View Single Post
Old 03-05-2009, 04:35 PM
ZuHRaH's Avatar
ZuHRaH ZuHRaH is offline
Cat Lover

ZuHRaH is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ZuHRaH
Default Re: dah mandi kucen ke belom ?

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Susah la kalau mcm tu ZuHRaH...
jgn jadi mcm kucing my sister, susah sgt nak mandi, tiap kali mandi mesti kene cakar satu badan, siap panjat lagi bdn my sister sampai atas. Nowadays, bila nak mandikan dia, hantar gi vet aje. Vet bius dia kasi tidur, mandikan masa tgh tido tu
sedey I bila my sister citer camtu...sbb tu kucing kene biasakan mandi sejak mereka baby (kitten)...kalau tak memang dia takut sgt nak mandi..
adoi... mmg susah. si comot ni dah biasa mandikan sejak kecik pun sama gak caranya...meow minta pertolongan

Quote:
Originally Posted by June View Post
huhuhu!!! Bareen,mari kita tepuk tangan sama2. aku klu nak mandikan 11 ekor kuicng aku ni kena amik dari pagi ke petang gak.kurang kurang 6 jam.tak mkn apa2 lah tp kena tea break jap.pastu kena pastikan pakai t-shirt dan seluar kecik je sebab bakal lencun abis gak.

towel sorang seekor.bila suma dah siap mandi,bersusun towel kat jemuran.heheheheh!! kalah towel aku. tp aku takdelah potong kuku atau pakai hair dryer.almaklumlah kucing kampung
nak mandikan kena tukar uniform dulu - tshirt n sluar panjang - walau pun sekor, lencun tetap lencun, especially bila da start panjat badan
mesti ada dalam list sebelum masuk bathroom:
1. syampu - bagi wangi2
2. rubber brush - bagi bulu buih2
3. tuala besar n tebal - nak keringkan dia lepas mandi
4. tuala kecik - keringkan kali kedua
5. kerusi/bangku - ni penting waktu nak rinse syampu tu..kucing yg duduk bukan mommynyer...hehehe

pastu... ke bilik pengeringan(macam kilang keropok la plak).. dikhaskan untuk keringkan dengan hair dryer...

hmmm, nak keringkan si comot pun kena 3 pemeringkatan.

Quote:
Originally Posted by imann View Post
bab hair dryer tu...mmg takde le dlm kamus idup budak2 tu....jakun kronik dorang ni....karang tak pasal2 aku dpt percuma tatoo kat badan....
Si comot kalo nampak hair dryer, terus nak panjat riba mommy dia... ketakutan la tu....
Reply With Quote