View Single Post
Old 09-27-2010, 04:28 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia
Default Re: perkahwinan anak gadis arwah pengasas NAZA ini dah macam fairy tale pulak ...

Quote:
Originally Posted by June View Post
Sokong Lia

Dulu masa akak kahwin ada suara suara sumbang kata akak kahwin koboi tp sekurang kurangnya dah kahwin 10 tahun. Orang yang bercakap tu kahwin tak sampai 4 tahun cerai. Akak kahwin takde sanding,takde tunang.Rambo macam ko juga. Nikah kat masjid pagi, malam buat kenduri doa selamat limited kpd family member je. Esoknya jamu makan untuk kawan kawan, jiran jiran. Dah selesai.Takde utang dengan siapa siapa. Duit spare siap dapat bawa gi honeymoon ke China 10 hari lagi.

Kahwin ni kalau nak dengar kata kata orang boleh cair telinga. Itu tak sesuai,ini tak bagus, sana tak elok. Lantak dengan kata kata orang. Kita buat mana yang wajib dulu. Kalau ada duit lebih baru buat tambahan yang mana nak ditambah. Kalau setakat takut cakap cakap orang, utang sampai bercicit pun tak abis.
tau xper...lia plak kpg kat Mukah, tp wat majlis kat Kuching,
so x ramai org2 kpg yg tau lia kawin, just sanak sedara jer la yg kitorg bgtau
sbb kalo buat kat kpg, xde sape nak uruskan..ayah dh xde, tinggal mak jer.
so kalau dia uruskan sorg, sian plak plus x nak susahkan sedara2 kt kpg.
serik masa uruskan abg kawin dulu, byk ckp2 belakang ungkit itu ini,
tau jer la kalo kne jenis yg berkira bab2 nak menolong nih.
so prefer buat sederhana kat Kuching, abang2 semua ade kat sane.

yg bestnyer, kawin 8/2006, blk beraya kat kpg 10/2007 (dekat nk setahun tempoh tuu),
ade makcik tuh tanye soklan PAAAAAALING BEST cam nih
"..ko kawin mengejut nih, ko kne TANGKAP BASAH ekk..?? ker ko dah TERmengandung dulu?????..."

masa tuh rasa cam nak gelak guling2 depan makcik tuh.. tp sbb kontrol x nak tunjuk kekurang-ajaran,
dgn selamba nyer bls makcik tuh blk "..makcik, makcik pnh tgk ker dlm paper or tv muka saya kne tangkap basah? dan... kalo saya TERmengandung sblm kawin, agaknyer dah boleh berlari dah pun anak saya kan???..
entah2 dah dapat adik dah pun dia.. tak pe laa makcik, janji saya x buncit dulu cam sesetengah org tuu. kawin ari nih,
besok lusa dah beranak dah..tuh lagi haru
(sambil jeling menantu dia yg 2 bln pas kawin terus beranak)

KESIMPULANNYA :: sbb x kawin grand2 ler org wat spekulasi mcm2 psl lia..
tp senang jer,..ade haku kisah, duit sendiri2..hahaha