View Single Post
Old 09-22-2009, 09:32 AM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road
Default Re: Parenting ada kaki 2 takder bulu...

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Setuju dgn pendapat Pak Lubis. Memang camtu la mentaliti kebanyakan parents zaman skrg. Biar jer anak diaorg buat sesuka hati. Konon2 mcm iklan susu tu....lebih banyak anak meneroka, lebih banyak sel2 saraf berhubung & lebih cepat pembelajaran berlaku...atau nak ikut style mat salleh kot...."let the child feels the pain.....only then life long learning process will take place"...Tapi mat salleh cuma biarkan anak dia meneroka kat taman, bukan dlm rumah orang !!! Tu bezanya dgn orang kita.....
To make it more dramatic, kawan yg aku citer tu pun cikgu gak.....
Anak aku dua2 lelaki, dua2 hyper masa kecik. Tuhan saja la yg tau susahnya nak control hingga membuatkan aku prefer utk duduk rumah saja & malas nak kuar atau bawak diaorg jenjalan.....lagi pulak pegi rumah org.....that's the thing that I avoided most at that time. Kalau pegi beraya, aku kepit anak aku atas riba walaupun dia meronta2 nak turun & aku limitkan kat hb aku, no longer than 30 mins jer kat satu2 rumah & maximum 3 rumah at one time....Kalau nak gak beraya ke sana ke mari, u take charge control anak. Alhamdulillah tak pernah anak aku memecahkan barang kat umah org atau tumpahkan air dlm gelas & perkara2 yg sewaktu dgnnya...sebab aper ? Sebab kitaorg control...klu tak control mau tsunami rumah org tu...

Sendiri mau ingat la...kalau kita sendiri pun meluat tgk perangai anak kita, apa lagi la org lain.....
setuju la kat nita...org malaysia ni memang macam tu...menuntut ilmu selalu tak habis.....
so peringatan kepada ibu ibu dan bapa bapa muda sekelian, bila bawak anak2 bertandang ke rumah org tu control2 la anak 2 tu sebelum anak2 tu di sumpah seranah oleh tuan rumah...
Reply With Quote