View Single Post
Old 05-10-2010, 03:34 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default 3 DLH kittens to give away (born 16May09)

*Urut urut dada*Speechless

rupanya lbh teruk dari yg saya imagine

Sebenarnya ada pernah beberapa org mencadangkan few of my cats diantar utk Cat Show tp saya tak berminat. Kucing saya hanya kucing kampung kutip dari jalan/angkut dari kedai makan. Saya rasa biarlah kucing2 saya dok rmh jd sakai dpd dibawa ke sana kemari dlm keadaan stress.

* Kucing saya sakai tahap gaban.dengar footstep org kat luar suma bertempiaran lari.tp ada 2 ekor yg sgt friendly.tak takut org langsung. kuicng yg itulah dicadangkan kwn2 utk antar cat show .

Quote:
Originally Posted by maris_sa528 View Post
Kalau saya sebut ni saya rasa saya akan mula ditembak.

Saya pertama kali join Cat Show end of april under MCFA. It surprised me sebab saya jumpa ramai breeder kat sini. Kucing saya 'dilamar' untuk dimatingkan. bukan seorang atau dua tapi hampir 10 org buat tawaran untuk breed my cat.

The worst case, cat show ini disertai oleh cat owner yang bawa kucing banyak-banyak(ada yg sampai 7 ekor!). and left thier cats in cage a whole day without any care. Saya rasa ramai tau kalau nak masuk cat show kucing-kucing dipuasakan sejak jam 12 tgh malam sebelum hari pertandingan.

Ini bukan sepatutnya attitude Cat Lover. Dah jadi macam penyiksa kucing. Manusia pun puasa dari waktu sahur sampai terbenam matahari. inikan pula kucing yang bertubuh 10 kali lebih kecil.

The problem, macam cik june cakap, banyak yang remain silent. Saya nampak cat show makin banyak dianjurkan. Hadiah lumayan. Jual kucing yang cantik sikit pun dah lumayan. Turn out, Cat lover pun boleh jadi cat breeder anytime. Kucing-kucing kena kurung dalam sangkar most of the time.

Dalam hal ini, saya rasa kucing-kucing belakang lorong lebih beruntung dari kucing2 bulu panjang yang kena kurung dalam sangkar di laman-laman belakang rumah backyard breeder ni. BTW, kucing saya sebenarnya saya selamatkan dari backyard breeder juga. I paid RM300 for the cat that was dying. It's either RM300 atau dia dibiar mati.
Reply With Quote