu pada kucing

kat telinga tu kutu atau earmites? mana boleh letak selalu ubat kutu. ada jadual dia, about sebulan sekali je. tapi kalau nak specific, kena tengok arahan pada packaging ubat kutu tu. kalau betul itu kutu, cuba la guna frontline spot-on. tapi tunggu la after one month dari tarikh u letak ubat kutu sebelum ni

prinz38i 02-27-2011 07:30 PM

cuba mandikan ngan syampoo kutu.

diea nadia 02-28-2011 05:13 PM

kucing sy ni sy biarkan die g jln2 sendri..die suke sgt baring atas tanah...maybe sebab tu byk kutu...sy xsure tu kutuke earmite...hehe...agak susahla nak mak sure xde kutu langsung..huhu

diea nadia 02-28-2011 05:14 PM

sy tak penah lg mandikan die...sy nak sapu ubat pun die nak lari...camne eg nak wat?

mern 02-28-2011 05:44 PM

saya pernah di beritahu ada ubat kutu yg letak sekali jek...sekali sy antaq citam g grooming tp x lama pas tu ade kutu blk sbb ade kontek ngan kucing laen..pastu saya beli ubat kutu kt pet shop botoi kecik jek lam rm12 mandikan die biar kering pastu letakkan ubat tu..pastu dah xde kutu dah...ade lg separuh ubat tu... :)

diea nadia 03-01-2011 05:38 PM

yeke?bagusnye letak skali je dh xde kutu...ape nama ubat tu?nak bg yg separuh lg tu pun leh...hehehe :)

hanissyazwan 06-22-2011 10:01 PM

Quote:

Originally Posted by diea nadia (Post 93575)
kucing sy memang sy jaga dengan elok..tapi slalu sgt kat telinga die ade kutu...sy sorang je yang x geli nak buang kutu tu...family lain sume geli...sy pernah gak beli ubat kutu...xtau nama ubat tu ape..kat jab vet...tp lpas seminggu ade kutu balik...xkan nak beli slalu ubat tu kan...kucing korang ade kutu gak x?is it normal or what?

macm ni.beli 2jenis ubat kutu.yaitu troy ear mite dan frontline.kalau takde frontline spot in beli advance spot in.

troy ear mite tu titis dlm telinga. dan frontline tu letak je di bahagian bahu kucing yg dekat dgn kepala.dlm masa 12jam. kutu mati. untuk pengetahuan lanjut youtube dan google frontline spot in dan advance spot in dan troy ear mites

rihazmuhammad 08-11-2011 09:30 AM

masalah kutu ni biasanya saya gunakan ubat titis kat tengkuk kucing. ikut jadual. bila dah nampak perubahan ( tak nampak kutu) gunakan pula kolar anti kutu baru boleh kucing ni bersosial

Nasha Eddie 08-28-2011 09:55 PM

Kucing saya cabut bulu2nya!

maaf kalau mintak pandangan lain...

kucing saya sudah seminggu, grooming bulunya tapi pelik tabiatnya.. abis bulunya dia cabut sendiri... muler2 ingat dia bergaduh dgn kucing lain..tpi saya tgk sendiri..dia cabut2 bulunya sampai habis..

tolong saya..mcm maner utk dia stop dr mencabut bulu dia.. adakah kerana dia kene sakit kurap? adakah ini tabiat kucing?

rihazmuhammad 09-05-2011 11:08 AM

bahagian mana yang dia cabut bulu dia? kalau kat tepi telinga atau bahagian hampir dengan telinga, mungkin dia ada earmite. dia tak dapat garu dalam telinga jadi dia garu luar. klu dah terlalu gatal dia cabut bulu sekitarnya.{cry2} klu betul macam tu. beli ubat titik earmite. titikkan dalam telinga dan bersihkan wax telinga dia. cuba tengok ni http://www.youtube.com/watch?v=ZXt5j...eature=related atau yang ini http://www.youtube.com/watch?v=iMVLrgKNP5M

toffeecino 09-05-2011 12:28 PM

Re: Kucing saya cabut bulu2nya!

Quote:

Originally Posted by Nasha Eddie (Post 97374)
maaf kalau mintak pandangan lain...

kucing saya sudah seminggu, grooming bulunya tapi pelik tabiatnya.. abis bulunya dia cabut sendiri... muler2 ingat dia bergaduh dgn kucing lain..tpi saya tgk sendiri..dia cabut2 bulunya sampai habis..

tolong saya..mcm maner utk dia stop dr mencabut bulu dia.. adakah kerana dia kene sakit kurap? adakah ini tabiat kucing?

overgrooming ni boleh disebabkan kutu ataupun stress. my female cat masa belum spay dulu pun asyik cabut bulu kat abdomen dan behind masa grooming.
after spayed dah takde problem tu lagi. try the methods recommended by the forumer on how to eliminate ear mites, hair mites/fleas first. if unsuccessful, you need to identify any changes made to the kitty's environment- change of food, sand, new kitty, reproductive stage etc etc. even vet will ask this questions. good luck

pillow 09-06-2011 02:03 PM

pakai rantai anti kutu pon ok dh...nyamuk pon xdekat...hehehehe

nurkasih 09-06-2011 05:17 PM

Quote:

Originally Posted by pillow (Post 97536)
pakai rantai anti kutu pon ok dh...nyamuk pon xdekat...hehehehe

flea collar is not only dangerous to the cat, it's also dangerous to the other cats and to human being as well. vets dont encourage the usage of flea collar. Kucing lain yang main2, mungkin akan tergigit. Budak-budak yang nak belai kucing mungkin terpegang. :)

pillow 09-07-2011 10:21 AM

Quote:

Originally Posted by nurkasih (Post 97543)
flea collar is not only dangerous to the cat, it's also dangerous to the other cats and to human being as well. vets dont encourage the usage of flea collar. Kucing lain yang main2, mungkin akan tergigit. Budak-budak yang nak belai kucing mungkin terpegang. :)

mcm tu ek...bahaya gak yer...nape la benda ni leh terjual kalo bahaya...hmmmmm
{angry}{angry}{angry}

nurkasih 09-08-2011 11:07 AM

Quote:

Originally Posted by pillow (Post 97557)
mcm tu ek...bahaya gak yer...nape la benda ni leh terjual kalo bahaya...hmmmmm
{angry}{angry}{angry}

petshop dan vet adalah 2 pihak yang berbeza dengan matlamat yang berlainan. {wink}

pillow 09-08-2011 12:26 PM

Quote:

Originally Posted by nurkasih (Post 97584)
petshop dan vet adalah 2 pihak yang berbeza dengan matlamat yang berlainan. {wink}

sepatutnya kene ade guideline gak la kan psl brg2 yg leh membahayakan...tul x

hanissyazwan 10-03-2011 06:16 AM

rasanya la,semua barang berkaitan kutu ke, dikelaskan dlm katagori racun,,

All times are GMT +8. The time now is 02:34 AM.