View Single Post
Old 06-02-2009, 03:32 PM
gambate's Avatar
gambate gambate is offline
PetFinder Buddy

gambate is on a distinguished road
Default Re: Bulu kucing yang gugur adalah najis

Saya setuju catcatcat.. Islam agama yg mudah..
dan saya jugak recall cerita yg sama Kak June mention ttg kucing yg tido tu..

Perbezaan pendapat umat Islam ni akan sentiasa wujud, baik dr segi solat, makanan etc.

Example mcm saya, dah mmg bergelumang bulu kucing, and everytime nak solat nk kena vakum n bersihkan sejadah/ telekung etc, tau2 masa pon dah abis. Saya berpendapat baik saya segerakan solat yg wajib tu..

Saya berpegang pd kenyataan JAKIM gak..

Just my 2 cents..

Quote:
Originally Posted by catcatcat View Post
SALAM.. sy merujuk perkara ini kepada JAKIM dan berpegang kepada kenyataan bahawa bulu kucing bukanlah najis.. isu ni setidaknya lebih kurang kepada isu kembirikan kucing kerana masih bnyk khilaf di kalangan ulama serata nusantara walaupun sama berpegang pada mazaahab yg sama.. seperti mana saya berpegang pada kenyataan dikeluarkan JAKIM bahawa kembiri adalah harus.. sy akan juga berpegang pada kenyataan yg dikeluarkan JAKIM sendiri bahawa bulu kucing bukanlah najis.. kecuali lah terang-terangan sy nampak bulu tersebut terlekat najis maka bulu tersebut perlu disingkirkan atau dibuang sebelum mendirikan solat(bukan sebab bulu itu najis tetapi sebab wujudnya najis pada bulu tersebut..)...

Islam itu agama yg mudah dipraktikkan seharian dan tidak akan membebankan penganutnya..

sila baca halaman ni sebagai renungan dan sedikit panduan..

http://www.yussamir.com/2008/08/dahu...=1218473460000

wassalam