Thread: Strays VS DLH
View Single Post
Old 11-05-2009, 11:50 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default Strays VS DLH

terasa ati pasal ko bgtau tuan punya DLH tu jgn ksh si polan2 tu sebab si polan tu pun tak terurus kucingnya?? bg akak tak salah.klu akak pun buat camtu.sepatutnya si polan ni tak perlu berkecik ati.sebabnya nafsu besar tp tak mampu nak jaga DLH.ukur seluar di pinggang sendiri.kenapa nak susah2 kan diri & kucing klu tau tak larat nak jaga DLH sebab di rmh dah bersusun kucing?? itulah manusia EJ.

bg pendapat akak, kita tak perlu cepat kecik ati & sensitive bila org menegur.kita kena belajar menerima kritikan dgn hati terbuka.klu rasa2 tak sesuai tak payah masukkan dlm kepala.klu rasa2 sesuai,simpan dlm kepala.klu kita sikit2 sensitive & kecik ati,susah diri nak maju.

contohnya kat opis akak.bila akak mengajar budak baru ttg kerja,kena tegur coz akak ni sgt mementingkan kualiti kerja.tp ada budak2 terutama budak muda skrg ni,sikit2 kecik ati & menangis.klu tak tahan ati,mcm mana nak kerja?? dunia skrg ni dah cukup mencabar,so hati kena kuat & tabah.walau apa org cakap pun buruk ke baik ke,jgn cepat merajuk/kecik ati. dulu masa akak mula2 kerja,abis kena lanyak dgn senior.akak berazam dlm diri,satu hari nanti,aku akan menandingi ko.just wait.hal2 begini lbh membakar semangat akak utk be strong & proof to the world I can do it.

Quote:
Originally Posted by DJSNAZ83 View Post
haih...dengar ulasan dr semua2 yg di atas nie, sejuk jer saya rasa ari nie...bleh senyum sorang2 depan skrin nie...

itulah sumer...mmg xde beza DLH or DSH..so, jgn la pasni ade lg yg nak beza2kan...x sedap hati tau saya dengar..kekadang tersa gak dlm hati nie...aku x wat kecoh, tp nama aku lak yg org ngumpat2..adoii..itu yg x tahan...

tp Alhamdulillah..sapa yg kenal saya, diorg tau stakat mana saya jaga kucing2 saya...sanggup ikat perot demi mjaga kebajikan diorang.saya kekadang pikir x mampu dah nak slalu sgt back up diri mcm ni smata2 ade mulut yg mengata...dan, saya xnak kutuk org walaupon ade org kutuk saya...ntah apa ntah salah saya dok mengata2...

tp, dulu..ade la sy penah nasihat kt few forumers dlm ni secara senyap2..diorg dulu mengalami masalah dan nak pindahkan few kucing diorg ke rumah kwn2 yg saya kenal..so, sy bgtau dia, xyah la antar kucing DLH u ke rumah si dia tu, sbb dia sndiri dh byk kucing..kucing2 DLH dia pon sy tgk x terurus..berbau...takot silap2 hari kucing u yg u jaga lawa2 jd mcm tu...

mungkin sebab tu kot org marah saya...tp,kalo x cakap kang, rasa bersalah plak..ntah laa..baik aku jadik silent reader jugak laa senang..pepandai korang la pasni.
Reply With Quote