Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Cat TV and Photos

Cat TV and Photos Post photos of your cats or embed YouTube videos. Nice place to show off your kittens or cat buddies

Thread Tools
Old 05-21-2010, 05:09 PM
linda_gamble's Avatar
linda_gamble linda_gamble is offline
PetFinder Guru

linda_gamble is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to linda_gamble
Default Re: June's Anak Bulus

[/QUOTE]

akak...gaya betina tido sopan.
kucing mak akak sama cam kucing lin...dani.

tapie nie gaya jantan plak tido.hehhhe

Reply With Quote
Old 05-23-2010, 12:34 PM
oni hatamah's Avatar
oni hatamah oni hatamah is offline
PetFinder Guru

oni hatamah is on a distinguished road

ala june, peterpen ni macam peah dan pj kat umah. Mata nakal tu
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 01:25 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default June's Anak Bulus

dia mcm tulah kak.klu nak ajak main dia suka buat aksi comel.suruhlah saya garuk perut dia.klu tak dilayan,dia golek golek kat lantai,meow meow dgn manja,buat muka hensem last last saya pun kalah dgn kecomelan dia.

Nak dijadikan cite kak Oni,tadi adik saya yg nombor 6 telefon.dia bgtau semalam dia baru amik 5 anak kucing yg blm sebulan dgn ibu kucing.dia dpt dari adik saya yg nombor 8 (yg bongsu)adik bongsu saya angkut dari pulau tempat dia kerja.(adik bongsu saya kerja kat Gaya Island).dia kata tempat kerja durang tak blh ada kucing.dia takut management humban kucing kucing tu dlm laut so dia angkut suma bawa balik adik saya yg nombor 6 tu ada kucing nama si Buntal tp Buntal dah takde. so dia pelihara dulu kittens tu dgn ibu kucing sementara ni. anak kucing tu adik saya kasih nama Fong Sai Yuk,Jet Li dan ntah apa lg watak watak kungfu cerita cina

yg saya kesalkan tu,as a management,perlu ke sampai nak humban kucing2 yg tak bersalah dlm laut?? org org yg berpendidikan tinggi tp otak ntah kat mana.kesal betul saya kak dengar cerita dia.ini bukan first time. dulu pun camtu gak.adik saya angkut bawa 2 kittens balik.kecik sgt.tp tak idup coz terpisah dgn ibu.manalah blh kitten semuda tu nak idup without their mother. nasib baik kwn2 sekerja adik saya suma pakat selamatkan sebanyak mana kucing2 yg ada kat sana.sedih betul dgn keadaan durang kat situ

Quote:
Originally Posted by oni hatamah View Post
ala june, peterpen ni macam peah dan pj kat umah. Mata nakal tu
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 01:36 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

Apa lah management macam tu . Cuba humban dia macam tu..tengok...nanti dia nak mati tak tahu la macam mana Tuhan balas!

I despise cat haters!!!
Old 05-27-2010, 01:46 PM
MidnightMaiden's Avatar
MidnightMaiden MidnightMaiden is offline
PetFinder Guru

MidnightMaiden is on a distinguished road

Kak June, tempek la gambar anak bulus jalan2 ambik angin pakai leash
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 02:02 PM
June June is offline
Animal Lover

yg akak kesal,walau tak suka kucing pun,nape nak bunuh dgn kejam?? akak pun tak suka monyet.menyampah.takdelah akak gi bunuh durang klu nampak.ntahlah.akak pun tak faham

MM, akak takde gambar durang pakai leash.good idea gak.blh amik gambar durang dgn leash.hehehehe!! mesti comelkan

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
Apa lah management macam tu . Cuba humban dia macam tu..tengok...nanti dia nak mati tak tahu la macam mana Tuhan balas!

I despise cat haters!!!
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 02:14 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Sama la kita..monyet pun saya tak suka...bad experience..very baddd experience.. tapi tak delah kita sampai nak bunuh dia kan, walaupun musuh ketat...saya ada jugak nak buka hati ni suka kat monyet..yelah kesian pulak tengok bila ari ujan dia dok basah berpayungkan daun pisang or dahan kayu yang tak de daun... TAPPPIII...baru je nak kesian dia buat hal pulakkkk!! tak boleh, tak boleh ...

Thread monyet pulak ye...ampun kak June..(angkat tangan sambil baut tanda peace!)
Old 05-27-2010, 02:19 PM
Halim66's Avatar
Halim66 Halim66 is offline
PetFinder Guru

Halim66 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
yg saya kesalkan tu,as a management,perlu ke sampai nak humban kucing2 yg tak bersalah dlm laut?? org org yg berpendidikan tinggi tp otak ntah kat mana.kesal betul saya kak dengar cerita dia.ini bukan first time. dulu pun camtu gak.adik saya angkut bawa 2 kittens balik.kecik sgt.tp tak idup coz terpisah dgn ibu.manalah blh kitten semuda tu nak idup without their mother. nasib baik kwn2 sekerja adik saya suma pakat selamatkan sebanyak mana kucing2 yg ada kat sana.sedih betul dgn keadaan durang kat situ

June, ni cerita betul atau just utk acah/gertak jer? ye ker dorang sanggup buat cam tu? atau dah pernah buat?

Kalau nak buat dan dah buat, elok ikat kucing tu dgn orang tu sekali humban dlm laut....
Old 05-27-2010, 02:25 PM
June June is offline
Animal Lover

Alahai!!Bang.tak pula saya tau durang acah atau gertak.tp adik saya dan kwn2 durang angkut suma kucing sebelum benda tu berlaku.adik saya baru kerja dlm 2 thn kot.jd saya tak pasti klu pernah terjadi sebelum dia dan geng geng msk kerja kat sana.

klu nak suruh humban ke laut,saya volunteer juga bang

Kuntum,kisah monyet ko ni apa pula?? smp ada kisah payung dan daun pisang ni? habaqlah ka sini

Quote:
Originally Posted by Halim66 View Post
June, ni cerita betul atau just utk acah/gertak jer? ye ker dorang sanggup buat cam tu? atau dah pernah buat?

Kalau nak buat dan dah buat, elok ikat kucing tu dgn orang tu sekali humban dlm laut....
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 02:40 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Hahahaha.. Tak de la Kak June, masa saya kat U dulu..kolej kediaman saya banyak monyet...stress betol idup dgn dorang ni...kalau jemur kain, samaada dorang copet kain tudung ke baju ke apa2 la selalu nya coli dgn panty kami la dorang curi.... berangan konon nak jadi manusia atau dorang KENCINGGG..huwaaa!! Selain tu dorang suka skodeng kami mandi..pervert!! MAsa skodeng siap pakaikan panty yg dorang curi..letas atas kepala pulak tu...ya ampuunnnn... Nak gelak pun ada nak marah pun ada...

KAwan saya baru beli hp..dahhh kena curi...meraung2 kawan tu. Si monyet tu pulak siap buat aksi tenagh bercakap kat tepon kat bumbung asrama..ada sekali tu tingkap bilik lupa nak tutup..balik dari kelas...habis segala makanan, pinggan tunggang terbalik...buku2 semua sepah2...kawan saya sorang tu lagi kesian assignment dia hancusss..dah la berBULAN dia siapkan..esok harinya pulak kena submit untuk markah finalS!!!!

Penat la saya type...cite2 monyet ni, kak. Saya yang ingat balik rasa sesak nafas..
Old 05-27-2010, 02:57 PM
Halim66's Avatar
Halim66 Halim66 is offline
PetFinder Guru

Halim66 is on a distinguished road

Quote:
Hahahaha.. Tak de la Kak June, masa saya kat U dulu..kolej kediaman saya banyak monyet...stress betol idup dgn dorang ni...kalau jemur kain, samaada dorang copet kain tudung ke baju ke apa2 la selalu nya coli dgn panty kami la dorang curi.... berangan konon nak jadi manusia atau dorang KENCINGGG..huwaaa!! Selain tu dorang suka skodeng kami mandi..pervert!! MAsa skodeng siap pakaikan panty yg dorang curi..letas atas kepala pulak tu...ya ampuunnnn... Nak gelak pun ada nak marah pun ada...

KAwan saya baru beli hp..dahhh kena curi...meraung2 kawan tu. Si monyet tu pulak siap buat aksi tenagh bercakap kat tepon kat bumbung asrama..ada sekali tu tingkap bilik lupa nak tutup..balik dari kelas...habis segala makanan, pinggan tunggang terbalik...buku2 semua sepah2...kawan saya sorang tu lagi kesian assignment dia hancusss..dah la berBULAN dia siapkan..esok harinya pulak kena submit untuk markah finalS!!!!

Penat la saya type...cite2 monyet ni, kak. Saya yang ingat balik rasa sesak nafas..
Habis la ko Kuntum, entah-2 masa dorang skodeng korang mandi dorang dah tangkap gambar korang guna hp pastu upload dlm internet....

Monyet ni mmg bijak, ada sekali ofis saya buat team building kat Pangkor... camp site situ mmg byk monyet... benda yg dorang attact mula-2 skali Maggi, habis dorang angkut naik atas pokok... dah tu dgn selamba sepeket demi sepeket dorang bukak, makan skit pastu buang kat bawah dan bukak peket lain... binawe betul... saya baling dgn selipar dan akibatnya esok hari selipar saya nuuuuuun jauh atas pokok....
Old 05-27-2010, 03:14 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Halim66 View Post
Habis la ko Kuntum, entah-2 masa dorang skodeng korang mandi dorang dah tangkap gambar korang guna hp pastu upload dlm internet....

Monyet ni mmg bijak, ada sekali ofis saya buat team building kat Pangkor... camp site situ mmg byk monyet... benda yg dorang attact mula-2 skali Maggi, habis dorang angkut naik atas pokok... dah tu dgn selamba sepeket demi sepeket dorang bukak, makan skit pastu buang kat bawah dan bukak peket lain... binawe betul... saya baling dgn selipar dan akibatnya esok hari selipar saya nuuuuuun jauh atas pokok....
Itulah abang Halim, nasib baik dorang tak sebijak tu kan? alahh..lagipun masa tu zaman tepon tak secanggih sekarang...paling canggih masa tu wallpaper bagai2...

Lepas kejadian2 tu, saya buat keputusan monyet adalah nemesis saya..hahaha. Tapi kan, masa jabatan haiwan g tangkap dorang, sian pulak..sekor monyet satu kandang..yang tak tahan bila tengok dorang pegang tangan erat2 walaupun dalam kandang berasingan ...huhu...sedih la pulak saya...
Old 05-27-2010, 03:56 PM
azieazlie azieazlie is offline
MamaMeow

azieazlie is on a distinguished road

Quote:
yg akak kesal,walau tak suka kucing pun,nape nak bunuh dgn kejam?? akak pun tak suka monyet.menyampah.takdelah akak gi bunuh durang klu nampak.ntahlah.akak pun tak faham

MM, akak takde gambar durang pakai leash.good idea gak.blh amik gambar durang dgn leash.hehehehe!! mesti comelkan
june, elok kalau masukkan dalam akhbar pasal penganiayaan yg dilakukan oleh majikan adik june pada kucing2 nie... susah2 panggil aje karam singh walia - campak kucing2 kelaut dah melampau sangat... tak boleh nak diterima dek akal, perbuatan yang macam nie..

tapi, kenapa june menyampah kat monyet ekk..? akk suka monyet, cuma takut aje... kat golf club tempat akk bekerja nie, ada jugak sekor dua monyet bergayut dibumbung dan selalu turun bila malam hari, mengendeng blackwood anak2 bulus kesayangan akk kat sini... untuk monyet2 nie pun akk memang ada ketepikan sikit blackwood untuk dorang...

bercerita pasal anak2 bulus nie, akk nak tumpang menyelit bercerita kat posting nie.... anak2 bulus nie memang bernasib baik dapat tinggal disini sebab akk buat surat rayuan pada boss besar untuk membenarkan dorang tinggal... yang dapat kelulusan cuma 3 ekor jantan yg dah akk mandulkan aje (kalau nak diikutkan memang tak boleh langsung ada kucing2 disini), yang lain2 tu kalau ditangkap oleh situkang tangkap, memang kena buang dipasar2 atau diberi pada orang yang sayang kucing (kata nya lahhh...) selalunya, akk cuba tangkap anak2 bulus yang masih kecil untuk diberi pada kawan2 yang sudi... dah puas akk cuba tangkap ibu2 kucing nie untuk dimandulkan tapi, tak berjaya... dorang memang liar sampaikan situkang tangkap pun tak dapat tangkap (tak taulah betul ke tidak, atau pun sengaja tak mau tangkap, sebab 2 ibu kucing nie ibarat pembiak kucing2 disini... setiap sekor dibayar RM20, senang2 dapat RM setiap kali tangkapan dibuat)...

june, mungkin june pun boleh mintak adik june buat surat rayuan untuk tangkap dan beri anak2 kucing nie pada sapa2 yang sudi... akk rasa, tak salah mencuba... kalau anak2 kucing tu adik june yang jumpa, syukor, tapi, kalau dorang tertangkap dan kena campak kat laut, memang tak sanggup nak bayangkan... maafkan akk june, dah melalut panjang sangat kat sini... nak lepas perasaan jugak nie..
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 07:09 PM
June June is offline
Animal Lover

Kak,kat pulau tu ada penempatan,mgkn kucing2 durang dibiarkan berkeliaran beranak pinak.resort yg tempat adik saya kerja tu private resort jd mgkn management rasa marah dgn kucing yg byk yg mgkn menganggu kententeraman in house guests yg mana rata rata mat salleh. kat sana org tak peduli pasal binatang yg mgkn pd mereka menyemak je. adik saya hari hari dok bertekak kat office yg adik saya gelar dumbo. dia tu panas baran blh tahan gak tak padan dgn pompuan. dia kata management ni pandai cakap je tp bukan tau buat kerja.hehehehe!! nanti saya bincang dgn dia mcm mana nak solve issue ni coz melibatkan byk pihak.bukan setakat resort tu je tp melibatkan penduduk tempatan di pulau tu yg rata rata education tu kurang sikit.so nak educate org begini tak sama dgn org mcm kita ni. elok gak idea bg RM utk selamatkan kucing.kdg2 rasuah mcm ni bukan niat tak elok tp utk menyelamatkan nyawa terpaksalah

saya tak suka monyet puncanya dari monyet kat Batu Caves yg pandai curi dan snatch brg2 org2 yg dtg melawat kat sekitar Batu Caves tu.geram betul.mcm perangai penyamun betul ntah sapa yg ajar durang ni.

Kuntum,akak nak tumpang gelak golek golek ni baca kisah korang dgn monyet.mcm kisah dlm tv pula.hehehehe!! yg tak tahan tu siap pakai pakaian dalam korang & ajuk ajuk lg tu siap jd mat skodeng lg

Quote:
Originally Posted by azieazlie View Post
june, elok kalau masukkan dalam akhbar pasal penganiayaan yg dilakukan oleh majikan adik june pada kucing2 nie... susah2 panggil aje karam singh walia - campak kucing2 kelaut dah melampau sangat... tak boleh nak diterima dek akal, perbuatan yang macam nie..

tapi, kenapa june menyampah kat monyet ekk..? akk suka monyet, cuma takut aje... kat golf club tempat akk bekerja nie, ada jugak sekor dua monyet bergayut dibumbung dan selalu turun bila malam hari, mengendeng blackwood anak2 bulus kesayangan akk kat sini... untuk monyet2 nie pun akk memang ada ketepikan sikit blackwood untuk dorang...

bercerita pasal anak2 bulus nie, akk nak tumpang menyelit bercerita kat posting nie.... anak2 bulus nie memang bernasib baik dapat tinggal disini sebab akk buat surat rayuan pada boss besar untuk membenarkan dorang tinggal... yang dapat kelulusan cuma 3 ekor jantan yg dah akk mandulkan aje (kalau nak diikutkan memang tak boleh langsung ada kucing2 disini), yang lain2 tu kalau ditangkap oleh situkang tangkap, memang kena buang dipasar2 atau diberi pada orang yang sayang kucing (kata nya lahhh...) selalunya, akk cuba tangkap anak2 bulus yang masih kecil untuk diberi pada kawan2 yang sudi... dah puas akk cuba tangkap ibu2 kucing nie untuk dimandulkan tapi, tak berjaya... dorang memang liar sampaikan situkang tangkap pun tak dapat tangkap (tak taulah betul ke tidak, atau pun sengaja tak mau tangkap, sebab 2 ibu kucing nie ibarat pembiak kucing2 disini... setiap sekor dibayar RM20, senang2 dapat RM setiap kali tangkapan dibuat)...

june, mungkin june pun boleh mintak adik june buat surat rayuan untuk tangkap dan beri anak2 kucing nie pada sapa2 yang sudi... akk rasa, tak salah mencuba... kalau anak2 kucing tu adik june yang jumpa, syukor, tapi, kalau dorang tertangkap dan kena campak kat laut, memang tak sanggup nak bayangkan... maafkan akk june, dah melalut panjang sangat kat sini... nak lepas perasaan jugak nie..
Reply With Quote
Old 05-27-2010, 11:39 PM
MidnightMaiden's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Kak June..ni gambar my Abang (ala..si teruna diva yg kita nak kenenkan ngan nurul a.k.a bluey tu) tengah jalan pakai leash kat Titiwangsa... check out perut dia yg gendut & landut
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	AbgLeash.jpg
Views:	69
Size:	178.1 KB
ID:	9371  
Reply With Quote
Old 05-28-2010, 11:20 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Kuntum,akak nak tumpang gelak golek golek ni baca kisah korang dgn monyet.mcm kisah dlm tv pula.hehehehe!! yg tak tahan tu siap pakai pakaian dalam korang & ajuk ajuk lg tu siap jd mat skodeng lg
Tau tak pe... 2 TAHUN kami hidup dalam ketakutan, kegeraman... Tapi bila dorang dah kena tangkap..sunyiiii je block tu..hahaha...
Old 05-31-2010, 09:18 AM
June June is offline
Animal Lover

MM,kucing ko ni blh gak jln jln kat Tmn Tasik.kuicng akak 10 tapak je dari rmh.hehehehhe!! bila dengar bunyi suara suara org,gelabah bukan main.sibuk nak masuk rmh.mengepit kat kaki.lecehnya

mmg perut melendut si diva teruna ni

Quote:
Originally Posted by MidnightMaiden View Post
Kak June..ni gambar my Abang (ala..si teruna diva yg kita nak kenenkan ngan nurul a.k.a bluey tu) tengah jalan pakai leash kat Titiwangsa... check out perut dia yg gendut & landut
Reply With Quote
Old 05-31-2010, 09:19 AM
June June is offline
Animal Lover

Benci tp rindu

Quote:
Tau tak pe... 2 TAHUN kami hidup dalam ketakutan, kegeraman... Tapi bila dorang dah kena tangkap..sunyiiii je block tu..hahaha...
Reply With Quote
Old 05-31-2010, 11:10 AM
MidnightMaiden's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
MM,kucing ko ni blh gak jln jln kat Tmn Tasik.kuicng akak 10 tapak je dari rmh.hehehehhe!! bila dengar bunyi suara suara org,gelabah bukan main.sibuk nak masuk rmh.mengepit kat kaki.lecehnya

mmg perut melendut si diva teruna ni
Kak June..jgn terpedaya ngan gambar tu...actually carrier dia kat sebelah tu je..eksyen nak jalan2, tapi nampak kelibat org je, lari pecut masuk carrier balik

Hehe tu la, dia ni makan sikit tapi perut..mak aii..kalah kucen pregnant
Reply With Quote
Old 06-01-2010, 12:48 PM
June June is offline
Animal Lover

Tadi dlm 1030pg,from ofis I turun bawah nak gi pos ofis.sekali smp kat pintu entrance bawah nampak Pak Guard tengah berdiri dgn mcm 2 benda berbulu.ingatkan toys.sekali dtg dekat tgk kitten.Ya Allah!! terkezut badak aku dibuatnya nape 2 kitten yg baru beranak ni terdampar kat depan pintu masuk office kami ni?? uncle tu bgtau ibu kucing heret anak dia bawa kuar.mana ibu kucing.tak tau pula.I balik naik ofis cari kotak.abis seisi ofis ku selongkar cari kotak.dah dpt kotak,cari kain buruk.takde.so amik suratkhabar.cepat2 turun.

suruh uncle tu tunggu jap kotak dgn kittens.pergi cari kakak cleaner Indon yg peramah tu.bawa dia ke tempat kittens dgn pak guard td. minta dia carikan tempat utk sorok kitten ni.kami pun pergilah kat dumpster area.(tempat dumpster ni tak kotor coz hanya kertas2 je dan kotak2 dari brg2 ofis) dumpster area tu ada tangga.tersorok sikit. kami masukkan kotak dan kitten bawa tangga & tutup dgn kotak2 yg tak terpakai tu. lega sikit. pastu aku pun cabut pergi buat urusan.after 1 hour balik,intai kotak tu ada mak kucing.lega. tp dia mengiau kuat kuat kat aku.mengamuklah konon coz kacau dia. so I just put kibbles kittens yg mmg standby dlm keta with water bowl. dia mkn punya laju. tambah lg kibbles baru back to ofis.huh!! lega.mission accomplish.aku bg duit RM30 kat kakak cleaner tu tlg tengok tengokkan kittens. nasib baik aku mmg dah lama baik dgn kakak ni.takdelah dia keberatan nak tlg.

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image0038.jpg
Views:	426
Size:	60.4 KB
ID:	9412  
Reply With Quote

Bookmarks

Posting Rules