View Single Post
Old 06-20-2009, 12:14 PM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road
Default Re: Bubur kacang hijau durian..yummy..

Quote:
Originally Posted by BabyZee View Post
Bahan-bahan

* 1 cawan kacang hijau (direbus empuk)
* 10-12 ulas durian
* 1 1/2 cawan santan pekat
* 1/2 cawan gula pasir
* 1 1/2 cawan air
* 2 helai daun pandan
* Sedikit garam

Cara-cara

1. Campurkan semua bahan2 kecuali durian. Kacau di atas api yg perlahan sehingga hampir mendidih.
2.Masukkan durian dan kacau lagi sehingga mendidih (Biasanya saya masukkan dengan bijinya sekali). Siap untuk di hidang.
3. Nota: 1) Jangan berhenti kacau mengacau kuahnya untuk mengelakkan santan pecah @ meruap. 2) Tahap kemanisannya mengikut citarasa sendiri.
Baru jer plan nak buat bubur kacang hijau + durian petang nihhh
Malam tadi aku dapat gak makan durian....beli kat pasar malam. Ada yg elok & ada yg mengkal. Jadi laa...janji merasa. Dah byk tu jer rezeki yg Allah Taala tetapkan. Tapi kan kan kan...........cakap pasal durian ni......kalau aku bgtau, mesti ada yg pikir dua kali sebelum nak hentam durian pasni. Sebab.........

Kcal (kilocalory, unit yg digunakan untuk mengukur quantity makanan) bagi setengah ulas durian bersamaan dengan satu pinggan nasi putih. So, korang kira la sendiri berapa banyak 'nasi putih' yg korang dah makan bila korang hentam durian. Kih kih kih..........Larikkkkkkk !!!!!