PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Pet Food (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Blackwood Di JB & Melaka (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2660)

casriex 07-27-2009 02:35 PM

Blackwood Di JB & Melaka

Salam sejahtera semua,

Saya sedang menjalankan survey untuk mendapatkan senarai nama peminat-peminat kucing yang berkeinginan untuk mencuba jenama makanan kucing Blackwood di kawasan JB. Saya berasal dari JB dan bekerja di KL. Setiap awal bulan saya akan pulang ke JB. Bagi membantu rakan-rakan di Selatan tanahair yang mempunyai kesukaran mendapatkan Blackwood, saya sudi menjadi orang tengah Kak Nurul (tokey BW {wink}).

Memandangkan perjalanan ke JB akan melalui Melaka, saya juga membuka ruang kepada peminat-peminat di Melaka untuk mendapatkannya. Tempat pertemuan adalah di Plaza Tol Ayer Keroh.

Sekiranya ada permintaan yang menggalakkan, saya akan membuka tempahan bermula pertengahan bulan Ogos ini.

Bagi sesiapa yang berminat, harap dapat memberikan nama di dalam thread ini. Perkara-perkara lain berhubung dengannya akan dimaklumkan kelak. Sekian.

Felix The Cat 07-27-2009 07:10 PM

Re: Blackwood Di JB & Melaka

Quote:

Originally Posted by casriex (Post 54928)
Salam sejahtera semua,

Saya sedang menjalankan survey untuk mendapatkan senarai nama peminat-peminat kucing yang berkeinginan untuk mencuba jenama makanan kucing Blackwood di kawasan JB. Saya berasal dari JB dan bekerja di KL. Setiap awal bulan saya akan pulang ke JB. Bagi membantu rakan-rakan di Selatan tanahair yang mempunyai kesukaran mendapatkan Blackwood, saya sudi menjadi orang tengah Kak Nurul (tokey BW {wink}).

Memandangkan perjalanan ke JB akan melalui Melaka, saya juga membuka ruang kepada peminat-peminat di Melaka untuk mendapatkannya. Tempat pertemuan adalah di Plaza Tol Ayer Keroh.

Sekiranya ada permintaan yang menggalakkan, saya akan membuka tempahan bermula pertengahan bulan Ogos ini.

Bagi sesiapa yang berminat, harap dapat memberikan nama di dalam thread ini. Perkara-perkara lain berhubung dengannya akan dimaklumkan kelak. Sekian.

Yeah....... BW akan berkembang ke JB dan Melaka thanks to Casriex {good}

prinz38i 07-27-2009 08:49 PM

wahh.. akan berkembang dengan pesatnyee{wink}{good}{good}{good}

Zarul 07-27-2009 09:21 PM

wah...hebat hebat.... ke utara tak dak sapa nak buat ke{oh}

June 07-27-2009 10:05 PM

Blackwood Di JB & Melaka

hmm!! Nurul,bila mo buka cawangan di KK ni?? my mum punya kuicng pun mau try bah ni.heheheheh!! selain dari si Diva tu,ada lg 2 kitten baru my mum kutip.so mo kasih mkn blackwood juga.jgn kasih biasa mkn RC.koyak poket aku nanti {shy}{shy}{shy}

Felix The Cat 07-28-2009 09:46 AM

Quote:

Originally Posted by June (Post 55005)
hmm!! Nurul,bila mo buka cawangan di KK ni?? my mum punya kuicng pun mau try bah ni.heheheheh!! selain dari si Diva tu,ada lg 2 kitten baru my mum kutip.so mo kasih mkn blackwood juga.jgn kasih biasa mkn RC.koyak poket aku nanti {shy}{shy}{shy}

Bukan tak nak wat tapi breeder pack tu limited tu yang jadi masalah tu. Kalo setakat BW 7.5kg tu memang ada jual kat Taman Fortuna. Mak saya beli dari situ tapi harganya boleh tahan oooooooo. Satu pack RM130.00 {ohmygod}

Felix The Cat 07-28-2009 09:46 AM

Quote:

Originally Posted by Zarul (Post 55003)
wah...hebat hebat.... ke utara tak dak sapa nak buat ke{oh}

Hi Zarul,

Memang nak wat tapi lum dapat cari representative dari Utara lagi {grin} Kalo ada yang sudi sure akan berkembang ke Utara juga {good}

Felix The Cat 07-28-2009 09:47 AM

Quote:

Originally Posted by prinz38i (Post 55001)
wahh.. akan berkembang dengan pesatnyee{wink}{good}{good}{good}

Insyaallah Ramzee {victory}

casriex 07-28-2009 10:18 AM

Ada sesiapa dari JB atau Melaka yang boleh kongsi maklumat mengenai availability Blackwood di tempat anda?

Felix The Cat 07-28-2009 10:32 AM

Quote:

Originally Posted by casriex (Post 55035)
Ada sesiapa dari JB atau Melaka yang boleh kongsi maklumat mengenai availability Blackwood di tempat anda?

Casriex, kalo kat JB memang ada jual BW kat Taman University pet shop tu tapi hanya 7.5 kg je. Kat Melaka tak ada. Setakat breeder pack (24kg) tu memang tak ada {victory}

Nurul dah check ngan supplier BW.{good}

thini 08-02-2009 10:39 PM

Zarul, buat laaaa.. kita jadik orang pertama book kalau buat kat utara:D

Felix The Cat 08-03-2009 09:15 AM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 55663)
Zarul, buat laaaa.. kita jadik orang pertama book kalau buat kat utara:D

Hi Thini,

Bukan Si Zarul tak nak wat tapi masalanya.... tak ada penghantarnya {ohmygod}

thini 08-03-2009 12:52 PM

Ala, penghantar tak ada ke Nurul.. iskk iskkk... Kesian tau kat thini and zarul - susah jugak nak carik blackwood kat sini

Felix The Cat 08-03-2009 12:55 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 55706)
Ala, penghantar tak ada ke Nurul.. iskk iskkk... Kesian tau kat thini and zarul - susah jugak nak carik blackwood kat sini

Tak ada la... Kalo ada dah lama Nurul hantar {good} Ni pun jasa baik si Casriex yang nak tolong kat area JB dan Melaka.

Kalo nak poskan boleh.

thini 08-03-2009 01:02 PM

Nurul, kita ada la sometimes turun KL sebulan sekali - tapi masalahnya naik bas.. nak bawak 5 kg boleh la... I just read thread yg ada forumers yg bought blackwood from you and sell back at a higher price.. iskkkk apa lah orang macam ni kan

Felix The Cat 08-03-2009 01:12 PM

Quote:

Originally Posted by thini (Post 55709)
Nurul, kita ada la sometimes turun KL sebulan sekali - tapi masalahnya naik bas.. nak bawak 5 kg boleh la... I just read thread yg ada forumers yg bought blackwood from you and sell back at a higher price.. iskkkk apa lah orang macam ni kan

Oic... Kalo nak order next time boleh order and then Nurul tolong simpankan. Bila Thini turun KL, baru la ambil kat Nurul {good}

Ntah la Thini, susah nak cakap tentang orang macam nie. Nurul tak kisah kalo dia nak jual BW pun tapi yang penting dapat la kebenaran dari supplier dulu. Ni pun supplier bagi kat kita harga murah, kalo dia tau orang tu jual balik dengan harga mahal sure dia akan marah {angry} sebab spoil market price je. Silap hari bulan nanti, supplier tak nak bagi lagi harga murah kat kita. {ohmygod} Dia suruh kita beli je direct dari petshop {ohmygod}{sick}

Zarul 08-04-2009 12:04 AM

Quote:

Originally Posted by Felix The Cat (Post 55711)
Oic... Kalo nak order next time boleh order and then Nurul tolong simpankan. Bila Thini turun KL, baru la ambil kat Nurul {good}

Ntah la Thini, susah nak cakap tentang orang macam nie. Nurul tak kisah kalo dia nak jual BW pun tapi yang penting dapat la kebenaran dari supplier dulu. Ni pun supplier bagi kat kita harga murah, kalo dia tau orang tu jual balik dengan harga mahal sure dia akan marah {angry} sebab spoil market price je. Silap hari bulan nanti, supplier tak nak bagi lagi harga murah kat kita. {ohmygod} Dia suruh kita beli je direct dari petshop {ohmygod}{sick}

cara dia buat untung tu boleh menyusahkan org....

casriex 08-14-2009 05:31 PM

Nampaknya macam tiada peminat kucing dari Selatan yang berhajat untuk mendapatkan Blackwood. Jika ada, saya akan buka tempahan. Tapi limited kepada 5 breeder bag je la atas faktor ruang kenderaan.

peejal76 09-10-2009 02:38 AM

Re: Blackwood Di JB & Melaka still offering ka?

hi casriex, i juz new here n still ader servis nih ker?{oh} i'm interested nak try for my kitten. pls put me on e list ordering for end of sept. what package u got? i'm at austin,jb.

Quote:

Originally Posted by casriex (Post 57270)
Nampaknya macam tiada peminat kucing dari Selatan yang berhajat untuk mendapatkan Blackwood. Jika ada, saya akan buka tempahan. Tapi limited kepada 5 breeder bag je la atas faktor ruang kenderaan.

casriex 09-10-2009 03:28 PM

HI peejal.. Saya cuma membantu jer.. Awak boleh order dari Kak Nurul dan saya akan hantarkan setiap bulan pada awal bulan.. Buat masa ni tiada apa-apa charge dikenakan memandangkan tiada permintaan di Selatan..

All times are GMT +8. The time now is 09:26 AM.