View Single Post
Old 03-02-2009, 03:18 PM
Bareen's Avatar
Bareen Bareen is offline
Kucing Garong

Bareen is on a distinguished road
Send a message via MSN to Bareen Send a message via Yahoo to Bareen Send a message via Skype™ to Bareen
Default Re: dah mandi kucen ke belom ?

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Oohhh...gitu ke caranyer...patutla dapat save time dan sempat mandikan semua dalam satu hari. Janji cuaca mesti betul-betul panas la sampai ke petang kan ? Kalau hujan naya anak2 ko Bareen...bulu separa kering...menggigil tuuuuu..
Tak lak aku tunggu cuaca panas pun. Kang aku lah berpeloh. Kalau badan dah berpeloh, bulu melekat ke badan. Gosok lengan, bukan daki kuar tapi bulu mengumpal....

Kucing akan sejuk kalau kulit dia basah. jadi lepas mandi blow dry supaya dia tak sejuk. Masa mandi pun sama gak. Mula siram tu, cuma bulu yang basah. Jadi 1st shampoo, kulit tak sejuk kena air. Cuma masa bilas dan 2nd syampoo, kulit akan basah. Masa nih, kucing tak sejuk lagi, jadi leh dapat shampoo. Bila bilas untuk bagi conditioner, kucing akan mula sejuk dan bila bilas conditioner kucing akan start mengigil. Masa nih lah kena cepat-cepat bilas dan terus bungkus dengan towel. Bila air dah diserap oleh towel, blow dgn hairdryer supaya badan dia hangat balik. Kucing takkan menggigil walaupun bulu separa basah....

Nasib aku kira baik dah, 13 ekor tu tak sekor pun melawan masa mandi. mengeow tu biasalah, yang kena mandi ngeow, yang dok luar bilik mandi pun ngeow....

Cuma si boyot Oren ni saja yang lom mandi. Muka comot, dok asyik menyontot mangkuk kibble dan ayam kukus.....

Reply With Quote