View Single Post
Old 11-15-2008, 01:29 AM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road
Default Re: The countdown begins....kuwait - iran - turkey

Salam dari bumi Iran utk semua....
Aku kat Esfahan sekarang, the most beautiful city in Iran. Naik train malam semalam, 8 jam. Train is comfortable. Malam esok ke Shiraz pulak, naik bas 7 jam perjalanan. So far everything has been very good. Iranians are great. They go out of their way to help me finding my way and so on. Sepanjang aku travel, aku tak pernah jumpa bangsa yg very kind hearted spt org Iran ni. Baik sungguh mereka. Semalam aku jalan2 sendiri kat Tehran, tak der guide dah. (1st day ari tu, ada awek Iran yg aku buat member since last 2 months bawak jalan2. Final night kat sini nanti nak gi dinner kat rumah dia pulak - Iranian style....jgn jeles beb). It's quite challenging, esp time nak lintas jalan. Kat sini tak der system langsung, traffic light buat perhiasan jer. It's suicide to cross the road. Kena berani. Klu tak, memang tak lepas. Bukan semua tempat ada underground tunnel. Semua jenis transportation aku dah naik - private taxi, shared taxi, metro, bas, train. Yg aku tak naik motorbike jer, sebab bukan public transportation . Sign boards mostly in farsi. Nasib baik la reti jawi, so boleh la kenal nama2 jalan

Mondok - Akak belum ke istanbul lagi. 20 Nov nanti baru naik Trans Asia Express. Tiket tak amik lagi nih
Nik - Dah beberapa kali buat percubaan tapi fail jer....stray cats kat sini tak human friendly laa....
Filin - InsyaAllah....Memang hensem2 giler mamat kat sini. Yg pompuan pulak cun abis. Dah tu very trendy & fashionable. Walaupun diaorg pakai mostly hitam jer semua, tapi mcm2 style. Agaknya kalau tak kerana government diaorg tak galakkkan other colours selain black & grey, terus-terang aku rasa Paris pun kalah dgn Iran ni when it comes to fashion.

Aku kat sini rasa mcm artist pulak. Iranians suka betul datang tanya aku mcm2 soalan. Bila aku jalan ke mana2, mesti ada yg approach. Ajak bergambar laa....offer nak tunjuk jalan laa...ajak join their picnic laa (Iranians suka picnic kat taman sampai tengah2 malam)....Best betul. Sememangnya kat Iran ni kurang sgt tourist. Sebab tu diaorg mcm heran jer bila nampak tourist.

June - Aku lupa nak bawak cable camera so tunggu aku balik la baru upload gambar.

Ok, aku nak tidur daa....ngantuk dah ni (1.15am Msian time, tapi baru 8.45pm Iranian time).