View Single Post
Old 09-03-2008, 12:39 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann
Default Re: Jom...Mari Kita Makan Angin...Kemana Saja

AKu setujuk ngan kak nita...coz cara aku sama gak...
kemana jua ku pergi..(cewah)...
suma tak pakai tour....jenis backpakers jek...
cam aku g isketambola dulu....
10hari aku kat sana...
aku habes rm3500 utk aku & anak2 aku...termasuk airport tax...hotel...transportation...and jalan2....some shopping....complete dah ni...

hotel...jalan2...sightseeing aku survey dari sini...
kebetulan aku dapat hotel bajet la juga...betul2 middle of tourist area...
booking for 10nights...but pay only for 7nights...+ 1/2 day tour free...
aku zess terus la...hehehe...nak2 yg dtg pick up aku kat airport istanbul
sikit punya hensem mamat tu...cair aku beb..!!..seb baik aku bawak anak2.....kalau tidak..sure lupa daratan...

then sampai hotel...cari info sebyk mungkin frm the receptionist tu...then beli mao dia...than jalan ikut map tu la...naik je bas loncat2 tu....train dia pun superb....!!!

bab makan plak...aku mmg bawak makanan frm mesia...kira nye 1 bag tu mmg khas for makanan....maklumlah..travel ngan budak ni mencabar sikit...mana aku nak cari nasi lemak...sambal sardin kat sana tu...hehehe...tgk pulak harga mencekik darah....elok gak la aku masak je....nasib aku ada beli travel cooker
kat dubai dulu...mmg khas for traveller...iron pun aku ada....ni aku beli kat london...hehehe...kire berbaloi lah aku beli...

korang bykan lah kebab kat sana seketul tu rm7 kita....kalau 3 org dah bape...tu baru 1 meal...so untuk jimat...aku masak...b4 leave hotel for jln2...aku masak extra and tapau....buh dlm bagpack masing2...bila lapar....makan je bekal tu...camtu la aku punya cara....

aku dah serik masa gi surabaya dulu..anak2 aku sakit perut + cirit birit tak tahan dgn air di sana...drpd 1week punya holiday..last2 2 hari je aku pegi sana...lembik anak2 aku masa tu...ye lah..ingat kat indon takde lah bawak makanan semua...hehehee...sian anak aku...

so since that...I bawak je makanan..(negara yg kasi bawak la...yg tak boleh tu...aku pergi la pasar sana untuk beli barang then masak)....for me..biar org nak kata apa...janji anak2 aku tak sakit perut...tak meragam...jalan pun hati senang...poket tak berlubang.....