View Single Post
Old 09-16-2008, 08:47 PM
Bareen's Avatar
Bareen Bareen is offline
Kucing Garong

Bareen is on a distinguished road
Send a message via MSN to Bareen Send a message via Yahoo to Bareen Send a message via Skype™ to Bareen
Default Re: DIY Recycle Paper Cat Litter

Quote:
Originally Posted by imann View Post
adehh...umah ku paper pun takde...camne tuh?...kena beli paper le pulok......bila gamaknya nak wat ek....adesss...
Beli dan pakai toilet paper yang gred murah tu. Lembut dan senang dihancur. Tangan tak hitam.

Quote:
Originally Posted by Lyn_Cat View Post
bareen ..yg kata masukkan bleach tu bape byk ?i cup? 2 cup? bleach tu bhn pemutih cth mcm clorox tu erk..? pastu nak kena bilas dgn air semula ke paper tu..?
Lyn, guna bleach rambut

Clorox aku rasa paling best sebab kertas jadi lebih senang dihancur lepas direndam. Jangan guna sampai sebotol. 1 cup lebih dari cukup. Lepas rendam perah dulu air rendaman tu. Buang air rendaman dan bilas dengan air bersih sebelum start menghancur. Pastikan pakai sarung tangan getah supaya kuku tak hitam dan tangan berbau Clorox.

Quote:
Originally Posted by fantasticat View Post
pada sapa-sapa yang nak buat aku sajes pakai blender atau alat yang sewaktu dengannya... kalau pakai tangan, kompom legam... bukan setakat legam, siap berminyak lagi... pastu puas la korang nak menyental ngan sabun... lagi lama korang hancurkan paper tu pakai tangan... lagi la payah nak hilang... aku dah kena dah... itu pasal la aku buat skali je... bukan setakat tangan kotor je... makan masa gak tu... aku ni masa terhad... tapi semester break nanti mungkin buat balik...

Disarankan pakai household handgloves. Sebaiknya guna yang saiz muat-muat tangan, saiz M atau S. Fist time aku buat, guna L, payah nak merenyuk dan menghancur. Selepas menghancur guna tangan, baru guna blender atau modified drill cam aku guna. 1st time aku guna blender tapi pastu guna drill, ada gak faedah dari disimpan tak diguna.

Kalau rendam dengan Clorox dulu, kurang sikit kesan minyak dakwat. Aku dah test tanpa guna bleach, masa memecah block kertas yang dah dispin pun kuku dan tangan jadi hitam. Kalau guna gloves kurang selesa, jari krem.
Reply With Quote