View Single Post
Old 10-21-2009, 03:38 PM
cookies4bulat's Avatar
cookies4bulat cookies4bulat is offline
PetFinder Guru

cookies4bulat is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cookies4bulat
Default Re: Hati-hati dengan mereka ini... semua penipuan...

this thing pernah jadik kat saya..all this love letter,wrong number,they even followed me!1st kes is mereka hantar love letter thru facebook.yerla bila kita tak add mereka,dia pm n bgtau lah,nak berkawan lah,u look so cute lah..blaa..blaa.blaa..mcm2 lah dia akan tulis sampai kita accept dia jadik friends.luckily i just ignore them.agak lama gak..bule dikatakan setiap hari diaorg msg soh add.then dah ignore lama,mereka pon stop hntr love letter nih.second time jadik kat bank.saya dok area kepong.antara area2 yg mmg tersangat ramai org2 afrika nih.masa tgk cucuk duit kat atm,dis guy dtg n sapa saya terus2 mintak no phone!gila scary!dah lah mereka sgt besar,tinggi,pale botak plak tuthen saya tak layan juga.just move away.then dia bleh kejar n tahan.mintak lagik no phone.bygkan.my mum tuggu dlm kereta.dia pon dah suspen jer tgk.nasib baik security guard tuh dtg tanye kenapa.trus sya ckp saya org nih kacau saya n blah..then dia kena tahan lah ngan security guard tu.kali ke 3 terjadik kat rhb bank kepong.buleh tak diaorg follow saya dari rhb bank tuh sampai ke jusco prima kepong tuh.sambil tegur2 saya,ngan tanya nama sume(time tuh ngan adik perempuan).kitaorg pon lari masuk kereta,trus kunci pintu!then dia ketuk2 hood depan ckp "dont be scare,we mean no harm,we just want to make friends"mmg time tuh tuhan aje lah yg tahu betapa takotnye saya ngan adik saya.sorg kat depan kereta,sorg kat belakang.(terasa sgt masa tuh diaorg lagik besar dari keta kancilku)pastu ketuk2 cermin.mintak no phone sume.then saya pon trus start keta,n bla.dah nekad dah masa tuh kalu dia tak berganjak mmg saya langgar je.then trus lah balik rumah.cite kat mak.n bgtau polis suruh pantau2 sket.skrg nih bila kluar mesti berteman!yg penting mesti ada lelaki!bukan apa demi keselamatan.tapi agak sedih juga bila gi carefour kepong tuh,tgk budak2 melayu perempuan terutamanya leh tukar2 no phone ngan org2 mcm nih.mereka mcm tak peka apa yg jadik.atau pon mereka telah dijanjikan mcm2 benda?waallahuallam.

so kepada semua berhati2..mmg betul bukan sumua yg jahat.tapi hati2 lah..mereka mmg licik
Reply With Quote