View Single Post
Old 11-11-2011, 03:47 PM
milocute's Avatar
milocute milocute is offline
PetFinder Buddy

milocute is on a distinguished road
Default Re: Johorean Petfinder Forumers...

Quote:
Originally Posted by Meffy View Post
Semalam saya balik pun mcm tu jugak..breakfast x makan sampai berlalat. Saya bagi dia dinner pun makan one or two bites lepas tu dah x nak. This morning saya bagi breakfast cikit sangat...dalam 1 sudu teh baru die makan.

Balik tadi, mata die dah tutup sebelah...nampak merah2 cikit. Saya titikan ubat mata yang dapat kat klinik vet kerajaan. Makan pun sikit dan kali ni, dia kurang active. Jalan pun slow, main pun tak nak. Saya tengok poopoo pun nampak keras...tak macam bentuk yang biasa.

Kucing saya sakit ke? :( Apa harus saya buat?
Saya rasa baik awak pergi ke Vet Swasta for 2nd opinion. Explain kat vet tue symptom yang awak mention spt diatas. Kucing awak dah vaksin dan deworm tak? Mintak2 setakat masalah kecacingan je dan bukan sebab jangkitan virus. So, I strongly suggest u to bring si Meffy ke vet ASAP for 2nd opinion.
Pasal kurang selera makan tu... dulu masa Sakura kene jangkitan virus dia kurang makan so vet suggest saya bagi HILL's ID. Food tue blended diet sesuai utk tingkatkan nutrition kucing sakit yang tak nak makan. Awak boleh campur skit ngan air dan bagi guna syringe jika perlu.
Reply With Quote