Thread: Juadah Berbuka
View Single Post
Old 09-08-2009, 10:53 PM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road
Default Re: Juadah Berbuka

Quote:
Originally Posted by habidaiya View Post
kak nita ooi...simple ke tu...kalu daiya..murtabak skeping pun jd lah..x rajin mcm akak...mmg la nk kene g umah akak...sedap je menu buke hari2..

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
alahai yong....kalo rhope ni simple.....kalau tak simple tak tau le rhope mana kalau yang tak simple
Quote:
Originally Posted by cookies4bulat View Post
akak..nih bukan simple lah akakkecah juge tuh nak sediakan ingredients sumenak kene squeeze lemon,pastu filling samosa tuh nak kene shredded nipis2.kalu beli kat baram tuh saya percaya lah simple..tunjuk,bayar,amek bawak balik n hidang haish..kecur air liur keme nengok menu akak
Simple la tuu....bukan susah pun, bahan2 utk ikan & sayur kangkunbg lebih kurang jer, dua2 pakai bawang merah & putih yg ditumbuk. Cuma ikan letak halia sikit, kangkung campur ikan bilis & belacan sikit. Dua2 pakai cili blender. Bagi aku yg tak simple ialah kalau kena perah santan kelapa atau kena goreng kerisik (tak suka beli yg segera sebab kdg2 hapak). Sejam dah siap semua tu. Ehemm...jgn tak tau, samosa tu yg frozen punya laa.... aku tinggal goreng jer. Limau pun squeez jer la sambil2 tunggu samosa atas kuali

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
tu lah pasal...korang baru tahu kak nita punyer 'simple' macam mana .....jom kita ramai2 gi buka posa kat umah kak nita.

Nita oiiii !!!! yang simple2 aje udah le yer....
Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
moh kite
Jom.....tak muat tangan, bumbung rumah aku tadahkan....klu korang dtg, tak der manenya simple, mesti spesel punyer aku prepare

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
arwah opah saya dulu pandai buat bahulu, bakar api atas bawah. Selalu kami bakar baulu kat bwh rumah guna sabut kelapa sebagai 'arangnya'. Pedihnya mata kene asap sampai berair, tapi tahan le juger sebab nak makan bahulu sedap

putu kacang tu fevret saya. Tapi skrg susah nak dapat. Yang acuan kayu tu pun tah mana peginya.
Duhh...mengimbas nostalgia tu Zai...Tapi dulu zaman bebudak, aku tak la tgk mak aku buat bahulu, tapi buat kuih sepit. Bakar dgn arang. Susah membuatnya tu wehhh.....confirm melecur2 la kulit terkena penyepit yg panas tu. Bila makan sedap jer...krukk krakk krukkk krakkk....padahal yg membuatnya tu perit....belum bab berdiang dekat api lagi