PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Movies & TV (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=47)
-   -   .:: Prison Break ::. (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=2181)

BabyZee 04-27-2009 03:21 PM

.:: Prison Break ::.

Every Monday,10.30pm at 8tv...

This week, 27/4/2009, Deal or No Deal...

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XIMnFGrwzB8&hl=en&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe8 7a9f&border=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XIMnFGrwzB8&hl=en&fs=1&color1=0xcc2550&color2=0xe8 7a9f&border=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

Asyik hijack thread Kak June je..{shy}{shy}
Jadi marila kita dicuss Prison Break dengan official nya di sini...{wink}{victory}

Owh Wenthworth Miller! I lap youuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!
Eventhough dalam season 4 you nampak tembam skit sudah...
Tapi sepatutnya bila you sakit otak sudah, patutnya nampak kurus skit..hoho...
Apatah Zee merepek ni...{shy}{shy}{grin}

adamyala 04-27-2009 04:24 PM

Re: .:: Prison Break ::.

Haaa...good idea ni BabyZee {good}
Boley lepak sini jer kalau nak citer PB

Lets have a 'prison break-ing ' time tonite
10.30pm on 8TV {grin}{mwidegrin}

nik_tropicana 04-27-2009 04:35 PM

yeah!!!
run micheal run..

orkid84 04-27-2009 04:39 PM

huhuh orkid pun ske tgk prison break neh.. wentworth miller {victory}.. huhuhu..

nik_tropicana 04-27-2009 04:45 PM

so mlm nie sambungan scofield cuba dptkn scylla or operate pale dier..
self plak da mcm nak join t-bag..
general plak da mcm xamik kisah ngan kehilangan scylla..
awek cun yg undercover jd operator mati kne tembak ngan self (mmg cun awek nie tapi nak wat camne, da pengarah suruh dier mati..)

orkid84 04-28-2009 08:51 AM

ahah padan muke ngan self smlm.. br die kne balik.. nasib michael tu pandai.. huhuh.. baik giler hati dier... rase nak tembak2 je self tuh..{angry}

nik_tropicana 04-28-2009 09:24 AM

hahahahha..
nak tipu org tapi last2 kne klepet balik..
nasib baik mamat tu da amik cip kat blakang scylla...
skrg nie org genaral ade kat mane2...

anitayusof00 04-28-2009 09:44 AM

Mmg Scofield sentiasa ada back up plan yg tidak boleh dijangka. Itu yg membuatkan dia kelihatan very genius & membuatkan aku tambah respek dgn panel penulis skrip citer ni. {good}{good}
Aku tak tau la klu korang pun rasa mcm aku rasa....everytime abis jer citer ni, mesti rasa bengkak jer dlm hati sebab tak puas, nak tenguk lagi citer ni tapi tup2 dah habis {cry}{cry}
Agak2 korang Mahone nanti unite balik tak dgn diaorg ?
Aku smlm termiss satu part.....maklum la scene tu pantas sgt....masa Sucre dtg & acu gunpoint kat kepala agen General tu, saper yg tembak dia ehh ? Lincoln ke Sucre ?
Aku tak sabor nak tgk camner Scofield & Lincoln bertemu balik dgn mak diaorg yg kunun2nya dah mati tu....gitu la rasanya klu tak silap yg aku baca dlm tenet nihh.
Good job Zee, sebab wujudkan thread PB ni {good}{good}

nik_tropicana 04-28-2009 09:58 AM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 41830)
Mmg Scofield sentiasa ada back up plan yg tidak boleh dijangka. Itu yg membuatkan dia kelihatan very genius & membuatkan aku tambah respek dgn panel penulis skrip citer ni. {good}{good}
Aku tak tau la klu korang pun rasa mcm aku rasa....everytime abis jer citer ni, mesti rasa bengkak jer dlm hati sebab tak puas, nak tenguk lagi citer ni tapi tup2 dah habis {cry}{cry}
Aku smlm termiss satu part.....maklum la scene tu pantas sgt....masa Sucre dtg & acu gunpoint kat kepala agen General tu, saper yg tembak dia ehh ? Lincoln ke Sucre ?
Aku tak sabor nak tgk camner Scofield & Lincoln bertemu balik dgn mak diaorg yg kunun2nya dah mati tu....gitu la rasanya klu tak silap yg aku baca dlm tenet nihh.

Lincoln yg tembak ejen genaral tuh kak nita...pastuh dier nak tembak ketua polis tuh tapi x jadi..scofield halang..lagipun ketua polis tuh wat cerita sedey plak..poyo jer..
pasal mahone tu mybe dier tolong last minit kot..pasal dier da naik flight (dier naik ker?or dier sembunyikn diri?)...
seronok tgk scofield balas balik kat don self tuh..
t-bag plak pandai bodek self...

adamyala 04-28-2009 10:03 AM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 41830)

Sama la Nita, zai pun selalu rasa camtu..
bengkekkk jerr...setiap kali episod tu habis, mesti cerita tgh climax...pastu nak tahu kene tengok next episode {nah}{sick}
seminggu tuuuu nak tunggu..
dah tu kengkadang takde..durang pi letak citer lain pulak{sick}

nik_tropicana 04-28-2009 10:11 AM

penat btol nak tggu ape terjadi ntuk nxt week...
tapi yg paling perit skali masa last episode season 1 ngan season 2..
time season 1 suma best2 tgh lari dari kene kejar polis da terus tamat...tggu la dkt2 4 bulan ntuk tgk siaran season 2..
time last episode season 2 plak time scofield baru masuk jail panama, datang sorang mamat yg nak tolong dier...time tu gak tertanyer2 sape mamat tuh..da kne tggu lagi 4 bulan..aduiiii...

anitayusof00 04-28-2009 10:30 AM

Quote:

Originally Posted by nik_tropicana (Post 41834)
pasal mahone tu mybe dier tolong last minit kot..pasal dier da naik flight (dier naik ker?or dier sembunyikn diri?)...
seronok tgk scofield balas balik kat don self tuh..
t-bag plak pandai bodek self...

Mahone naik bas la, bukan flight. Greyhound tu syarikat bas kat US. Aku tau ler.... {shy}{shy}
T-Bag bab2 membodek, mmg bagi kat dia. Dlm PB, T-bag digambarkan sebagai 'a cunning, violent and manipulative psychopath, consistently underestimated by those around him'. Ingat tak camner dia bodek Lechero, penjenayah paling brutal yg jadi diktator kat dlm SONA ? Memang masa tu meluat & admire sangat kat T-Bag ni sebab dia genius, sentiasa ada cara utk survival walau di mana saja dia berada.

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 41838)
Sama la Nita, zai pun selalu rasa camtu..
bengkekkk jerr...setiap kali episod tu habis, mesti cerita tgh climax...pastu nak tahu kene tengok next episode {nah}{sick}
seminggu tuuuu nak tunggu..
dah tu kengkadang takde..durang pi letak citer lain pulak{sick}

Tu la pasal Zai.....klu aku tak bz, abis jer citer PB, aku terus bukak Youtube. Dapat tgk sikit2 pun jadi la sementara nak tunggu nx episode mgu depan.

nik_tropicana 04-28-2009 10:37 AM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 41848)
Mahone naik bas la, bukan flight. Greyhound tu syarikat bas kat US. Aku tau ler.... {shy}{shy}
T-Bag bab2 membodek, mmg bagi kat dia. Dlm PB, T-bag digambarkan sebagai 'a cunning, violent and manipulative psychopath, consistently underestimated by those around him'. Ingat tak camner dia bodek Lechero, penjenayah paling brutal yg jadi diktator kat dlm SONA ? Memang masa tu meluat & admire sangat kat T-Bag ni sebab dia genius, sentiasa ada cara utk survival walau di mana saja dia berada.

opss...silap la plak..hehehehe..
pasal Lechero yg besar,gelap ngan brutal..t-bag nie dari banduan biasa sampailah jadi org paling kanan...

anitayusof00 04-28-2009 10:53 AM

Quote:

Originally Posted by nik_tropicana (Post 41850)
opss...silap la plak..hehehehe..
pasal Lechero yg besar,gelap ngan brutal..t-bag nie dari banduan biasa sampailah jadi org paling kanan...

Bukan setakat jadi org paling kanan, tapi sampai la dia yg bunuh Lechero & lantik diri dia sebagai ketua baru kat dlm SONA. The very the geniusss....tabik spring kat penulis skrip {good}

adamyala 04-28-2009 11:31 AM

Quote:

Originally Posted by anitayusof00 (Post 41853)
Bukan setakat jadi org paling kanan, tapi sampai la dia yg bunuh Lechero & lantik diri dia sebagai ketua baru kat dlm SONA. The very the geniusss....tabik spring kat penulis skrip {good}

Nita, T-BAG mmg genius, tahap survival dia mmg tinggi
Tapi aku tetap nyampah tengok muker dia {nah}{nah}{shy}

Dia ada sumer package nak jadi penjahat yg berjaya
lengkap !!! kalau ada org jahat perfectly evil mcm tu kat sekeliling kita kan ker seram....{sick}{scared}

nik_tropicana 04-28-2009 11:38 AM

tapi sya rasa season paling best season 1..
sbb lagi ramai org ganas2 dlm penjara tuh...
kne klepet ngan burrow..

adamyala 04-28-2009 12:01 PM

Quote:

Originally Posted by nik_tropicana (Post 41869)
tapi sya rasa season paling best season 1..
sbb lagi ramai org ganas2 dlm penjara tuh...
kne klepet ngan burrow..

Masa kat SONA pun best gak Nik {good}
Bila gaduh mcm sabung ayam sampai mati {ohmygod}
Season 3 ni kak zai jrg tengok sbb tgh melayan sakit
kadang2 tu lupa la pulak
tapi last nite tengok...
I was a bit lost sbb previous episodes banyak miss{oh}

nik_tropicana 04-28-2009 12:25 PM

Quote:

Originally Posted by adamyala (Post 41878)
Masa kat SONA pun best gak Nik {good}
Bila gaduh mcm sabung ayam sampai mati {ohmygod}
Season 3 ni kak zai jrg tengok sbb tgh melayan sakit
kadang2 tu lupa la pulak
tapi last nite tengok...
I was a bit lost sbb previous episodes banyak miss{oh}

skrg nie season 4..
xpe2 kak..nnt boleh beli dvd dier...
SONA pun best gak..
sbb sucre erlakon jadi cleaner rumput..
pastu suma pakat nak larikan diri ikut bawah tanah..
tapi cian sbb keluarga mahone kene bunuh..

adamyala 04-28-2009 06:09 PM

alamak !!!! banyaknye miss {ohmygod}{ohmygod}
Hmm..kak zai kene catch up balik ni Nik..
nanti nak mengadap Youtube jer...tengok balik mana yg miss tu
baru boley chat kat thread ni.{good}

Quote:

Originally Posted by nik_tropicana (Post 41884)
skrg nie season 4..
xpe2 kak..nnt boleh beli dvd dier...
SONA pun best gak..
sbb sucre erlakon jadi cleaner rumput..
pastu suma pakat nak larikan diri ikut bawah tanah..
tapi cian sbb keluarga mahone kene bunuh..

nik_tropicana 04-28-2009 06:13 PM

eh kak zai..
rasanyer yg anak mahone kne bunuh tu dlm season 4 la kak..
kne bunuh ngan mamat negro yg besar tu..pembunuh upahan genaral..
sori..silap2...

All times are GMT +8. The time now is 08:54 AM.