View Single Post
Old 09-15-2011, 11:34 AM
irenelance irenelance is offline
PetFinder Buddy

irenelance is on a distinguished road
Default Re: Resepi makanan kucing

Quote:
Originally Posted by Sharon The Paw View Post
Ya vitamin supplement untuk kucing,ia dalam belum pil.Anda hanya pecahkan dan campur dalam makanan masak tu. Recipe ini mengandungi basic nutrition yang kucing perlu. Salmon oil bagus untuk kucing.
Jika saya tak salah,Blackwood(saya suka baca ingredients sebelum saya beli dan saya ingat saya baca ingendients Blackwood) mengandungi corn atau wheat. Kedua-dua bahan ni tak sesuai untuk kucing dan boleh membawah banyak masalah kesihatan. Saya pasti anda tahu Royal Canin adan Science Plan? Kedua-dua brand ni mengandungi maize(corn dan maize sama je) dah wheat. Kenapa mereka bagai wheat dan corn? Sebab bahan2 ni murah. Apa yang saya tak suka ialah harga untuk brand2 ni terlampau mahal tapi bukan top quality. Ramai vets convince pet owners beli brand ni walaupun mereka tahu corn dan wheat tak baik untuk kucing sebab vets boleh dapat commission daripda company2 ni.

Sebelum ini saya bagi Royal Canin pada kucing saya tapi saya tukar terus slepas saya mengetahui corn dan wheat tak baik untuk kucing. Sekarang saya bagi kucing2 saya Orijen.Harganya agak sama dengan RC tapi ingredients lebih baik dan 0% corn and wheat. Ada beberapa jenis cat food takde corn dan wheat sperti Holistic,Wellness dan Ancana(murah sikit)
Saya bagi Natural Balance wet food untuk kucing saya dan dia sukanya. Sila baca ingredients sebelum beli cat food.

Saya rasa cara anda feed cats betul. Tapi lagi bagus kalau anda add sikit vitamin dan salmon oil, itu lagi banyak nutrition bagi kucing2 anda. Saya buat research dan mendapati garam yang mengandungi iodine baik untuk kucing,anda boleh add sikit kat cooked food kucing anda.
Semoga kucing anda sentiasa happy dan healthy
sharon..where can i get salmon oil? i've been meaning to make own wetfood as the ones selling at the market are getting expensive each day! same as u, i give my boys kibbles during the day and wetfood at night as sometimes they very malas to drink water

i wanna try ur recipe but i once read that chicken liver and egg yolk are not so good for cats (forgot where i read it)..as liver is where all the toxic accumulated and egg yolk may develop allergy or something..

pls correct me if i'm wrong
Reply With Quote