PetFinder.my

PetFinder.my (https://forums.petfinder.my/index.php)
-   Cats & Kittens (https://forums.petfinder.my/forumdisplay.php?f=25)
-   -   tiger..my kitten (https://forums.petfinder.my/showthread.php?t=1577)

lovecat 12-28-2008 01:40 AM

tiger..my kitten

{kiss}nama tiger , umur 4bulan , baka parent kitten ni maine coon kedua2nya.
tapi x jadi maine coon pasal ekornya pendek..Owner kitten jual pasal itu, isk2 apa la nak jd dengan mereka ni and then ownernya jual kat pet shop..Ownernya X suka jer jual , x pun buang. kita beli tiger, sbb cian sgt tgk dia sedey{cry} kat pet shop itu. Dah nasib dia,lepas setengah jam ownernya jual kat pet shop.Kita pun datang situ, dtg tu nak tgk2 jer, tp xtau pulak membeli kitten(tiger){kiss}

tiger{high}{grin}

lovecat 12-28-2008 01:56 AM

Re: tiger..my kitten

{muacks}walaupun tiger x perfect, mommy sayang tiger jgak..tiger dilayan macam baby dalam umah ni,hehehe..sayang my other kitten jgak, yg notty and suka menyepahkan umah..Mereka diberi kebebasan tuk lari sana sini , kecuali jalan raya lah..Tiger punya fav tempat tido, dekat atas katil mommy dia.Baby and kiara suka tido sama2 dekat luar(ruang tamu) atas kerusi rotan putih mereka..baby and kiara bantut psal emaknya pun jenis kecik, merepek plak aku kat dalam nie{shy}Emak kitten( baby n kiara )tak suka kena kurung,dia suka bebas merayau.So dia hantar anak2nya pergi kerumah saya, emaknya besarkan mereka selama sebulan setengah,lepas tu mommy kitten pun dah tak heran dengan anak2nya lagi sampai sekarang nie.Tu lah cerita yang lagi 2 ekor nie,susah nak ambil pic dorang..{ohmygod}

chemonk 12-30-2008 05:30 PM

adoi la... 2-3 kali aku dok baca back to back... huhuhu still tak paham.. mommy tu awak ke? emak tu panggilan utk kucing?? ke mommy tu utk ibu kucing?? dan emak tu utk emak saudari??? iskk... pening~~ away~~ isap rokok japs... huhuhu{cry2}{cry2}

abzalia 12-31-2008 10:44 AM

Quote:

Originally Posted by chemonk (Post 25555)
adoi la... 2-3 kali aku dok baca back to back... huhuhu still tak paham.. mommy tu awak ke? emak tu panggilan utk kucing?? ke mommy tu utk ibu kucing?? dan emak tu utk emak saudari??? iskk... pening~~ away~~ isap rokok japs... huhuhu{cry2}{cry2}

hahahha..cemong..{shy}{shy}..same laa..pening gak nih..sape mommy..sape emak..??{ohmygod}

nazeri 12-31-2008 02:50 PM

hik2..ha ah.'penin nak membacanya.. {shy}

filinlee 01-02-2009 12:13 PM

apa la korang nih... 'mommy tuh si lovecat' kalo 'emak' tuh mak kucen la... ehehehheheheheh{victory}{shy}{nah}

shareen_natasha 01-10-2009 01:14 PM

Apapun tiger nih nmpk muka cute aja...garang pun ada gak... kat mata dia cantik.. suka....suka....{kiss}

June 01-10-2009 09:30 PM

tiger..my kitten

huhuhu!! samalah aku.takpelah yg penting tigercat sayang anak2 bulus dia.klu tak dia tak beli kucing yg unwanted tu kat petshop

sob!!sob!!! sedih dengar cite kucing di buang pasal ekor pendek dan dah defect mainecoon.apa nak jd dgn manusia skrg ni.agak2 klu anak durang cacat durang buang kat mana?? longkang atau masjid?? {cry2}{cry2}

Quote:

Originally Posted by chemonk (Post 25555)

shareen_natasha 01-11-2009 01:52 PM

Quote:

Originally Posted by June (Post 26607)
huhuhu!! samalah aku.takpelah yg penting tigercat sayang anak2 bulus dia.klu tak dia tak beli kucing yg unwanted tu kat petshop

sob!!sob!!! sedih dengar cite kucing di buang pasal ekor pendek dan dah defect mainecoon.apa nak jd dgn manusia skrg ni.agak2 klu anak durang cacat durang buang kat mana?? longkang atau masjid?? {cry2}{cry2}

betoi jgkkan k.june....{oh} sb krn dia ekoq pendek dinafikan keturunan lak tu... xpatut...ni sumer rules by human jek.........

imann 01-12-2009 02:52 PM

adess...
aku ingat aku sorang je yg kutip kucin ekor pendek..aka cacat ni..

zara aku dulu pun owner letgo pasal ekor dia bengkok skit...

aku tgk ok jek...bila rasa kat ekor tu baru tau..kalau tidak takde pun nampak cacat...

gamaknya..kalau manusia leh jual2 mcm kucing kat petshop tu..mau penuh kedai agaknya..asal cacat sikit jual...buang....ish..ish..ish...cute apa tiger tu...

shareen_natasha 01-12-2009 04:05 PM

ader lg ker owner2 yg xmo mcm tiger nih????? meh buang kt dlm umh sha mehh.... nak lah....aummmm...........{cool}

binbin 01-12-2009 04:11 PM

owner yang buang kucing tu pun satu.....
dia ingat dia tu sempurna sangat lah tu....
kucing ni yang beri kelainan tu lah kelebihan dia lain dari yang lain......{shy}

shareen_natasha 01-12-2009 04:35 PM

Quote:

Originally Posted by binbin (Post 26738)
owner yang buang kucing tu pun satu.....
dia ingat dia tu sempurna sangat lah tu....
kucing ni yang beri kelainan tu lah kelebihan dia lain dari yang lain......{shy}

Org lain xphm binbin...dorg pk $$$ ajek... sbnrnya kucing ni ibrt pembawa rezeki... ada similar la kpcayaan melayu, jepun & cina...as yg Sha tau lh...
Klau melayu kata... kucing jilat muka dpn pintu... ada org nk dtg... bwk rezeki... Kan ada patung kucin tangan melambai tuh... pun sma kpecayaan jepun & cina yg mmbawa rezeki ke kdai mreka.... huhuhuhuhu
If i wrong, plz correct me arrr......{victory}

chemonk 01-13-2009 09:05 AM

shereen, itu kepercayaan sahaja... kalau muslim... rezeki tu mmg dah ditentukan sejak kita dlm perut ibu lagi sampai la kita mati... tak kisah la ada kucing ke tak ... lagi sesuai kalau sebut kucing itu adalah satu anugerah... {victory}{good}

shareen_natasha 01-13-2009 06:32 PM

Quote:

Originally Posted by chemonk (Post 26795)
shereen, itu kepercayaan sahaja... kalau muslim... rezeki tu mmg dah ditentukan sejak kita dlm perut ibu lagi sampai la kita mati... tak kisah la ada kucing ke tak ... lagi sesuai kalau sebut kucing itu adalah satu anugerah... {victory}{good}

mmglah btul tu... kucinkn diantara hewan kesayangan nabi kita......{victory}{victory}{victory}

All times are GMT +8. The time now is 01:02 PM.