View Single Post
Old 09-10-2008, 01:15 PM
chemonk's Avatar
chemonk chemonk is offline
Puppet Master~

chemonk is an unknown quantity at this point
Default Re: A Memory of Ringo... Clumping Litter?

hurm rasanya kat kg dulu ada diskas pasal ni.. (dah lupa dah).. dulu.. org diskas kata pakai shredded paper kalau ada kitten.. so far yg yg adult ni mmg dah tak makan kot (melainkan clay yg dibeli tu tetiba ada perasa daging rusa kan..).. but seriously, mmg penat dgn "bauan asyik" kalau pakai shredded paper nih.. kene rajin tukar.. sehari maybe 2-3 kali.. depend la atas kekuatan ketahanan terhadap bau.. hehehe.. but the thing is, pakcu letak sekali ke kitten tu dgn yg dewasa? kalau sekali.. well.. agaknya kitten tu not an observational sgt kot.. because.. my kitten when i put it with chemong, they learn from chemong how to use the litter box... in fact, saya akan pecahkan sikit clay yg clumped dlm litter box tu (tak buang semua) supaya ada sikit sikit aroma utk bagitau yg itu ada tapak indah water konsortium IWK (saya juga penah ajar chemong guna toilet sit but it didn't work at all hehe)... pandangan saya la.. mmg masa kitten kita nak kucing kita wangi sentiasa.. sampaikan.. pasir litter tu pun kalau boleh nak buang mana yg used tak tinggal sisa and then guna yg baru.. maybe bacause kita takut kitten ni nanti non-hygenic sebab bergelumang dgn used pasir... but seriously speak... better kalau reuse balik sikit pasir itu... last time my atam ada jugak mkn mkn pasir.. (itu pun sebab saya tukar brand new pasir yg juga lain brand.. siap ada wangian lavender lagi katanya... **aku kene tipu.. takde bau lavender.. bau pebender je ada...) mula tak risau sgt.. tapi lama2 notice kerap juga atam melantak menatang alah tu... later saya gaulkan sikit pasir baru "pebender" tu dgn used one... langsung dier dah tak makan.... hidu tu ada la sampai lekat kat lobang idung dia.... (tiga2 pun mcm tu.. kalau hidu pasir.. mesti ada lekat punya... which make me lough sepanjang mlm) hahahaha... tapi tu la.. basically it depends on how we train our kitten...