View Single Post
Old 08-10-2011, 02:41 PM
irwan irwan is offline
Banned

irwan is on a distinguished road
Default Re: CFA Certificates - Berapa lama untuk Proses?

Actually saya beli ni pun drpd very well known cattery juga tp tak sangka layanan kurang memuaskan (or teruk) macam tu.

Tak dinafikan memang saya naif sangat tentang perihal "BREEDER" yg bagus nie dulu. Sebab kenapa jadi mcm nie?

Awak agak saya saya baru nie kat mana saya nak bertanya or nak refer? Dalam forum ni pun mana post yg membincangkan tentang Breeder yg boleh dipercayai atau pun tidak? Kalau ada yg merungut semua terpaksa cover2 sb takut kalau dedahkan breeder CFA cert tuh tak diberikan.

Saya waktu nak beli tu segala orang saya tanya and semua breeder kat malaysia ni saya email. Tp semua nyer sorry to say "MEMILIH" nak jual kucing mereka... Yang comel2 or "TOP SHOW QUALITY" jangan harap nak dapat sb depa simpan untuk diri mereka nanti nak masuk show. Yang kualiti agak buruk and rasa mereka nak pakai duit baru lah di jual kepada orang itu pun dgn syarat nak dikembirikan or macam2 ragam dan alasan lagi.

Duit takder masalah bg saya, tetapi ATTITUDE problem memang saya cukup pantang bila deal dgn orang.

Saya paham nak dapatkan cert nie biasa breeder akan ambil masa 2 bulan untuk dapatkan sb nak combine bnyk2 dan apply sekali serentak. kan?!

Tp kalau saya tanya kat breeder and breeder plak wat bodoh dan tolol tak jawab pertanyaan takkan saya nak duduk diam je? kan?
Memang laaa masing2 bz tp time nak duit cepat jerrrrr plak dak?!
Reply With Quote