PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cats & Kittens (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Can anyone help me transfer my cats from kl to penang ? (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=6441)

alia16atiqah 02-09-2012 04:46 PM

Can anyone help me transfer my cats from kl to penang ?

Salam . I need to transfer my cats from kl to penang . Last date ialah 13.2.2012 ni . Tolong lah . If siapa2 tahu any company yg ade buat service to move cats , boleh reply kat sini . Sy harapkan bantuan anda semua .
If anybody here nak pergi penang on 13th , boleh tak me and my cats tumpang ?

affa 02-10-2012 09:10 AM

Re: Can anyone help me transfer my cats from kl to penang ?

u sen by bus..u cari any bus ke pineng.u bayar duit kopi kt driver then u tmpngkan kucen u la..tp make sure u ltk dlm carrier la coz xde sape nk tolong jage kucin u.than u ask some1 tunggu kt pineng 2 pick up ur cat...wat breed ur cat ye?{happy} tkt lawo sgt xsmpai kucen u t.

Felix The Cat 02-10-2012 10:06 AM

Quote:

Originally Posted by alia16atiqah (Post 99505)
Salam . I need to transfer my cats from kl to penang . Last date ialah 13.2.2012 ni . Tolong lah . If siapa2 tahu any company yg ade buat service to move cats , boleh reply kat sini . Sy harapkan bantuan anda semua .
If anybody here nak pergi penang on 13th , boleh tak me and my cats tumpang ?

Salam....

You boleh bawa kucing you naik flight.
Tak payah apply permit kalo terbang dalam Semenanjung Malaysia.
Masa check in bagitau je yang you bawa kucing.
Pastikan kucing tu di dalam pet carrier.
Just bayar RM10.00 untuk setiap kilo e.g. kalo berat kucing you 5 kg jadi pembayaran ialah RM50.00.

aldot 02-11-2012 09:35 AM

Quote:

Originally Posted by Felix The Cat (Post 99512)
Salam....

Just bayar RM10.00 untuk setiap kilo e.g. kalo berat kucing you 5 kg jadi pembayaran ialah RM50.00.

Hi,

Ini untuk AirAsia or MAS?

Abdul Azeez 02-27-2012 01:04 AM

Quote:

Originally Posted by aldot (Post 99516)
Hi,

Ini untuk AirAsia or MAS?

Untuk MAS, AirAsia tak ada service untuk haiwan.

Bidadari 79 03-19-2012 02:59 PM

Quote:

Originally Posted by Felix The Cat (Post 99512)
Salam....

Kalau saya nak bwk kucing naik flight katalah dari kl ke perlis, saya x perlu apply permit, kucing x perlu divaksin, tak perlu surat dr jab haiwan n, kucing x perlu dikuarantin n x perlu apa2 dokumen pun kecuali kucing saya, saya n carriage yg bersesuaian utk kucing? tq...

Felix The Cat 03-19-2012 05:09 PM

Quote:

Originally Posted by Bidadari 79 (Post 99799)
Kalau saya nak bwk kucing naik flight katalah dari kl ke perlis, saya x perlu apply permit, kucing x perlu divaksin, tak perlu surat dr jab haiwan n, kucing x perlu dikuarantin n x perlu apa2 dokumen pun kecuali kucing saya, saya n carriage yg bersesuaian utk kucing? tq...

Yup... tak payah apa apa permit, tak perlu di vaksin (tapi elok di vaksin untuk menjamin kesihatan kucing awak), tak payah surat dari Jabatan Haiwan dan sebagainya, tak akan di kuarantin.

Yang perlu, pastikan kucing anda adalah dalam carrier yang khas untuk kucing. Pastikan carrier tu kukuh dan boleh di kunci. Masa beli tiket, inform pihak MAS you akan bawa live animal masa travelling. Masa check in baggage, inform counter clerk. Tu je.

All times are GMT +8. The time now is 10:20 PM.