PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Coffee Room (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Perhiasan Wanita (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=3247)

rock 10-23-2009 02:47 PM

Perhiasan Diri Hawa/Adam

Kawan2 pet finder jom kita kongsi2 mengenai barang perhiasan yang anda miliki dan minati.tak kiralah daripada kristal,emas putih/kuning,jade,mutiara..{victory}

baru2 ni,saya ke tomei,sb dapat cupon 72% potongannya..so nak gunalah kononnya..tapi malangnya,kupon tu,boleh guna hanya pada barangan yang tiada promotion dan perkataan NETT...bila diorg tunjuk barangan yang boleh dibeli tu,saya terkejut juga,wah,barang2 mahal sahaja ni..{shy} nmpk macam tak logik pn ada ni harga dia..kebanyakkan yg ditunjuk,hanya emas putih saja..lepas tu,permata kristal yg berwarna wrni.cantik tu mmg cantik,tapi harganya pn cantik juga lepas diskaun.{grin}

June 10-23-2009 02:58 PM

Perhiasan Wanita

wah!! Best thread ni.akak suka silver.ada earring silver dan rantai silver.{shy}{shy}

klu perhiasan yg lain tak minat.rimas.heheheh!!

Quote:

Originally Posted by rock (Post 64561)
Kawan2 pet finder jom kita kongsi2 mengenai barang perhiasan yang anda miliki dan minati.tak kiralah daripada kristal,emas putih/kuning,jade,mutiara..{victory}

baru2 ni,saya ke tomei,sb dapat cupon 72% potongannya..so nak gunalah kononnya..tapi malangnya,kupon tu,boleh guna hanya pada barangan yang tiada promotion dan perkataan NETT...bila diorg tunjuk barangan yang boleh dibeli tu,saya terkejut juga,wah,barang2 mahal sahaja ni..{shy} nmpk macam tak logik pn ada ni harga dia..kebanyakkan yg ditunjuk,hanya emas putih saja..lepas tu,permata kristal yg berwarna wrni.cantik tu mmg cantik,tapi harganya pn cantik juga lepas diskaun.{grin}

hatemetoday 10-23-2009 03:03 PM

Re: Perhiasan Wanita

Quote:

Originally Posted by rock (Post 64561)

{grin}{grin}

nak joinnnnnn tapi barang komeh nan hando!!!!...err tepek gambo rantai kucing rega 5 hengget lehhh...{grin}{grin}

{cry2}{cry2}{cry2}

hatemetoday 10-23-2009 03:04 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 64564)
wah!! Best thread ni.akak suka silver.ada earring silver dan rantai silver.{shy}{shy}

klu perhiasan yg lain tak minat.rimas.heheheh!!

{scared}

{shy}{shy}{shy}

rock 10-23-2009 03:05 PM

saya buka thread ni,kebetulan malam semalam saya mimpi org bagi keronsang emas dekat saya..{shy}

alang2 tu,hari ni,saya bukalah thread baru..{shy}

saya ada juga beberapa koleksi emas kuning,pemberian ayah saya..anak perempuan,dia bagi rantai,gelang dan cincin...

kak june,saya tak blh pakai silver dgn brgan besi...kulit saya jadi gatal2 dan berair...kalau pakai kerongsang kt tudung,kalau gatal2,saya lapik tisu..{grin}

June 10-23-2009 03:30 PM

Perhiasan Wanita

rock,Ina,brg2 kemas lain tak nak tempek ke?? org lain tempek mcm2 brg2 mahal.takkan korang ketinggalan pula?? mcm akak ni lainlah.emas2 ni tak beli tp duit dlm bank berkarung2.klu korang nak akak bagi satu karung sorang {shy}{shy}{shy}{shy}

Quote:

Originally Posted by rock (Post 64570)
saya buka thread ni,kebetulan malam semalam saya mimpi org bagi keronsang emas dekat saya..{shy}

alang2 tu,hari ni,saya bukalah thread baru..{shy}

saya ada juga beberapa koleksi emas kuning,pemberian ayah saya..anak perempuan,dia bagi rantai,gelang dan cincin...

kak june,saya tak blh pakai silver dgn brgan besi...kulit saya jadi gatal2 dan berair...kalau pakai kerongsang kt tudung,kalau gatal2,saya lapik tisu..{grin}

imann 10-23-2009 03:36 PM

den suko silver jek...hanya itu yg den mampuu....keh..keh..keh...

rock 10-23-2009 03:44 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 64579)
rock,Ina,brg2 kemas lain tak nak tempek ke?? org lain tempek mcm2 brg2 mahal.takkan korang ketinggalan pula?? mcm akak ni lainlah.emas2 ni tak beli tp duit dlm bank berkarung2.klu korang nak akak bagi satu karung sorang {shy}{shy}{shy}{shy}

tertelan air liur baca ni.{shy}..akak bawalah 10 karung duit kt rumah saya,nk ajak tukar ni..{shy}

saya nak karung duit tau,bukan karung pasir,tak pasal2 kena cakar2 manja dgn anak2 akak tu.{shy}

jap2...nnti saya tepek ye..semua kena standby gambar masing2 tau..{shy}
tak kiralah mahal dan murah,ikut kemampuan..{good}
yg dr sumber internet tak blh..pelesu namanya tu.{shy}

June 10-23-2009 03:56 PM

Perhiasan Wanita

hah!! yalah.karung duit bukan karung pasir.ko ingat akak takde duit ke?? {shy}{shy}{shy} ko ingat akak tak mampu beli kondo 4k ke?? beli keta mahal?? {shy} lainlah klu setengah org tu yg cakap gebang2 tp sebenarnya main copy & paste dari tenet. {shy}{shy}

kita org suma tunggu giliran nak tempek gambar2 brg2 mahal ni. {wink}{wink}

Quote:

Originally Posted by rock (Post 64586)
tertelan air liur baca ni.{shy}..akak bawalah 10 karung duit kt rumah saya,nk ajak tukar ni..{shy}

saya nak karung duit tau,bukan karung pasir,tak pasal2 kena cakar2 manja dgn anak2 akak tu.{shy}

jap2...nnti saya tepek ye..semua kena standby gambar masing2 tau..{shy}
tak kiralah mahal dan murah,ikut kemampuan..{good}
yg dr sumber internet tak blh..pelesu namanya tu.{shy}

rock 10-23-2009 03:58 PM

erkk..erkkk...dasat juga akak june ni ye..

kalau macam ni,balik sabah nnti,akak banje saya cincin mutiara ye..{shy}

mutiara dekat sana mahal tak?{grin}

imann 10-23-2009 04:00 PM

perghh,,,mau aku selongkar peti besi kat umah nnt...nak snap gambor barang kemas aku yg ratus2 riban tu..wakakaka...

kuntum 10-23-2009 04:00 PM

Best la tread ni...

Saya suka emas putih (org kasi), handbag, kasut esp. perfume {happy}. Pantang ada perfume baru mesti nak beli...tapi itu dulu....sekarang ni suka rantai loceng kucing, handag dah tukar beli carrier kucing, kasut dah beli mainan diorang...perfume je saya masih gila!!{shy}

Bottom line, sejak ada beudak ni, lebih belanja untuk diorang...lleih rasa puas hati{nah} (normal ke aku nih..{sick})

imann 10-23-2009 04:01 PM

Quote:

Originally Posted by rock (Post 64589)
erkk..erkkk...dasat juga akak june ni ye..

kalau macam ni,balik sabah nnti,akak banje saya cincin mutiara ye..{shy}

mutiara dekat sana mahal tak?{grin}

mutiara?...
mutiara kata?
mutiara hati?
mutiara cinta...{shy}{shy}

rock 10-23-2009 04:02 PM

kuntum pernah tak trade in emas putih?

imann 10-23-2009 04:04 PM

Quote:

Originally Posted by kuntum (Post 64592)
Best la tread ni...

Saya suka emas putih (org kasi), handbag, kasut esp. perfume {happy}. Pantang ada perfume baru mesti nak beli...tapi itu dulu....sekarang ni suka rantai loceng kucing, handag dah tukar beli carrier kucing, kasut dah beli mainan diorang...perfume je saya masih gila!!{shy}

Bottom line, sejak ada beudak ni, lebih belanja untuk diorang...lleih rasa puas hati{nah} (normal ke aku nih..{sick})

kuntum...(cam klasik je rasa)..
bak kata doktor pakar....itu ada normal bagi kaum2 spesis cam kita ni..maka anda tidak perlu risau mahupun runsing...kerna itu semua normal belaka...{shy}{shy}

apa aku meraban ptg2 ni ntah...

rock 10-23-2009 04:11 PM

Quote:

Originally Posted by imann (Post 64595)
kuntum...(cam klasik je rasa)..
bak kata doktor pakar....itu ada normal bagi kaum2 spesis cam kita ni..maka anda tidak perlu risau mahupun runsing...kerna itu semua normal belaka...{shy}{shy}

apa aku meraban ptg2 ni ntah...

mentang2 lah esk cuti..semua mengarut dh..{shy}
skrg tgh sale,gilah soping handbeg,perfume ke..{grin}

fia86 10-23-2009 04:24 PM

hehe.. fia pun suke silver jek... ntah ler dari dulu xbrape suke emas.. huhu

harris 10-23-2009 04:36 PM

Tumpang tanya, perhiasan lelaki tak kira ek? kalau kira, saya nak share gak.. hehehehehe{happy}

rock 10-23-2009 04:41 PM

ok..ni utk yang pertama..koleksi yg ayah saya berikan..{kiss}

yang berlingkar2 tu,rantai.yang tengah cincin..
yang satu lagi gelang...

old fashion design kan,yang bagi tu pn dh old.hehehehehe.

rock 10-23-2009 04:43 PM

Quote:

Originally Posted by harris (Post 64599)
Tumpang tanya, perhiasan lelaki tak kira ek? kalau kira, saya nak share gak.. hehehehehe{happy}

boleh2 kalau nk join...{grin}

All times are GMT +8. The time now is 07:21 AM.