Thread: Kuih Raya.....
View Single Post
Old 07-27-2009, 11:35 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Kuih Raya.....

hmm!! samalah dgn aku.klu aku raya kat KL,kuih2 raya suma kat rmh mentua je.heheheheh!! ada yg dia buat,ada yg kita org beli buat tambah2 warna kuih kat rmh dia.klu aku balik KK,siap2 warning mak aku jgn beli apa2 lg.suma kuih muih aku borong dari KL.org Sabah ni suka sgt mkn kuih muih dari Semenanjung. tp rmh aku sendiri kat KL takde kuih muih.amik cukup2 utk mkn sendiri je.heheheheh!! mcm ko gak Ina.takde pengunjung sebab org tgk rmh sepi je.so jiran2 pun tak berani nak dtg.tp aku bg kuih muih kat jiran.segan gak tiap2 tahun takde apa2 buah tangan utk durang

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
everytime raya ..rumah aku la paling boring...meja makan kosong tak ada kuih raya yg bewarna wani...yg ada mekanan2 berat cam..nasik, mihun, rendang etc....kalao anak2 jiran dtg raya..aku goreng nugget ......aku ada beli biskut2 raya..tapi aku letak semua kat rumah mak aku kasik meriah sikit..sbb umah mak ramai orang dtg...

kalau ada pon jenis manisan...kek lapis sarawak yg mak mentua aku buat and kirim dari kuching...itu la pengalaman raya ku tiap2 tahun...oh ye telanjur...sape mo beli kek lapis..aku ada jual gak..insyaAllah puas hati...ekhem...kalau minat pm le aku yek...
Reply With Quote