View Single Post
Old 06-17-2009, 09:46 PM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Daniel is on a distinguished road
Default Re: Campaign Stop puppy and kitten Backyard breeder do trade through Pet Shop

Quote:
Originally Posted by jamal View Post
Saya suka dengar soalan nombor 1 dan nombor 2......
sama samalah fikirkan yer........a)boleh jadi ada, b)boleh jadi tidak. Yang b) tu yang betul2 pure,tulus ikhlas dan tak mengejar untunglah.....a)mungkin ader segelintir regestered breder ni yang jadi kilang kucing jual kat tempat jauh......jauh dari pengetahuan orang yang ambil tahu macam kita nie......kah kah kah kah. Maklumlah permintaan kucing baka yang murah-murah ni agak tinggi..... ramai yang cari....nak harapkan yang ade cert yang mak bapak kucing tu dikalangan bangsawan mahal gila. So atas keuntungan maka biakkan lah kucing mereka banyak2...diam-diam tau tau dah ada kat nun jauh di seberang ker supaya lobang tak picah.( contoh nak menggambarkan jauh) Manalah tahu........agak jer tapi i macam ada sixth sence jugak.....jgn marah ye
Bagi saya lah, registered breeder ke byb ke memang sama, tak lari mana.....dua dua pun ambik untung dari kucing yang mereka jual.....so apa pula suka suka kutuk each other.....bukan semua registered breeder jaga kesihatan kucing mereka n bukan semua byb tak jaga kesihatan kucing mereka, cuma masing masing mempunyai cara cara yang tersendiri......Jangan salah anggap saya nie byb.....saya memang mengaku saya beli kucing dari petshop, tapi apa daya...wang tak cukup untuk membeli seekor kucing pedigree....nak ambik kan kucing sebagai kucing kesayangan untuk dipelihara pun hendak lah memenuhi kehendak sendiri......berlainan orang mempunyai citarasa yang berlainan....tak kan kita nak paksa kita sendiri untuk terima benda benda yang kita tak suka, betul tak? So pandai pandai lah kita memilih benda benda kesukaan kita, mahal pun ada, murah pun ada, jangan lah sampai kita asyik nak mengetahui orang beli kucing dari mana....semua pintu petshop terbuka untuk semua pelanggan, cuma pelanggan jer yang hendak lah pandai pandai memilih mana satu yang baik......

Pernah juga dengar orang cerita konon konon ada satu registered breeder, jualkan kucing dia ke seberang untuk di jual kat pet shop, ada pula yang cerita konon konon kucing dia datang dari usa, tapi sebenarnya datang dari China pula...hehehe. Yang kat pet shop tu mungkin the owner of the pet shop jual nama breeder breeder yang terkenal supaya orang akan beli kucing dari dia, itu tak tahu lah.....

Last edited by Daniel; 06-18-2009 at 12:28 AM.
Reply With Quote