Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 01-05-2009, 02:16 PM
abzalia's Avatar
abzalia abzalia is offline
PetFinder Guru

abzalia is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to abzalia
Default Re: My Selected Pics of 2008

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Masya Allah Lia.....
Aku baru jer selesai baca citer ko dari mula smpai abiss....kecut2 perut aku, lebih2 lagi bila tgk pics2 yg ngeri tu. Dari citer ko operation smpai la mak ko terputus jari.......Kiranya dugaan sungguh ko tahun 2008 yek. Alhamdulillah semua dah okey. Hopefully, Allah akan berikan ganjaran yang lebih baik utk ko bg tahun 2009 ni setelah semua dugaanNya ko lalui dgn tabah & sabar.

Aku terus-terang cakap.....paling la tak suka hospital. Jgn kata nak tgk darah, bau hospital pun aku tak suka. Tapi suka tak suka, aku kena hadap gak especially bila deal dgn bebudak yg injured time training olahraga @ hoki. Masa kat sekolah dulu, klu ada jer bebudak yg injured tak kira la time games ke, kat lab ker, memang aku la yg dicari. Nak kata aku ni cikgu first aid tak juga, tapi sebab aku ni opsyen Sports Science, ada knowledge sikit, aku la yg kena hadap. Caya tak....kes2 budak meracau, merasuk, pengsan pun aku gak yg diaorg panggil & setakat beberapa kes yg aku handle tu, alhamdulillah bebudak tu okey lepas aku baca sikit2.

Syukur la setakat ni, bab kesihatan diri sendiri, belum lagi aku diuji teruk2. Itu la yg dinamakan rezeki. Rezeki ni bukan dlm bentuk wang ringgit & material saja, kesihatan yg baik pun rezeki juga. Setakat ni, aku pernah gak operation 3X. Tapi tak la serius mcm yg ko alami. Ke depan nanti, tak tau laa...So far alhamdulillah, aku tak pulak dpt layanan mcm yg ko citer kat hospital kerajaan. Dulu masa gv birth anak kedua, walaupun dah buat reservation & mmg layak utk 1st class, tapi sebab 1st class penuh, kena la tumpang 3rd class kejap. Memang aku tgk sendiri, sama mcm yg ko citer tu....dgn cadar yg ada kesan (tak tau kesan apa ntahhh), ada rambut etc....Kalau ikutkan, fikir gak dua tiga kali sebelum nak baring tu. Tapi sebab dah sakit contraction, tak kuasa la nak layan mende2 mcm tu. Anyway, nurse2 kat situ tak la sombong dgn aku, may be sebab diaorg tau aku layak utk 1st class ke hapa....tak tau laa.....Dgn org2 tua, memang diaorg cakap tu ada sikit tinggi suara laa. Kejap jer aku kat 3rd class tu, dalam 2 jam jer, lepas tu dah masuk labour room, Masa nih pun ada la midwife tu cakap kasar sikit (agaknyer sebab dia ingat aku dihantar from 3rd class, so aku nih 3rd class punyer patient laa).....But after labour, jenuh laa dia mintak maaf klu 'kononnya' ada terkasar bahasa. Sebabnyer, dia dah tau yg selepas labour tu, aku akan dipindahkan ke wad 1st class. Ada pulak double standard camtuu.....Memang laa kita paham bukan senang kejer nak melayan org sakit, tapi klu dah pilih profesion ni, kejer la dgn sepenuh hati. Klu tak suka, resign...melambak org lain yg sudi nak buat kejer tuu.......Thru my experience, bila deal dgn hospital kerajaan ni, mmg kita terpaksa speaking dgn diaorg. Bukan nak menunjuk lagak, but u hv to. Dari pemerhatian aku, bila melayu speaking, mereka akan tau yg melayu ni educated & automatically layanan mereka akan lebih baik & berbudi bahasa. Disebabkan aku reti la serba sikit pasal medic (sebab dulu pernah belajar anatomy & phsiology, rehab, first aid etc), klu citer pasal mende2 kat dlm badan kita nih, dari tulang smpai ke muscle, tendon, ligamen, nervous system, jantung, jenis2 darah etc yg basic2 tu tok sah la kelentong aku...... so aku sendiri akan tanya soalan kat doktor & mungkin soalan aku tu nurse2 tu pun tak paham.....jadi diaorg ada respek laa sikit.
Apa2 pun Lia, jadikan semua pengalaman tu sebagai asam garam dlm kehidupan. Mcm yg ko cakap, apa yg berlaku menyebabkan ko semakin rapat dgn mak ko. Pasal kakak ko tu....doa la mudah2an Allah lembutkan hati dia. Aku tabik kat ko kerana kuat semangat ko berjuang melawan penyakit ko. Jaga kesihatan baik2 & rajin2 makan ubat tau. Speedy recovery for you.
thanks kak...harap2 cam tuh ler..bila fikir balik, rasa berbaloi sabar cam tuh...xde sama taraf dengan org yg x sepatutnya...dapat balasan yg setimpal dengan kebaikan kita...dah berlaku semua tuh, baru nampak hikmah disebaliknyer...

harap2 2009 nih dikurniakan kesihatan yang berkekalan, panjang umur & murah rezeki...tu jek....kalo sihat, bleh jaga bebudak bulus kat umah tuh dengan baikkk.....akak caya x kalo lia ckp, 9 hari kat wad...rasa x sabar nak balik sebab rindu kat DORANG...bukan kat HUBBY.....at least hubby hari2 datang wad jenguk..salu tgk depan mata..dorang plak..kat umah x tau ape cite....sian dorang....hehehhe... kalo panjang umur, insyaAllah panjang jodoh dengan dorang....nk jaga dorang selagi termampu...kalo murah rezeki, insyaAllah bleh kasik yg terbaik utk dorang,,,

tul ckp akak...kalo speaking meraban meroyan dalam hosp 24jam, baru dorang respect kita sebab tau kita educated...tp kalo hari2 cakap melayu dalam wad...org mmg fikir kita nih dr kampung dekat2 jek..xde pelajaran..bleh tendang suka ati.....mmg lia perasan cam tuh kak...dr dulu2 lg...pengalaman orang..kawan2....sedara mara...cam tu la...agaknye tinggi sangat nilai DIPLOMA dorang tuh...sampai adab dah letak ke tepi...doctor pun x belagak cam tuh...

kalo rasa bukan seorang yg penyabar, jangan libatkan diri dengan keje yg sentiasa jumpa orang hari2....dibayar gaji tuk ape..?? bukan nk salahkan semua...ramai lg yg baik dr yg buruk cam tuh tp yg buruk tuh la yg membusukkan institusi dorang sendiri...

kak, agak2 nak tanye ape2 pasal sume tuh, bleh arr tanye akak lepas nih....? ehehehhehe..
Old 01-05-2009, 02:22 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by duyung_leo View Post
Pakcu.. teman tapi mesra ghetu.. ahaks!! mana tau tetiba anak kak imann ade iras2 muka pakcu.. TERBEKENAN ghetu..
AMIN...lepas tuh da besar2 kang, bukak petshop gak..masa tuh op-kos kita dah tua2 ganyut dah....tp zaman tuh petshop dah jadik cam kedai kopi...sume orang2 tua yg asal2 nya dari PF lepak2 kat situ ujg mggu....wakakakakakkakaka
Old 01-05-2009, 02:25 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by abgraldo View Post
Ok, baru Pakcu faham, macamana terjadinya insiden tu. So dangerous ler that chair! Banned that chair forever!..hehe.
Apa-apa pun Lia... air dicincang tak kan putus... (huuh bermadah la pulak..kui kui). So, tabah, usaha dan bersabar jer la k. Pas tu doa la banyak2... Kalau rasa nak marah or kecewas sangat... urut2 ler bulu kucing tu, because its proven, usap bulu kucing can really ease your stress...hehe. Pas tu leh awet muder lak.. cam si Bina cakap..hehe.

ha ahh pakcu..cam tuh ler citenye asal2 percutian yg last2 jadik percutian berdarah tuh...hrp kengkawan sume hati2 la lepas nih... beringat sblm kena...

tol tuh pakcu... salu kalo majuk @ gaduh2 manja ngan hubby, sah2 kurung diri dalam bilik dorang tuh....sehari pun sanggup berkurung...dr asal2 rasa marah...bila tgk perangai @ telatah dorang...bleh senyum sorang2..

nk cite gk 1 kisah tgh thn lepas... satu ari tuh gaduh2 manja @ majuk ngan hubby..masuk bilik dorang la konon2 nak protes x nk kawan hubby..lepas tuh cemane ntah pintu biilik tuh x ingat nak kunci..hubby pun masuk ler bilik dorang tuh...konon nk pujuk2..si chellom (anak dara yg itam tuh) ape lg..nmpk jek hubby masuk...bertempiaran carik kawasan perlindungan...ekceli klu anak2 Rusty nih sume takut kat hubby....

lepas tuh...masa sessi pujuk memujuk nih..hubby pegang ler lia punye tangan...lia plak x nak...try nak lepas sambil buat aksi ala2 Neng Yatimah dengan air mata palsu bercucuran....berlaku la adegan cam tarik2 tali le plakk...tgh adegan tarik2 tangan nih...tiba chellom datang dekat ngn lia...cam marah pun ade smbil mata x berkelip2 tgk hubby pegang tangan lia...masa tuh x perasan lg dia (chellom) berani cam tuh sebab selalunya dia x kan kuar dari persembunyian dia selagi hubby x kuar dr bilik dorang...

nk jadikan cite, hubby nih still le tarik tangan nk ajak kuar dr bilik tuh...lia plak still x nak...sekali tgk cam bergaduh la main tarik2 & sorang mintak lepas.....asal2nya dari adegan air mata palsu sampai la air mata asli sebab nyer x nak kuar dr bilik dorang tuh...nak main ngan bebudak lagi...! dengan x disangka2...si chellom tiba2 datang lagi dekat ngan hubby, sambil duduk keras kat situ pandang hubby dengan pandangan tajam..berani plak dia....dia ingat daddy dia nak kasar2 ngan mummy dia kot... tuh yg ala2 heroin nk selamatkan mummy tuh kot..

last2, bila hubby kuar dari bilik tuh...baru dia cam biasa...baru kuar bunyik.. Bila call my mum cite pasal tuh..my mum ckp mungkin dia ingat kitorg nak gaduh kot...mungkin ade perasaan nak melindungi dalam diri dia..tuh yg asal2 penakut..lari nyorok diri bila tgk hubby...bleh jadik berani tonjolkan diri.. Masa tuh mengalir jugak air mata bila fikirkan balik peristiwa tuh..terasa cam dihargai plak..walau hanya sekor kucen....
Old 01-06-2009, 02:45 PM
anitayusof00's Avatar
anitayusof00 anitayusof00 is offline
Mama Kabu & ChiChi

anitayusof00 is on a distinguished road

Lia....Kelakar pulak baca citer ko merajuk dgn husband & si chellom nak jadi survivor . Aku rasa betul mcm mak ko cakap....dia ingat ko dlm bahaya...tu yg dia nak protect mummy dia. Tapi nak tanya sket....nape kucing2 ko takut dgn yr hubby ?
Pasal ko rindu kat kucing sebab lama tak jmp time ko masuk wad tu, dah memang sepatutnyer laa.....Ko imagine akak nih.....masa travel dulu, dekat sebulan tak jmp kucing & tak jmp hubby...tapi yg aku rindu lebih adalah kucing aku gak. Hubby pun jeles.
Ko nak tau citer camner aku rindu kat kucing aku, kena bukak thread travel aku "The Countdown Begins..."
Old 01-07-2009, 01:42 PM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by anitayusof00 View Post
Lia....Kelakar pulak baca citer ko merajuk dgn husband & si chellom nak jadi survivor . Aku rasa betul mcm mak ko cakap....dia ingat ko dlm bahaya...tu yg dia nak protect mummy dia. Tapi nak tanya sket....nape kucing2 ko takut dgn yr hubby ?
Pasal ko rindu kat kucing sebab lama tak jmp time ko masuk wad tu, dah memang sepatutnyer laa.....Ko imagine akak nih.....masa travel dulu, dekat sebulan tak jmp kucing & tak jmp hubby...tapi yg aku rindu lebih adalah kucing aku gak. Hubby pun jeles.
Ko nak tau citer camner aku rindu kat kucing aku, kena bukak thread travel aku "The Countdown Begins..."
bila ingat2 balik...mmg kelakar kak...sedih pun ader...terasa diriku begitu berharga..lgkan kucing pandai melindungi kita..inikan pulak manusia yg ade akal fikiran sanggup berbunuhan sesama sendiri....

menitik air mata tgk mangsa perang palestin oleh israel durjana tuh...kesian betul idup dorang..bersyukur sesangat idup aman kat Mesia nih...
Old 01-09-2009, 11:13 AM
duyung_leo's Avatar
duyung_leo duyung_leo is offline
PetFinder Guru

duyung_leo is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by abzalia View Post

ha ahh pakcu..cam tuh ler citenye asal2 percutian yg last2 jadik percutian berdarah tuh...hrp kengkawan sume hati2 la lepas nih... beringat sblm kena...

tol tuh pakcu... salu kalo majuk @ gaduh2 manja ngan hubby, sah2 kurung diri dalam bilik dorang tuh....sehari pun sanggup berkurung...dr asal2 rasa marah...bila tgk perangai @ telatah dorang...bleh senyum sorang2..

nk cite gk 1 kisah tgh thn lepas... satu ari tuh gaduh2 manja @ majuk ngan hubby..masuk bilik dorang la konon2 nak protes x nk kawan hubby..lepas tuh cemane ntah pintu biilik tuh x ingat nak kunci..hubby pun masuk ler bilik dorang tuh...konon nk pujuk2..si chellom (anak dara yg itam tuh) ape lg..nmpk jek hubby masuk...bertempiaran carik kawasan perlindungan...ekceli klu anak2 Rusty nih sume takut kat hubby....

lepas tuh...masa sessi pujuk memujuk nih..hubby pegang ler lia punye tangan...lia plak x nak...try nak lepas sambil buat aksi ala2 Neng Yatimah dengan air mata palsu bercucuran....berlaku la adegan cam tarik2 tali le plakk...tgh adegan tarik2 tangan nih...tiba chellom datang dekat ngn lia...cam marah pun ade smbil mata x berkelip2 tgk hubby pegang tangan lia...masa tuh x perasan lg dia (chellom) berani cam tuh sebab selalunya dia x kan kuar dari persembunyian dia selagi hubby x kuar dr bilik dorang...

nk jadikan cite, hubby nih still le tarik tangan nk ajak kuar dr bilik tuh...lia plak still x nak...sekali tgk cam bergaduh la main tarik2 & sorang mintak lepas.....asal2nya dari adegan air mata palsu sampai la air mata asli sebab nyer x nak kuar dr bilik dorang tuh...nak main ngan bebudak lagi...! dengan x disangka2...si chellom tiba2 datang lagi dekat ngan hubby, sambil duduk keras kat situ pandang hubby dengan pandangan tajam..berani plak dia....dia ingat daddy dia nak kasar2 ngan mummy dia kot... tuh yg ala2 heroin nk selamatkan mummy tuh kot..

last2, bila hubby kuar dari bilik tuh...baru dia cam biasa...baru kuar bunyik.. Bila call my mum cite pasal tuh..my mum ckp mungkin dia ingat kitorg nak gaduh kot...mungkin ade perasaan nak melindungi dalam diri dia..tuh yg asal2 penakut..lari nyorok diri bila tgk hubby...bleh jadik berani tonjolkan diri.. Masa tuh mengalir jugak air mata bila fikirkan balik peristiwa tuh..terasa cam dihargai plak..walau hanya sekor kucen....
kelakor lak baca cite ko lia.. aja!!aja!! fighter si chellom tu.. jd berani nak selamatkan mummy dia.. ahaks!! aku rasa kalo dia terlepas kandang masa tu harus dia gigit husband ko tu lia..
Reply With Quote
Old 01-13-2009, 10:48 AM
abzalia's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by duyung_leo View Post
kelakor lak baca cite ko lia.. aja!!aja!! fighter si chellom tu.. jd berani nak selamatkan mummy dia.. ahaks!! aku rasa kalo dia terlepas kandang masa tu harus dia gigit husband ko tu lia..
tu ler pasal cik duyon...yg takut sampai nyorok, tiba2 leh jadik bani plak...tp betul2 rasa dihargai sesangat

Bookmarks

Posting Rules