View Single Post
Old 12-15-2008, 11:20 PM
Mr & Mrs Mondok's Avatar
Mr & Mrs Mondok Mr & Mrs Mondok is offline
:: PetFinder Student ::

Mr & Mrs Mondok is an unknown quantity at this point
Default Re: The countdown begins....kuwait - iran - turkey

.:: Asslmkm... Kak Nita, jgn meroyan dulu ek... Ada software (if tak silap sbb mr mondok pernah buat dulu...) boleh recover file Sarah yg dah didelete tuh... No worry, Insya-Allah ada... As long as belum format pc I guess... Tp yg kak Nita punya, tak dapek den nk nolong do... ::.

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
HHHUUUWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Korang nak tau ........
Aku baru terperasan yg entah camner, masa aku dinner kat rumah Sarah b4 fly balik ke Msia ari tu, aku dah terdelete pics2 aku masa on the way to and back from Istanbul. Abisss semua gambar2 view yg cantik masa dlm train & masa visit Istanbul !!!!!!
Mak oiiii.............rasa nak meroyan dah aku nihhh.....
Apa laa malangnya nasib !!!!!!!!
Klu tak silap masa tu aku nak transfer pics from memory stick (camera) ke pen drive aku, cos memory stick aku dah full. Tetiba keluar dialog box tanya aku nak replace ke gambar2 yg ada dlm pen drive (earlier, aku dah transfer pics2 yg lain ke pen drive yg sama) sebab pics yg sedia ada dlm pen drive tu menggunakan nombor siri yg sama. Biasalaa camera, bila kita transfer 10 keping gambar ke tempat lain & lepas tu delete gambar2 tu, gambar no 11akan jadi no 1, no 12 akan jadi no 2 and so on.....Silap aku cos masa tu, sambil bz nak transfer gambar, sambil bersembang. So, bila dialog box tu tanya aku nak replace ke tak, aku click 'NO'. Then aku try lagi (masa ni aku dah lupa aku click apa). Konon ingat benda semua dah selamat ditransfer, aku delete la pics yg ada kat memory stick tu, padahal yg aku transfer benda lain & pics yg ada dlm memory stick tu aku dah delete !!!!! Itu la padahnya bila bersembang time buat kejer !!!!
Sekarang nih, harapan aku agar Sarah dapat retrieve gambar2 tu semula. Kebetulan, dia ada save pics2 tu semua dlm komputer dia tapi baru 2 ari lepas dia dah delete. Dlm recycle bin pun dah didelete. Dia nak mintak kawan dia yg ada experience retrieve balik memory tu. Kalau tak berjaya, maknanya tak ada la kenangan aku kat Istanbul melainkan yg aku capture dlm video jer

Korang semua tolong la doakan utk aku ya.

~ Mr & Mrs Mondok ~
~ Cipom & Puteh ~
Reply With Quote