View Single Post
Old 04-20-2009, 10:34 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Spca ampang in need of more adopters...

Kak Anum the truth is,kucing strays yg ada caregiver pun tak selamat dari kena trapped. dulu jiran2 saya bising pasal taik kucing sana sini (tp anjing2 pet durang berak sana sini kawasan apartment takde pula yg bising.betul2 double standard). so saya sediakan litter box utk durang.dah takde taik.durang diam sekejap.bila saya ksh mkn kucing dibawah rmh dekat main area pembuangan sampah durang bising sebab konon2 saya kasih kotor dgn kibbles dan lalat hurung. so saya pindahkan ke car park tempat kereta saya park.belakang kereta. A bit hidden org tak nampak.itu pun bising juga sebab kasih kotor tempat parking konon.saya dah hot,saya kata apa yg korang susah?? korang kasih bersihkah?? klu bukan kamu yg ksh bersih tutup mulut dan jgn byk komen. bottom line is,takde apa yg saya buat blh menyenangkan hati durang selagi stray ni ada kat kawasan rmh. 2 minggu lalu,kami buat meeting residents.80% hadir. dlm ramai2 tu,3 org je (termasuk my cat sitter punya family,Ms Yap my neighbour yg juga cat lovers and me) yg bersuara bg pihak strays kucing/anjing. yg lain suma oppose dgn perihal binatang. klu Kak Anum sudi,pihak SPCA blh dtg educate lembu2 kat sini utk diajar ttg strays.they are animals yg juga ada perasaan dan ciptaan Tuhan juga.
Reply With Quote