View Single Post
Old 02-14-2012, 04:13 PM
Meffy Meffy is offline
PetFinder Guru

Meffy is on a distinguished road
Default Re: Resepi makanan kucing

Quote:
Originally Posted by Sharon The Paw View Post
Saya masak untuk kucing saya 1 minggu sekali cukup untuk 2,3 hari.
Recipe saya:
Chicken breast atau ikan(hanya pilih ayam atau ikan yang segar)
Vitamin(pecahkan)
Hati ayam
Salmon oil
Garam(iodized)
Potato atau nasi(saya add sikit je sebab cat tak perlu banyak sangat carbohydrate)
Egg yolk

Saya boil air lepas tu add potato,chicken liver,chicken breast/ikan dan teluk(whole egg) sampai masak. Saya hanya guna egg yolk saja lepas ia masak sebab kucing saya tak suka egg white. Lepas tu saya mash potato,egg yolk then shredded ayam, chicken liver ke very small pieces.Lepas tu add garam(saya add quarter of tea spoon iodized garam untuk makanan tiga hari untuk kucing2 saya) vitamin(pecahkan sampai powder) dan salmon oil(saya add 6 table spoon) Campur semua sekali dan serve.
Banyak makanan yang manusia boleh makan tapi tidak sesuai untuk kucing sperti bawang putih,bawang besar atau chocolate dan banyak lagi.Google untuk lebih information atau tanya vet anda.

P/S saya diberitahu kucing memerlukkan minyak haiwan jadi biasanya saya add kulit ayam ke boiling water bersama ingredients yang saya sebutkan tadi. Saya selalu masak untuk kucing saya atau bagi mereka wet food.Dry food terlalu kering dan jika kucing tak minum air yang cukup boleh membawah masalah kesihatan biasanya kidney problems. Kucing saya tak suka minum air so saya bagi mereka1 kali dry food dan satu kali wet food setiap hari dan cooked food 2 atau 3 kali seminggu. Kucing boleh mendapadatkan air daripada wet food.
Hi Sharon,

Thanks for sharing your recipe. I'm going to give this a try. I just have a few questions.

1) Do you boil the egg yolk together with the meat?
2) How do you store the food? Do you freeze it after it's cooked?
3) Should I blend/grind all ingredients together after cooking to crush all the bones or is it better to de-bone the meat?
Reply With Quote