Thread: brg2 2nd hand
View Single Post
Old 02-20-2009, 03:01 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default brg2 2nd hand

oh!! mcm tu pula.sabor sajalah anak2 bulu akak ni.tp kenapa pula durang poo/pee kat luar litter box tu?? big question mark. adakah litter box tu tak cukup dgn jumlah kucing??

selama ni mmg saya tak pernah cage durang kecuali nak disiplinkan durang atau isolate kucing sakit/kena spay dsbnya.memandangkan anak2 bulus suma dah kena zass,takde yg sakit jd skrg ni cage tu hanya berfungsi sbg alat disiplin so far mmg berjaya.klu durang nakal,saya kata hep!!!!! dgn suara tinggi.pastu kurung dlm cage.ini kira nakal tahap gabanlah. duduk diam2 sana dlm 2 atau 3 jam baru lepas.lama2 durang faham durang buat salah. conthohnya pukul kwn2 masa main,gigit2 brg rmh atau kacau apa2 brg dlm rmh.mmg kena punya.skrg ni klu durang nak cuba2 sakau brg2 rmh,saya kata hep!!! dah retreat balik.heheheheh!!

Quote:
Originally Posted by rozzygee View Post
June, the reason sis nak beli lebih cage sbb i intend to kurung all my cats. Berbalik pd our conversation in yr profile, mmg kesian June kalau kita kurung mrk unless for litter training. Sbb tak kurung la tu.. bila balik kerja, alahai.. 1 rumah berbau 'perfume', jenama poo & pee ni Bukan tahap eau de toilette dah! . Sis letak 3 litter boxes. And the smell comes from that litter box la June.

Tmpt yg pernah one cat buat hal belakang rak tv tu, sis dah letak 1 litter box kat situ.. and yet ada jugakkkk yg poo & pee kat luar litter box tu. Mana la x hangin. Tu yg sis salu halau mrk pegi yard dpn rumah and tutup sliding door. Sis letak langsir yg singkat sbb depa suka cakar langsir. Bila dah langsir singkat, sliding door tu kira 'see thru' la. Hmm lps tu ada pulak yg bergurau kat yard tu berlari masuk rumah 'GEDEGANGGGG! bertembung sliding door sis tu! Dah brp ekor kena mcm tu.. kesian pulak. Mengong la sekejap depa tu. Hish serba salah.. Nak letak car sticker (shade) kat sliding tu jadik mcm cacat lak rumah hahaha!

Now i am thinking to caged all of them. So bila balik kerja baru lepas.. kira cuci kandang mereka je la nanti. Tp kalau June tak cage mrk, and yet u can managed them, jeles la sis.. isk iskk
Reply With Quote