Thread: please help me
View Single Post
Old 03-11-2010, 02:33 AM
bytzul bytzul is offline
Animal Lover

bytzul is on a distinguished road
Default Re: please help me

Thanks pak lubis n coput
saya dah buat dah mcm 2 tapi anak2 kucing ni x nak minum dah try guna syringe and bottle dua2 x nak. sy buat jugak atleast aderla diaorg minum sket. saya dah lap ehem2 diaorg ader semua kencing. alhamdullillah. tali pusat diaorgpun ader yg belum tanggal lagi. td saya g pet clinic bli barang2 kucing. dr advice suruh lap pusat pakai iodin. mata diorg pun baru bukak hari ni. saya ader buat bantal panas utk diaorg panaskan badan. (mskkan air dlm plastik then ikat then lapik ngan kain batik tebal skit so diaorg leh sandar kat tepi or on top supaya bdn panas sket.

eeee saya sedih sgt coz worst part is dlm 3 bulan ni 4 ekor kucing saya mati kena gigit anjing liar, semua i tanam kat blakang umah. saya nak kurung tp kesian tgk diorg teriaw iaw.

the history is, anak kucing yg ni kawin dgn kucing kesayangan saya yg mula2 mati 3 bulan lepas coz kene gigit wild dog 2, nama dia utip. anak yg ni ader yg exactly mcm utip atleast ader la memory zuriat dia tinggal kat saya, jd klu semua pergi satu2 sedih sgt saya ni. dah mummy dia mati dlm keadaan yg menyedihkan. habis perut dia terburai. mummy dia nama scared, psl dia mmg takut ngan org. dia x penah keluar rumah tp on that day saya blk umah mak coz saya sakit (saya ader 1st stage womb cancer tp bln 12 2009 dah operate dah n now on medication, n saya xde anak n x boleh ader for these few year 2 yg cat saya byk. 2 yg sy syg cat2 ni mcm anak saya) dan bile kekdg sakit saya dtg balik jd saya akan balik umah mak saya, maybe Scared cari saya tu yg buat dia kluar rumah n this thing happen that why saya sedih sesangat. saya syg sgtx99 ngan kucing. dulu saya ader 12 ekor kucing. tapi satu2 mati last2 tinggal 3. tp klu campur yg 5 ni byk balik kucing saya. tp klu mati......... saya nak pisah ngan kucing pun x sanggup.

anak2 kucing ni tido dlm my bedroom ngan saya n hubby. 2 yg sedih sgt bile dgr diaorg nangis. bile diorg nangis pun nangis huhuhuhu...sori saya dah melalut sgt2 dah ni.

ader sesiapa leh tolong bg tumpang susu. saya takut jugak these kittens will not ...............saya tinggal kat Taman Lestari Perdana, Seri Kembangan dkt ngan equine park n Taman puncak jalil. Selangor
Reply With Quote