View Single Post
Old 06-07-2009, 12:20 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default which one is better....klinik kerajaan or klinik swasta 4 pet?

klu major punya sakit yg memerlukan perhatian akak antar gi vet yg akak dah lama jd client.klu tukar2 vet susah buat durang dan kita.sebab history kucing kita ada kat vet yg kita regular.so lebih senang durang diagnois penyakit2 berdasarkan history dll. tp klu setakat vaksin dan deworm,govt clinic takpe.mcm semalam bawa 2 kucing gi deworm dan vaksin.stray kat luar yg bertunggu tangga depan rmh.vet kat govt clinic kata tak blh inject sebab demam.aik!! akak cakap klu kucing2 ni demam,akak mesti tau punya.dia amik temperature takde pun tunjuk demam.dia kata kuicng tu purring mcm battery.setau akaklah,kucng yg purring mcm battery ni normally yg ada nasal problem sebab durang stray. kucing akak kat rmh pun ada yg purring mcm battery. so tak jd vaksin cuma deworm.pastu masa nak deworm tu pun vet baru ni tak berani.takut.dia kata kucing tu garang.akak cakap u ni tak pernah deworm kucing ke?? nampak kekok sangat.last2 akak yg masukkan pil tu dlm mulut kucing.itu baru sikit. bayangkan klu ada sakit lain.huh!!! tak berani,tak berani.keras kucing nanti.

Dah ajal durang meninggal mcm tu kita redha je. tp kesal sebab takde pihak sana yg minta maaf atas kecuaian durang.suma cuci tangan

Quote:
Originally Posted by noor22710 View Post
Kak June...

nak ikutkan, arwah bapa saya pun mcm tu gak...kerana kecuaian manusia...ada ke patut dia bg mesin bantuan pernafasan yg rosak kat arwah abah...by the time diaorg nak tukar alat tu, arwah abah pun tak dapat diselamatkan...and the worst thing, diaorg dpt detect alat tu ada kerosakan after a day...patutla saya tgk seksa betul arwah nak bernafas masa tu...bila saya asyk tanya jek, baru diaorg nak periksa betul2...and yg paling tak puashati, yg melakukan kecuaian tu kakitangan yg buat praktikal (ingt arwah abah saya bahan ujikaji diaorg ke). Patutnya adalah yg expert memantau, so takdela berlaku kesilapan kan...

Nak buat camne, semua ketentuan Ilahi...saya redha...Al-Fatihah kat arwah abah...

p/s: sorry off topic sket...
Reply With Quote