View Single Post
Old 07-30-2010, 10:59 PM
jiwang jiwang is offline
Animal Lover

jiwang is on a distinguished road
Default Re: mentaliti manusia zaman sekarang(tak semua, sebilangan je)

saya rasa saya boleh faham apa yang abuldotcom rasa..memang kembiri ni bagus,saya pun bercadang nak buat kat kucing saya nanti..apa yang saya rasa abuldotcom cuba nak bagitau adalah tentang karenah orang2 yang nak adoptkan kucing mereka kepada orang lain..memang kita boleh demand the new adopter to do this & that,kita boleh monitor,tapi pada saya cukupla kalau adopter tu sayang dan bela kucing saya dengan baik dan bukan byb..ini pandangan saya saja,saya tak tahu orang lain..

saya rasa,bila kita dah letakkan kucing kita untuk adoption, bermaksud kita kena bersedia untuk terima macam2 kerenah adopter. memang kita nak yang terbaik untuk kucing kita (food/medical etc) but for me, kasih sayang yang paling penting. kita bela kucing2 tu semampu yang kita boleh dan penuh kasih sayang.. saya rasa, itu yang paling penting..

lagi satu, memang banyak kucing kita boleh pilih dalam PF ni, tapi kadang2 dah kita berkenan yang seekor tu jugak kan,nak buat mcm mana..hihi. kalau kita fussy sangat,then kita bela je la kucing tu sendiri macam mana yang kita nak kan..janganla bagi adopt.. just my opinion
Reply With Quote