Thread: please help me
View Single Post
Old 03-12-2010, 04:11 AM
Pak Lubis's Avatar
Pak Lubis Pak Lubis is offline
PetFinder Guru

Pak Lubis is on a distinguished road
Default Re: please help me

mentol tu tak perlu .. Kalau dia org dah panas.. Kalau alas surat khabar lama atau kertas yg cepat serap ada lebih baik sebagai alas.. Kalau dia kencing .. Buang aje.. Dan tukar baru.. Bersih sikit.. Kalau 5 ekor selalu kencing banjir nnti bilik dan pakaian cik puan yg dalam almari akan tercemar..
cuba letakkan anak kucing dalam kotak atau bekas plastik dan alas dgn kain dan surat khabar.
Anak kucing tiada ibu amat sensitif.. Kalau ada ibu lain cerita.. Ibu kucing selalu bersihkan anunya dengan menjilat selepas dia melepas..
Jgn biarkan bontotnya basah.. Lap selalu sambil massage ..kerana mungkin dia kencing. Perhatikan di bhgian duburnya untuk kesan2 darah.. Kalau ada ..jangan lmbt .. Bawk ke klinik..
Kalau massage jgn smpai melecet dan kalau mengiow2 masa massage macm kesakitan .. Bwk juga klinik,.
Kalau ada apa2 persoalan boleh tel saya 012 5272122. Apa yg saya boleh bgtau saya akan bgtau melalui pengalaman saya, walaupun saya gagal utk membesarkan 4 ekor anak kucing tak beribu.. Semua mati selepas 14 hari saya jaga. Kalau di forum mungkin saya lmbt jawap.
Reply With Quote