View Single Post
Old 01-11-2011, 03:23 PM
ladyhelluva ladyhelluva is offline
Animal Lover

ladyhelluva is on a distinguished road
Smile Re: Smart heart ok tak?

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
Hi ladyhelluva,

Kalau tanya saya, personally, saya tak akan bagi kat kucing2 saya. Kalau u baca balik thread2 lama, BANYAK dah bincang pasal komersial cat food(Smart Heart, Friekies, Whiskas, Pro iet) VS Premium cat food (Blackwood, Science Plan, Royal Canin). Kalau u nak tahu apa makanan yang baik untuk kucing, adalah dariapda ingedientnya...kalau the first 5 ingedientnya ada tulis, by-product ke, corn ke, maize ke, tak elok la sebab kucing adalah obligate carnivore maksudnya dia makan daging/meat, bukannya sayuran atau jagung...bahan makanan yang ada jagung, maize, tinggi kandungan carbo, so banyak consume carbo, maka meningkat risiko dieabetis (tak tahu eje...).

Tak semua kucing boleh makan komersial food. Memang ada yang boleh terima tapi sangaaaaat la sikit. Yang lain banyak kes batu karang. Instead of nak mengurangkan perbelanjaan, jadi mahal sebab nak bayar bill2 vet je. So, saya sarankan u belanja or invest lebih sikit untuk makanan kucing u. Sapa kata tak de premium cat food yang murah..adaaaa....kat sini ramai yang beli kat Kak Nurul Blackwood ramai2...sila la ke thread dia untuk order.

salam..terima kasih.. itulah..saya mmg dah lama bela kucing tp ni sy nak improve utk kesihatan kucing//so far sy tgk royal caning mcm mahal la plak.. nanti saya cr thread blackwood ua.... tq tq
Reply With Quote