View Single Post
Old 08-30-2016, 01:09 PM
JalakF JalakF is offline
Animal Lover

JalakF is on a distinguished road
Default Re: daging mentah-dada ayam rebus-ikan rebus

Ermm na tanyalah, walaupun isu ni 6 tahun yg lepas pye kan. Kalau ikut jackson galaxy pakar psychology kucing yg famous tu, dia ckp best food for cats is raw food, sbb tu paling dekat dgn fitrah dia. Well of course la kalau na paling dekat dgn fitrah dia food pun kena sama la ngan fitrah depa, maksud organik.

Tp organik atau tak kan still ada risk worm and stuff, tp jackson galaxy galakkan malah suruh bg makan mentah. Org luar negara pun mcm da ramai buat. Especially yg ada maine coon atau bengal.

Pastu jackson galaxy ada promote satu website ni felinenutrition.org. kat situ depa cerita kenapa kena makan raw food, resepi raw food, calculator untuk buat raw food. Dalam resipi tu dorg buh macam macam vitamin and supplement la kan.

Kalau tgk kat tin wet food pun dorg ada bubuh vitamin and supplement gak.

Soalan aku kat sini. Jackson galaxy pakar psychology kucing saran kan makan raw, furkids pakar kesihatan kucing kata jgn bg raw. Mcm mana ek?

For now aku cmpurkan raw dgn wet food bg makan kat kucing aku. Aku cmpurkan sbb aku takde vitamin and supplement na buat 100% raw. So far x de masalah. Sbb aku bru cuba dlm sebulan ni. Aku da stop kibbles since aku pun student kan, baik aku keluar byk duit bg makan wet food drpd keluar byk duit kena bil klinik. Hehe.

Kalau aku rajin, ada masa aku rebus la campur jgk dgn wet food dia.
Reply With Quote