PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cat DIY (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=56)
-   -   DIY Recycle Paper Cat Litter (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=925)

Bareen 09-15-2008 02:25 PM

Re: DIY Recycle Paper Cat Litter

Quote:

Originally Posted by hatemetoday (Post 10257)
haaaaa..Sesar...tau takpe...kalau kat aku ..aku goreng tepong jek undang2 tuh...ratah sambil tengok tv mcm snak...

be there from 30th - 10th oct. fuh sakan aku braye...{grin}

oklah tarikh tu sebab aku ada kat Kuching masa tu, leh lah ko jumpa ngan Phaibun Nai dan sekutunya nanti.

Penghulu 09-15-2008 03:14 PM

Syabas Bareen...a very informative articles indeed...saya kalau punya kelapangan boleh la try menghasilkan nya...terimakasih...
tak yah bagi tu kat Lin..kau bagi langkau sebotol baru dia tau...

Bareen 09-15-2008 05:16 PM

Quote:

Originally Posted by Penghulu (Post 10269)
Syabas Bareen...a very informative articles indeed...saya kalau punya kelapangan boleh la try menghasilkan nya...terimakasih...

kecian lynn...luntur macam-macam kaler anak bulus lynn nanti....

Lyn_Cat 09-15-2008 08:05 PM

Quote:

Originally Posted by hatemetoday (Post 10228)
sudehhh..aku balek semenajung sok sure tangan jadik sotong..maklom lar oang sitok kighum mcm2..dgn trubok nya..dgn sirap grenadine nya..mi koloknya...pengsan juak kamik di epot ....tak pe le bareen...mekaseyy...

oit Lin stakat speket ko buat sendirik lah...*lariiiiiiiiiiiii {shy}{shy}{shy}{shy}

aku punk mauk kighum gak...terubok masin tok 2 eko cukuplah.. lagik apak yak..? black papper yg kighum 2 tahun lepas pun masih adak lagik.. mi kolok kamek ndak minat. (aku rasa mcm ckap org asli dah aku nih...hihihihi)
kighum kain pua yg besar utk buat alas meja bleh ndak..?

**** alaa ina sepeket pun boleh laaa buat trial..sblum buat sendirik nak kena tgk sample dulu....{kiss} kan..kan... bareen... bareen baik kan..... {shy}

Lyn_Cat 09-15-2008 08:07 PM

Quote:

Originally Posted by Penghulu (Post 10269)

oooo tok din mengapi2kan yerk.... nak kena nihh...{nah}
ataupun tok din nak suh order ngan tok din jer nanti ?? hihihi ..bila start projek nanti bgtau lah yerkkk....{grin}

Lyn_Cat 09-15-2008 08:08 PM

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 10260)
oklah tarikh tu sebab aku ada kat Kuching masa tu, leh lah ko jumpa ngan Phaibun Nai dan sekutunya nanti.

kirim chantek satu...bwk balik..ataupun adik chantekk...{happy}

Penghulu 09-15-2008 11:01 PM

Quote:

Originally Posted by hatemetoday (Post 10257)
haaaaa..Sesar...tau takpe...kalau kat aku ..aku goreng tepong jek undang2 tuh...ratah sambil tengok tv mcm snak...

be there from 30th - 10th oct. fuh sakan aku braye...{grin}

Besan...undang2 jgn di buat men dan di goreng2...kena ISA nanti...{shy}
saya tak ngirumm[ semacam je bunyi ] apa2, janji besan bawak tasya balik in one piece and less heavy...yek..{grin}

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 10297)
kecian lynn...luntur macam-macam kaler anak bulus lynn nanti....

http://img382.imageshack.us/img382/4...rish048jk4.gifhttp://img382.imageshack.us/img382/4...rish048jk4.gifhttp://img382.imageshack.us/img382/4...rish048jk4.gif

Quote:

Originally Posted by Lyn_Cat (Post 10308)
oooo tok din mengapi2kan yerk.... nak kena nihh...{nah}
ataupun tok din nak suh order ngan tok din jer nanti ?? hihihi ..bila start projek nanti bgtau lah yerkkk....{grin}

Tak de lyn...tak mau kasih api2 ni terbakar kang...bila tok dah start nanti tok bagitau...nak kumpul duit lu nak beli shredder machine...and formost ada lori...buat beli...." Old Newspaper...Suratkhabar lama.."

Bareen 09-16-2008 09:55 AM

Tak yah pakai shredder pun boleh. Renyuk dan padatkan kertas tu dalam baldi dan rendam semalaman. Pas tu koyak-koyakkan sampai hancur. Buat ler masa dok termenong dalam bilik air. Kerja 2 dalam 1, jimat masa.

Beli blender yang murah tu untuk menghancurkan kertas jadi lebih halus. Tak payah nak belanja banyak-banyak.

Bareen 09-16-2008 09:58 AM

Quote:

Originally Posted by Lyn_Cat (Post 10309)
kirim chantek satu...bwk balik..ataupun adik chantekk...{happy}

PM aku alamat pos, nanti aku kepilkan bersama kad raya. {happy}

fantasticat 09-16-2008 12:06 PM

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 10392)
Tak yah pakai shredder pun boleh. Renyuk dan padatkan kertas tu dalam baldi dan rendam semalaman. Pas tu koyak-koyakkan sampai hancur. Buat ler masa dok termenong dalam bilik air. Kerja 2 dalam 1, jimat masa.

Beli blender yang murah tu untuk menghancurkan kertas jadi lebih halus. Tak payah nak belanja banyak-banyak.

pada sapa-sapa yang nak buat aku sajes pakai blender atau alat yang sewaktu dengannya... kalau pakai tangan, kompom legam... bukan setakat legam, siap berminyak lagi... pastu puas la korang nak menyental ngan sabun... lagi lama korang hancurkan paper tu pakai tangan... lagi la payah nak hilang... aku dah kena dah... itu pasal la aku buat skali je... bukan setakat tangan kotor je... makan masa gak tu... aku ni masa terhad... tapi semester break nanti mungkin buat balik...

imann 09-16-2008 12:10 PM

Quote:

Originally Posted by fantasticat (Post 10432)
pada sapa-sapa yang nak buat aku sajes pakai blender atau alat yang sewaktu dengannya... kalau pakai tangan, kompom legam... bukan setakat legam, siap berminyak lagi... pastu puas la korang nak menyental ngan sabun... lagi lama korang hancurkan paper tu pakai tangan... lagi la payah nak hilang... aku dah kena dah... itu pasal la aku buat skali je... bukan setakat tangan kotor je... makan masa gak tu... aku ni masa terhad... tapi semester break nanti mungkin buat balik...

adehh...umah ku paper pun takde...camne tuh?...kena beli paper le pulok...{ohmygod}{ohmygod}...bila gamaknya nak wat ek....adesss...

fantasticat 09-16-2008 12:28 PM

Quote:

Originally Posted by imann (Post 10434)
adehh...umah ku paper pun takde...camne tuh?...kena beli paper le pulok...{ohmygod}{ohmygod}...bila gamaknya nak wat ek....adesss...

ala kicik punya hal... ko pinjam member ko punya van... pastu drive keliling kawasan perumahan... sambil tu ko pekik la... " old news paper... surat kabar lame..." ten ton ten ton... mesti satu kampung kuar bawak news paper bagi kat ko... amacam... ok tak...?

Lyn_Cat 09-16-2008 06:18 PM

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 10392)

bareen ..yg kata masukkan bleach tu bape byk ?i cup? 2 cup? bleach tu bhn pemutih cth mcm clorox tu erk..? pastu nak kena bilas dgn air semula ke paper tu..?

Bareen 09-16-2008 08:47 PM

Quote:

Originally Posted by imann (Post 10434)

Beli dan pakai toilet paper yang gred murah tu. Lembut dan senang dihancur. Tangan tak hitam.

Quote:

Originally Posted by Lyn_Cat (Post 10543)
bareen ..yg kata masukkan bleach tu bape byk ?i cup? 2 cup? bleach tu bhn pemutih cth mcm clorox tu erk..? pastu nak kena bilas dgn air semula ke paper tu..?

Lyn, guna bleach rambut {ohmygod} {shy}

Clorox aku rasa paling best sebab kertas jadi lebih senang dihancur lepas direndam. Jangan guna sampai sebotol. 1 cup lebih dari cukup. Lepas rendam perah dulu air rendaman tu. Buang air rendaman dan bilas dengan air bersih sebelum start menghancur. Pastikan pakai sarung tangan getah supaya kuku tak hitam dan tangan berbau Clorox.

Quote:

Originally Posted by fantasticat (Post 10432)

Disarankan pakai household handgloves. Sebaiknya guna yang saiz muat-muat tangan, saiz M atau S. Fist time aku buat, guna L, payah nak merenyuk dan menghancur. Selepas menghancur guna tangan, baru guna blender atau modified drill cam aku guna. 1st time aku guna blender tapi pastu guna drill, ada gak faedah dari disimpan tak diguna.

Kalau rendam dengan Clorox dulu, kurang sikit kesan minyak dakwat. Aku dah test tanpa guna bleach, masa memecah block kertas yang dah dispin pun kuku dan tangan jadi hitam. Kalau guna gloves kurang selesa, jari krem.

imann 09-23-2008 10:20 AM

{grin}tisu tandas pun buleh ek?...nntlah..senang2 leh wat...tp ntah bila thn nak start

Lyn_Cat 09-23-2008 03:38 PM

[QUOTE=Bareen;10568]Beli dan pakai toilet paper yang gred murah tu. Lembut dan senang dihancur. Tangan tak hitam.

QUOTE]

bareen..kalo pakai tisu papaer tu..takyah letak bleach pun boleh laa kan... sbb dah lembut..?

Bareen 09-23-2008 03:56 PM

Quote:

Originally Posted by Lyn_Cat (Post 11762)
bareen..kalo pakai tisu papaer tu..takyah letak bleach pun boleh laa kan... sbb dah lembut..?

Tak payah bleach sebab toilet paper tu dah dibleach masa dia diprocess dari recycle paper. Tapi guna toilet paper hasil dia kurang sebab fibre kertas pada toilet paper tu tak padat macam newspaper. Sebab itu dia lembut. Segulung toilet paper tu banyak mana saja hasilnya nanti. Sekali kucing dewasa pee pee jer dah kena buang semua tapi kalau untuk guna kitten bolehlah...

Lyn_Cat 09-23-2008 04:04 PM

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 11766)
Tak payah bleach sebab toilet paper tu dah dibleach masa dia diprocess dari recycle paper. Tapi guna toilet paper hasil dia kurang sebab fibre kertas pada toilet paper tu tak padat macam newspaper. Sebab itu dia lembut. Segulung toilet paper tu banyak mana saja hasilnya nanti. Sekali kucing dewasa pee pee jer dah kena buang semua tapi kalau untuk guna kitten bolehlah...

a'aah kan... tp ingat nak guna utk hamster... cantik sket putih bersih..

Bareen 09-23-2008 04:12 PM

Quote:

Originally Posted by Lyn_Cat (Post 11769)
a'aah kan... tp ingat nak guna utk hamster... cantik sket putih bersih..

Mana dapat nak guna kertas untuk hamster. Kot-kot pakai dia buat snacking pulak. Kan ada pasir dan litterbox khas untuk hamster. Guna pasir kucing tak sesuai sebab hamster akan mandi pasir bila pasir tu masih baru.

Lyn_Cat 09-23-2008 04:33 PM

Quote:

Originally Posted by Bareen (Post 11772)
Mana dapat nak guna kertas untuk hamster. Kot-kot pakai dia buat snacking pulak. Kan ada pasir dan litterbox khas untuk hamster. Guna pasir kucing tak sesuai sebab hamster akan mandi pasir bila pasir tu masih baru.

bukan pasir laaa... sbb ade nampak biasa omputih guna mcm kertas yg awk buat tu utk litter diorg.. ade gak jenis yg kaler2 merah,hijau, putih... cantekk...

All times are GMT +8. The time now is 02:22 PM.