Thread: Hello all
View Single Post
Old 12-15-2009, 08:14 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road
Default Re: Hello all

Quote:
Originally Posted by nasharuddinali View Post
Naq, Zarul, Fareen
Assalamualaikum kepada semua. Hari ini aku dihujani dengan soalan daripada pelbagai pihak termasuk Penyokong Kuat Pakcu, Aku yang membacanya, Ingin jelaskan di sini bahawa aku tidak pernah sekali-kali membangkitkan isu perkauman.
Ramai yang sekadar tahu kutuk mengutuk, menuduh aku yang bukan-bukan, dan tak kurang juga ada yang mempersendakan aku ni.
Bersungguh-sungguh betul sesetengah pihak dalam cubaan menghalang aku untuk menolong para forum sini. Penting sangat kedudukan saya?Penting isu siapa aku ni.! ni tak ada faedahnya. Adakah ini boleh monolong seorang yang masih belum insaf?hamba cuma kongsi pandangan,jangan cuba ubah soalan lain daripada yang lain. Peluang terbuka kepada semua dan aku yakin masyarakat di sini juga sudah dapat membezakan prinsip keadilan dan kemanusiaan berbanding fahaman agenda sempit dan perkauman yang diamalkan saudara dan Penyokong Kuat Packu ni. Buka mata hati seluasnya dan anjakkan paradigma kearah yang lebih luas. Apa yang penting di sini ialah mesej yang cuba disampaikan oleh aku iaitu macam mana nak atasi kitten Backyard breeder do trade through forum dengan betul. Apakah aku cuba memberi signal betapa pentingnya memilih pet shop yang tak bertanggungjawab terutama sekali.marilah kita teruskan dan lihat siapa akan jadi mangsa lagi?

Mangsa-mangsa kehilangan kesayangan and kecelakaan kucing dari Pet shop yang dimiliki salah seorang forum member ni, Adakah Benar? Cuba jawab yang aku katakah Tak Benar? Kalau berani nak cabar aku, Siapa nak bela nasib mangsa-mangsa kehilangan kesayangan and kecelakaan kucing, biarlah hamba seorang diri atasinya.
syukran,soal jawab tu ada, hanya org penakut sahaja yg akan kata begitu demi melindungi ketakutannya ..
aku akan lapor issue ni DEPARTMENT OF VETERINARY SERVICES, Aduan Hak Pengguna, SURAT KHABAR TEMPATAN dan lain.Nak main dengan aku ni...
Biar hamba selesai dengan anda semua yang berani nak jadi wakil kepada si pakcu ni.

Akhir sekali aku mengucapkan terima kasih di atas keperihatinan teman-teman dan pembaca. Aku yakin apa yang dikatakan.
sekian wassalam.
lain yg saya tanya lain yg dijawab....
masalah yg sering dihadapi oleh guru apa bila murid menjawab apa yg dia tahu bukan apa kehendak soalan.

bagus niat encik nasharuddinali untuk membantu para forumer bgi mengenalpasti petshop2 yg tidak bertanggungjawab. Memandangkan en nasharuddin dari utara (kalau benarlah seperti yg dikatakan oleh rakan en iaitu en HisyamuddinRais), apa kata selepas ini en Nasharuddin menyenaraikan petshop2 di belah utara ini yg dirasakan mengainaya haiwan2 yg mereka jual dalam2 cage2 yg kecil, sakit dan sebagai nye supaya dapat menjadi panduan para forumer dari utara seperti saya ini...

dan saya ulangi di sini bahawa bila masa pulak saya menjadi penyokong kuat pakcu?