View Single Post
Old 02-07-2009, 01:28 AM
odradzi odradzi is offline
Animal Lover

odradzi is on a distinguished road
Default Re: Government Vet Clinics

hi june, thanks for the suggestion. hehe, sebenarnya saya memang pengguna gamat healin tu untuk diri sendiri, kalau luka apa-apa mmg cepat baik. mula2 hari tu takut juga nak pandai2 bubuh kat luka pinky tu, tapi mak saya kata takpe, taruk je. so saya taruk la juga di luka kaki pinky tu. Alhamdulillah takde infection, tapi baik tu belum lagilah sbb wound dia besar. Tadi ada follow up case pinky dengan dr. di UPM, so saya tanya dia boleh ke taruk. dia kata boleh juga cuba, sbb gamat tu mmg elok. jadi saya InsyaAllah akan teruskan sapu, mudah-mudahan lekas sembuh lukanya.

kepada lyn_cat, kalau kucing berkurap, selain guna jeli gamat tu, boleh juga cuba petua yg saya dapat dr kawan. sapu minyak yang kita buat goreng ikan tu pada kurap. InsyaAllah lekas sembuh dan takde kesan langsung, bulunya akan tumbuh kembali cantik.

Quote:
Originally Posted by June View Post
oh!! mcm tu.kesiannya kucing u. Odradzi,I nak ksh cadangan.utk luka2 tu u beli gel gamat HEALLIN yg cap warna merah tp tiubnya transparent.blh didapati dimana2 kiosk2 kat shopping mall yg jual brg2 komestik. ada kat Carrefour atau TESCO.tp bukan dlm TESCO Carrefour.biasanya org buka kiosk kat dlm mall. I selalu sapu my kucing atau myself punya luka2,rashes dgn gel gamat tu cepat sembuh. dulu my Peterpan punya kaki pun nyaris kena potong sebab luka dia membesar mcm duit 10 sen.bg ubat dari vet tak jln, last2 Imann our forumer friend cadangkan suruh pakai gel gamat tu.klu kucing tu lick pun takde kesan sampingan.tp pastikan bila dah sapu arahkan ke kipas angin utk 10 minit supaya cepat kering.cepat kering cepat gel tu resap cepat baik.
Reply With Quote