Thread: Italiannies..
View Single Post
Old 11-17-2009, 12:38 AM
Fareen's Avatar
Fareen Fareen is offline
Cat Slave

Fareen is on a distinguished road
Default Re: Italiannies..

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
betul betul tengok channel travel n living pun kiter tahu.. lagi2 tengok Naked Chef masak..sikit2 wine.. saya tak ingat camna saya tahu tapi asanya dulu pernah gak berkawan ngan chef Berjaya hotel.. dia pun ada cakap sbb diroang buat kek sendiri semua kan... even Secret Recipe pun saya rasa mesti dia ada letak sumthing sbbkan keknyer bukan dibuat di situ..semua dari kilang..dan diorang akan dapat stock.. means dalam tue mesti ada mende yang nak bagi dier tahan lama.. dats why kek SR pun dah keras sekarang.. da tak sedap dah.. kedai kek yang buat sendiri lagi sedap.. or yang bake sendiri... harap2 dalam SR takder lah benda yang tak sepatutnya erk..
hehehe...kalau mkn kat restaurant western, itallian, mmg susah nak cari yang betul2 halal makanannya. I'm not even sure it's possible. Like you all said, kalaupun mintak yang without liqour e.g Jack Daniels steak kat American Chillis, kalau dia tak taruk pun, tempat yang dia masak tu sama jugak.

Dlm pasta pastinya ada red wine or white wine. Dalam tiramisu, fruit cake ada liquour unless kedai tu specify tak pakai. Masakkan yang ada daging dan ikan biasanya ada red and white wine cos wine melembutkan daging gives depth to the taste. Habis camne. So we have to be very very careful lah. Nak tanya waiter pun, most of them bangla sekarang. Bukan dia paham pun

Proud mummy of Sophie / Dexter / Yuki / Heidi / Optimus

Feed your cats BARF!
www.catnutrition.org
Reply With Quote