PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Training & Behavioral Issues (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=28)
-   -   antara kehidupanku(mertua) dan kucing.... (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=4567)

comot82 07-07-2010 08:17 AM

antara kehidupanku(mertua) dan kucing....

maaf, klu topik ni tersalah post ke apa....hy nak luah apa yg terbuku di hati....

sy bela kucing dlm sangkar....tp setiap hari sy akan lepas 2 kali...dalam pukul 5 pagi n petang dalam kul 7...
sekarang keluarga mertua datang n tinggal selama seminggu kat umah...
semalam, ketika sy lepas pkl 7 ptg tu, menjadi kebiasaan apabila keluarnya dr sangkar dia akan mencakar sekuat hati tikar kat dapur...pastu mak mertua sy tgk, dgn tiba2 dia capai tali n pukul kucing saya...!!!! menjerit seluruh batin ku...ketar rs di jiwa....klu anak aku yg buat camtu pasti kena bantai dah...ini mak.....! mak mertua lagi....!!! Ya Allah, hy Dia shj yg tahu apa perasaan sy ketika itu.....{angry} selepas kucing sy kena pukul, dia mcm tahu n faham...ble nampak muka mak datang pasti dia akan berlari menyorok mana2....klu org lain, dia ok jer

dgn kejadian itu, sy rsa kurang selesa....sy risau nanti nak balik raya bagaimana....? apatah lagi tahun ni giliran balik beraya umah mertua....klu bapa mertua sy mmg suka kucing....tp mak plak jenis benci kucing...!!!{angry}

huhu....sedihnya rs di hati.......{cry2}{cry2}{cry2}{cry2}{cry2}
sedangkan sy sendiri tak pernah pun nak 'jatuh tangan' pada kucing @ haiwan kesayangan saya yg lain.....

nurkasih 07-07-2010 08:33 AM

Re: antara kehidupanku(mertua) dan kucing....

I do not think this is a training & behavioral issue..

Cuma kita kena ingat lain orang lain perception and we have to live with it..

It happens everywhere..and anytime with anybody..

You might want to tolerate dengan keadaan tue as you are married to their son ( kalau bukan pasal kucing pun, pasal benda lain jugak...

and nothing to be discussed here I guess..

FurKids 07-07-2010 11:54 AM

2 Attachment(s)
Beli sangkar 3-tier besar dan kurungkan sepanjang masa mak mertua ada. Kalau mereka kamceng boleh sampai 4 ekor yg dewasa bersama dalam 1 sangkar, tapi kena setup bukan mcm kedai buat.

Setup mcm nie ...

1) Kalau tak kamceng, partition buat 2 bahagian (atas dan bawah) guna semua platform dan tangga sekali, ikat baik-baik semua supaya tak runtuh masa ligat

FurKids 07-07-2010 12:07 PM

1 Attachment(s)
2) Kalau semua kamceng, boleh tinggalkan satu gap lebar 6-8 inci (jangan besar sangat sebab nak kasi tempat luas kucing baring di level atas) kat tepi level atas utk kucing panjat naik turun. Letakkan poo box besar di sudut tepi level bawah utk gunasama semua. Style mcm nie kalau kucing kamceng, boleh masukkan sampai 5 ekor. Kalau kucing kecik, boleh sampai 7 ekor. Seronok lihat mereka panjat naik turun, boleh lepak di atas atau pun di bawah. Cukup selesa.

Gambar menunjukkan kucing dewasa saya panjat naik ke level atas yg bersih selepas poo-poo di level bawah.

June 07-07-2010 01:41 PM

antara kehidupanku(mertua) dan kucing....

Comot,your mentua dtg ke rmh dan sepatutnya dia tak blh treat kucing begitu coz that is not her house. Tp nak buat camnakan. Org tua ni perangai beza beza. Mgkn comot blh cakap kat dia baik baik,jgn pukul kucing tu. saya sayang kat mereka. lagi,sepanjang mentua kat rmh tu,limitkan pergerakkan kucing2 dlm rmh.

Quote:

Originally Posted by comot82 (Post 84361)
maaf, klu topik ni tersalah post ke apa....hy nak luah apa yg terbuku di hati....

sy bela kucing dlm sangkar....tp setiap hari sy akan lepas 2 kali...dalam pukul 5 pagi n petang dalam kul 7...
sekarang keluarga mertua datang n tinggal selama seminggu kat umah...
semalam, ketika sy lepas pkl 7 ptg tu, menjadi kebiasaan apabila keluarnya dr sangkar dia akan mencakar sekuat hati tikar kat dapur...pastu mak mertua sy tgk, dgn tiba2 dia capai tali n pukul kucing saya...!!!! menjerit seluruh batin ku...ketar rs di jiwa....klu anak aku yg buat camtu pasti kena bantai dah...ini mak.....! mak mertua lagi....!!! Ya Allah, hy Dia shj yg tahu apa perasaan sy ketika itu.....{angry} selepas kucing sy kena pukul, dia mcm tahu n faham...ble nampak muka mak datang pasti dia akan berlari menyorok mana2....klu org lain, dia ok jer

dgn kejadian itu, sy rsa kurang selesa....sy risau nanti nak balik raya bagaimana....? apatah lagi tahun ni giliran balik beraya umah mertua....klu bapa mertua sy mmg suka kucing....tp mak plak jenis benci kucing...!!!{angry}

huhu....sedihnya rs di hati.......{cry2}{cry2}{cry2}{cry2}{cry2}
sedangkan sy sendiri tak pernah pun nak 'jatuh tangan' pada kucing @ haiwan kesayangan saya yg lain.....

comot82 07-07-2010 02:05 PM

ya benar...dia langsung takde hak untuk memukul kucing saya...!!! sedangkan kita sayang sgt, rawat, mandi, bw vaksin, mata telinga kotor kita bersihkan...bela mcm anak sendiri, nak memukul jauh sekali, suka2 plak dipukulnya....mak sy sendiri pun jenis tak suka kucing tp takde lah sesuka hati nak buat apa2 coz dia tahu itu bkn hak dia,,,,{cry2}

ni yg duk fikir2 camne nak balik ry nanti...mmg nak bw balik kucing sy ini...tak sanggup nak hantar boarding kat mana2...nanti tak tahan rinduuu....kena angkut ngan sangkarnya sekali....gamaknya kena cari mangga nak kunci cage tu nanti...risau takut ramai yg mengusiknya....
sy plak jenis tak suka org lain selain huby n anak2 menyentuh, membelai haiwan kesayangan sy ini....

susah kan nak jumpa ngan manusia yg mempunyai perasaan 'sayang' pd haiwan ini......

FurKids 07-07-2010 02:14 PM

Quote:

Originally Posted by comot82 (Post 84413)
ya benar...dia langsung takde hak untuk memukul kucing saya...!!! sedangkan kita sayang sgt, rawat, mandi, bw vaksin, mata telinga kotor kita bersihkan...bela mcm anak sendiri, nak memukul jauh sekali, suka2 plak dipukulnya....mak sy sendiri pun jenis tak suka kucing tp takde lah sesuka hati nak buat apa2 coz dia tahu itu bkn hak dia,,,,{cry2}

ni yg duk fikir2 camne nak balik ry nanti...mmg nak bw balik kucing sy ini...tak sanggup nak hantar boarding kat mana2...nanti tak tahan rinduuu....kena angkut ngan sangkarnya sekali....gamaknya kena cari mangga nak kunci cage tu nanti...risau takut ramai yg mengusiknya....
sy plak jenis tak suka org lain selain huby n anak2 menyentuh, membelai haiwan kesayangan sy ini....

susah kan nak jumpa ngan manusia yg mempunyai perasaan 'sayang' pd haiwan ini......

Biar you rindu tak per, you'll get over it ... tapi kucing you akan amat stress baik dalam perjalanan juga di tempat baru. Stress sangat nanti kucing you jatuh sakit macam-macam ... think of your cats first, bukan diri sendiri ...

Juga, bila you angkut kucing-kucing tu balik bersama ingat bahawa tempat tersebut bukan rumah you sendiri tetapi rumah orang lain yg mungkin kurang senang dengan kucing you dan you tak leh dictate, "Hey, jangan sentuh kucing saya!".

kuntum 07-08-2010 10:14 AM

Tumpang sedih dgn kisah u tu...{sweat}

Betol kata FK, baik u boarding je kucing2 u tu bila raya nanti...rindu tu biasalah...saya pun macam tu, bila masukkan dorang dalam carrier untuk g boarding dah meleleh air mata ni...sedih giler...{cry}. Tapi like FK said, u'll get ovet it...bukan apa..nanti u pun stress kalau bawak balik kampung. Rumah mak mertua pulak tu, kan?

All times are GMT +8. The time now is 05:06 AM.