View Single Post
Old 12-16-2009, 07:07 PM
sankyutech's Avatar
sankyutech sankyutech is offline
tuah,fifi and sandy

sankyutech is on a distinguished road
Default Re: Saat mencemaskan dengan pet anda

saya punya kes plak masa nak keluar rumah pergi kerja...biasa nyer tuah(male) selalu lepak depan pintu rumah,baring2...masa saya nak pergi kerja memang die tunggu depan tu sebab nak mintak gosok kepala sebelum pergi kerja...satu hari tu masa nak pergi kerja,lepas gosok kepala dia saya pun keluar rumah...kebetulan tertinggal pulak barang pastu masuk rumah balik...saya bukak jer pintu dengan lajunya tuah lari keluar rumah sebab kebetulan depan rumah ada stray tengah lepak...dia kejar kucing tu kejap jer dah tak tau ke mana...saya memang tak leh nak buat apa pasal cepat sangat seme ni jadi...dalam ati rase mesti dah hilang la si tuah ni pasal dia tak pernah keluar rumah sebelum ni,bimbang die tak kenal camaner nak balik rumah....saya cari keliling kawasan perumahan tak de,adusss kompom si tuah ni dah pergi jauh dari rumah...masa tengah mencari terdengar ada sorang budak cakap kat kakak dia ada kucing besar bergaduh dalam rumah dia....dengan muka tak malunyer pergi rumah budak tu tanya ada kucing kaler grey masuk rumah ni...diorg cakap ada kat dapor tengah bergadoh dengan kucing diorang..cepat2 saya pergi amik si tuah bawak balik rumah..kebetulan pulak baru lepas hujan abis kotor bulu si tuah..satu hal nak kena bersihkan dia ni balik....tapi syukur jumpa balik...kalau tak putih mata laaa....lepas ni kalau nak keluar rumah kena alert lebih skit...tak nak jadi lagi maa
Reply With Quote