Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 09-15-2009, 04:13 PM
ms pasola ms pasola is offline
insan biasa

ms pasola is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ms pasola
Default perlukan pendapat n idea...plz..

assalamualaikum wbt..n hie people..

sori la kalu thread ni da pnah wujud sblom2 ni.....aku juz nk tanye,ade sesp x kt cni yg bela kucen n dok rumah flat?kalu ade cmne korg uruskan kucen2 korg tu?almaklumlah...rumah flat kan kecik..bilek pon ade 2, toilet ade 1,dapor pon kecik, balkoni sempit....space veri limited...so,cmne?bile korg p kj korg wat cn dgn kucen tu?kurung dlm cage ke,bwk p kj ke..ltak dlm bilek ke...aku ni baru bela kucen,dok plak rumah flat...so bile aku p kj pening gak la pk nk ltak die ktne..nk kurung dlm toilet rs x ptut plak nk bia ctu lelame..da pnah ltak dlm bilek n keputusannye abes bilek aku bsepah dgn die nye poo-pee tu..haihhh...

smlm aku nk p kj aku ltak siap2 pasir dgn tmpat mkn die kt dlm cage,petang balik kj aku tgok da mcm kn ribut taufan dah dlm cage tu...1 kj plak pas balik kj nk cuci cage tu dgn mandikan die..kalu hehari cmtu letih la weh...so cmne eh?ape aku nk wat?bantuan n nasehat dr kenkwn amatlah dialu2 kan..masehh..

*cage yg aku bli utk die tu bukan cage besar tu tp cage yg cam dlm gamba ni...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	kitty 006.jpg
Views:	218
Size:	82.2 KB
ID:	7336  
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 04:29 PM
alfian's Avatar
alfian alfian is offline
PetFinder Guru

alfian is on a distinguished road
Default Re: perlukan pendapat n idea...plz..

hi ms pasola,
saya rasa itu bukan cage, tapi carrier yg digunakan untuk bwk kucing ke vet, balik kampong, atau ke mana saja naik kenderaan... tapi kalau dibiarkan dalam tu sepanjang masa di rumah kesian dia. Ruang terlalu sempit untuk dia bergerak.

Patut la dia mengamuk

jawapan untuk soalan;
macam kakak saya yang duduk apartmen, dia beli cage untuk kucing dia. Kalau dia di rumah dia lepaskan. Tingkap pintu suma tutup takut kucing jatuh ke bawah bangunan. Bila dia tidur, gi keje boh kucing dalam cage. cage tu biarlah muat litter box, tempat makan dan minum dan kucing boleh lepak dgn selesa kat dalam tu.
Old 09-15-2009, 04:48 PM
linda_gamble's Avatar
linda_gamble linda_gamble is offline
PetFinder Guru

linda_gamble is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to linda_gamble

hai pasola..
lin pon duk flat ...
bela kucing 9 ekor...stakat nie alhamdulillah bleh kawal lagie..
yang penting..time g kerja tingkap dan sliding door pastiekan tutup.
cage pastikan selesa tuk dier..
sian lah kalo kecik sangat, dier pon tak selesa.
balik kijer bleh lah lepaskan dier, main bersama2 supaya dier tak boring.
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 05:43 PM
euanna's Avatar
euanna euanna is offline
Call me Yuana or Yan ;)

euanna is on a distinguished road

Hello pasola....

Saya pun duduk flat jugak, ada 3 ekor kucing.. tapi saya tak guna cage sangat. Saya jadikan bilik stor sebagai bilik kucing. Bila saya keluar rumah, saya akan kurung durang dalam bilik tu.. Bilik tu lengkap dgn tempat makan / minum/ scratching pad dan tandas durang. Tak berani nak biarkan lepas dalam rumah kalau takde orang sebab dapur saya "open" dan kadang2 kucing saya suka panjat dapur .

Bila saya balik aje, saya akan lepaskan durang dalam rumah.
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 08:51 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road

akak ada 12 ekor kucing duduk kat apartment yg seluas 1040 kaki persegi.3 bilik tidur,1 dapur,2 toilet.anak kucing lepas bebas dlm rumah. ada litter box,water & food bowl utk durang. tak pernah cage durang kecuali didenda durang lepas bebas main mana2 bilik kecuali bilik tidur akak & suami (exceptional for Peterpan & Pokemon.2 budak kecik ni tiap2 mlm nak tido bawah ketiak kita org )

so far so good.takde yg selongkar dapur,selongkar tong sampah etc.anak2 bulus sopan santun.tak pernah panjat meja time kami mkn,wala u punkami tinggalkan mkn atas meja.
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 09:01 PM
jeranq jeranq is offline
Animal Lover

jeranq is on a distinguished road

a ah...aku pun sama duk umah flat luas cuma 650 sq ft jer...tah bila nak dpt landed house...aku pun tatau...heheheh...skang tggl 3 tucen jer...semua baik...lepas bebas dlm umah...kandang dh jual...so..diorg bebas sebebasnya..ikut suka nk tido kat mana...cuma kalau nak yak mmg ada tempat diorg ler...skang tgh cuba nak latih diorg berak dlm toilet...senang..aku terus sembur jer taik dirg nanti...heheheheeh...jimat duit nk beli pasir...heheheh
Reply With Quote
Old 09-15-2009, 09:01 PM
Felix The Cat's Avatar
Felix The Cat Felix The Cat is offline
PetFinder Guru

Felix The Cat is on a distinguished road

Nurul pun duk apartment juga. Setakat nie ada 9 ekor kucing. 3 kena cage dan yang lain pula bebas. Yang kena cage tu sebab tak boleh berjumpa ngan seekor yang bebas tu. Kalo jumpa sure perang dunie ke 3 . Bila balik kerja yang bebas pagi di kurung dan yang di kurung sebelah pagi di bebas. Rotation basis la. Kesian kalo kurung 24/7.

Setakat nie ok je. Ada masa je nakal. Kusyen, photo frame tumbang Tapi selain dari tu ok je

Felix The Cat - Dee wonderful wonderful cat!
http://felixthecats.weebly.com
http://livinginmyworld-phyllis.blogspot.com/
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 06:35 AM
Nana's Avatar
Nana Nana is offline
PetFinder Guru

Nana is on a distinguished road

Hi...ktorang pun dok apartment (I and 5 ekor kucen). Basically, rumah ni, rumah drgla (kucen2 tu), I tumpang je .

Kucen2 amik blk master (senang keje, ada toilet sendiri). Klu ruang tamu tu dah kemas, xde tinggal apa2 keje, kucen2 bebas la in and out blk dorang+ruang tamu. Pintu lain sume tutup, tingkap buka tp sume dah pasang jaring. Litter xde masalah, cume klu dah tinggalkan seharian smpi mlm skt, litter dah busuk, dia xmo masuk, dia 'meletak' je la kat tepi2 sekitar litter tu.

Tapi klu Nana ada tinggalkan keje kat ruang tamu, drg dok bilik je la, klu x, alamat habis binasa keje2 ku dijadikan mainan .

Teringin gak nak ada cage yg besar skt tu, tp ni klu kurung dlm blk master pun, ptg dgr kte balik dah ngiau2 nak kuar, so xsmpi ati la plk nak kurung2 kan. Nana ada 1 cage je, tu pun xbsr, muat 1 litter box and sekor kucing. Cage tu utk tujuan quarantine klu ada yg sakit/neutered. Tu pun tgk dah ckp seksa klu kene kurung sehari dlm tu.

Kucing2 kat umah ni,masing2 ada ciri2 'boss', so hiasan & susunatur rumah diadjust mengikut kehendak kucing. Sb tgl dgn kucen, nak kene give n take la dgn drg .

ms pasola, kucen sekor ke? dok rumah tu brp org? sje tny, leh dpt gmbrn penuh of your situation.
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 11:30 AM
insan biasa

@ alfian- sy mmg panggey carrier tu cage je sblom2 ni...smpi la smlm linda_gamble ks tau yg tu sbnrnye 'carrier' ...sy mmg zero tade pape pengetahuan lgsung nk bela kucen..niway,thx...

@ linda- amboi byknye kucen die..kite yg 1 ni pon da huru-hara..hu3..

@ euanna- untungnye flat awk ade stor..sy tade la..iesk2...

@ k.june- ye lah bek sgguh kucen2 akak tu..die x usik mknan atas meja eh?akak ckp pe ngan dorg tu smpi dorg bek sgt?ks ler tips sket cn nk ajar kucen spaye dgar kate..hehe...

@ jeranq- tu la..kalu landed hse lg sng sbnrnye nk bela kucen..tp nk tggu rumah cmtu xtau bile la plak kan? aku pon tgh terai nk aja die mbuang dlm toilet,yg gram tu bile kurung die dlm toilet xnk plak die mbuang tp ble lpas je nk plak die mbuang..haihhh...

@ felix the cat- owh..kucen awk ade shift plak nk kn kurung eh..huahuahua

@ Nana- besnye rmah ade master bedroom..mmg sng sgt nk bela kucen...btul2 syg ngan kucen awk ni smpi sggup kasik dorg master bedroom sy tggal ngan akak,rumah tu ade 2 bilek tido,1 toilet,1 dapor,1 hall n 1 balkoni..balkoni kcik mmg xmuat nk ltak cage..sy kalu dok sorg mmg sng cite tp dok ngan akak tu yg kn respek jgk la sbb die pon sm2 mbayar sewa..kalu sy sorg harus la bolot seme tmpat...

smlm balik kj tgok da bsepah dlm carrier die tu dgn poo pee nye lah....mmg tol lah kalu slamenye ltak die dlm tu mmg akn hehari kn cuci carrier tu...akcelli,mslh sy ni xde space kalu bli cage..xtau nk ltak mn...mmg tade tmpat lor...carrier tu pon sy ltak dlm bilek tido sblom p kj....jeles la ngan korg cmne lah muat ltak cage dlm rumah
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 12:31 PM
June June is offline
Animal Lover

tips utk disiplinkan kucing jgn terjah makanan kita,bila kita mkn jgn sesekali campak2 makanan kat durang.so durang akan fikir it is ok klu time kita mkn durang pun kuis2 makanan kita.bila kita makan,durang dok mengecek nak makan,buat bodoh je.ini bermaksud durang tau when is their makan time,bila kita mkn durang takkan kacau punya.

ada seekor mamamt ni,baru join the group,nama dia Max tp akak gelar dia si Gonjeng sebab perangai MasyaAllah!! tobat!! ada simbah dia dgn air bila dia panjat meja,sejak dari situ,dia menikus.tak berani kacau makanan. nanti bila dia buat camtu akak tak cegah,kucing2 lain pun akak tiru.

Quote:
Originally Posted by ms pasola View Post
@ alfian- sy mmg panggey carrier tu cage je sblom2 ni...smpi la smlm linda_gamble ks tau yg tu sbnrnye 'carrier' ...sy mmg zero tade pape pengetahuan lgsung nk bela kucen..niway,thx...

@ k.june- ye lah bek sgguh kucen2 akak tu..die x usik mknan atas meja eh?akak ckp pe ngan dorg tu smpi dorg bek sgt?ks ler tips sket cn nk ajar kucen spaye dgar kate..hehe...

@ jeranq- tu la..kalu landed hse lg sng sbnrnye nk bela kucen..tp nk tggu rumah cmtu xtau bile la plak kan? aku pon tgh terai nk aja die mbuang dlm toilet,yg gram tu bile kurung die dlm toilet xnk plak die mbuang tp ble lpas je nk plak die mbuang..haihhh...

@ Nana- besnye rmah ade master bedroom..mmg sng sgt nk bela kucen...btul2 syg ngan kucen awk ni smpi sggup kasik dorg master bedroom sy tggal ngan akak,rumah tu ade 2 bilek tido,1 toilet,1 dapor,1 hall n 1 balkoni..balkoni kcik mmg xmuat nk ltak cage..sy kalu dok sorg mmg sng cite tp dok ngan akak tu yg kn respek jgk la sbb die pon sm2 mbayar sewa..kalu sy sorg harus la bolot seme tmpat...

smlm balik kj tgok da bsepah dlm carrier die tu dgn poo pee nye lah....mmg tol lah kalu slamenye ltak die dlm tu mmg akn hehari kn cuci carrier tu...akcelli,mslh sy ni xde space kalu bli cage..xtau nk ltak mn...mmg tade tmpat lor...carrier tu pon sy ltak dlm bilek tido sblom p kj....jeles la ngan korg cmne lah muat ltak cage dlm rumah
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 03:01 PM
insan biasa

Quote:
Originally Posted by June View Post
tips utk disiplinkan kucing jgn terjah makanan kita,bila kita mkn jgn sesekali campak2 makanan kat durang.so durang akan fikir it is ok klu time kita mkn durang pun kuis2 makanan kita.bila kita makan,durang dok mengecek nak makan,buat bodoh je.ini bermaksud durang tau when is their makan time,bila kita mkn durang takkan kacau punya.

ada seekor mamamt ni,baru join the group,nama dia Max tp akak gelar dia si Gonjeng sebab perangai MasyaAllah!! tobat!! ada simbah dia dgn air bila dia panjat meja,sejak dari situ,dia menikus.tak berani kacau makanan. nanti bila dia buat camtu akak tak cegah,kucing2 lain pun akak tiru.
alamak...ye ke jgn layan kalu dorg dok ngiau2 time kite tgh mkn?aiseh da slh asuhan la ni...da byk hr ni time buke puase die ade seblah..bile kite mkn die mule la ngiau2 nk jgk..memule mmg xnk layan tp da lelame ksian plak..x smpi ati nk dgar sore halus die tu...so kite pon ks lah sket...pas2 ni da xnk lah ks die..thx ye kak

hak2 dasat tol eh k.june didik kucen2 akak..tp btol la tu bia adil utk seme...1 xleh panjat bia seme skali xleh panjat jgk..
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 03:27 PM
BeaYongJune's Avatar
BeaYongJune BeaYongJune is offline
PetFinder Guru

BeaYongJune is on a distinguished road

Saya pun dok kat apartment gak dengan 2 ekor kucing.....dorang ni lepas bebas kat dalam rumah, kecuali bilik untuk sembahyang aje......
masa saya gi kerja saya dah siapkan semua barang keperluan untuk dorang....
air bersih,makan dan litter box .....kat umah saya ada 3 litter box.....so dorang boleh pilih mana yang dorang suka.....
saya akan pastikan semua pintu ditutup sebelum pergi keja....tapi biasa la bila balik umah pasti macam kapal pecah punya.
satu hari menyapu lantai tak yah cite la bapa kali.....yang baiknyer dorang ni tak akan gangu kita masa makan....sebab dorang hanya makan SP aje.
tido.....dorang tido dengan saya...bagi pendapat saya la....memang masa memula bela kita rasa agak susah sikit tapi bila lama2 dah jadi kebiasan....bangun awal cuci toilet dorang .....balik kerja kemas umah....kemas toilet dorang....betul tak?
Reply With Quote
Old 09-16-2009, 08:11 PM
iskandarshah's Avatar
iskandarshah iskandarshah is offline
Animal Lover

iskandarshah is on a distinguished road
Default Re: nak tumpang citer jugak

sy duk aprmnt 3 bilik 2 bilik air duk sorang diri.

ada bela kucing namnya BABY jantan dah 1thn 5 bln sy bela masa dia uisia 2 bulan.

masalah? tiada, satu bilik air khas utk bilik dia, lubang tandas dah tutup dengan papan dan dalm tu memang selesa, ada bekas pasir saiz besar, makanan air n soffa tidur dia.

bila pergi kerja atau keluar dia kena duk dlm tu, kalau tak habis pecah barang.n dia pun memang selesa duk dlm tu.

perangai dia pun bagus..dari kecil so dah betul jenis indoor cat, cuma kelemahannya ialah tak bagus bersosial, bila saya buka pintu rumah dia akan lari menyorok bawah almari lah, atau bila ada orang datang dia akan menyorok dan ambil masa utk mesra.tapi dia memang manja dengan saya.

bau busuk? tiada! bekas pasir saiz besar dan letak pasir biar penuh. bagi makanan yang memang khas utk indoor cats.sy bg blackwood.setiap hari kena lah scoop buang.tapi meang bagus sebab bau busuk memang tiada. sebabnya BABY hanya mkn blackwood jer makanan lain x nak nyer...ada juga mkn telur tu jer tu kegemaran dia..sebab tu badan..

apa pun jenis tempat tinggal kita cubalah uruskan dengan baik dan pasti kita boleh jaga berkucing2.

pada cik adik...sian lah kucing u kena letak dlm cage..cage tu kecil yang..dah tentu dia akan buang dlm tu..nanti badan dia pun kotor.

kena pastikan ruang utk dia ada bekas pasir.cuba letak satu bekas pasir di satu sudut rumah yang tersembunyi, dan alaskan dengan kertas atau plastik, kemudian untuk menutup bekas pasir itu dari kelihatan boleh letakan bunga/pasu beratsebagai hiasan melindungi bekas pasir dari kelihatan. kalau nak info lebih tang tu..tgk ericleong nyer citer.

sebenaarnya dari masa kecik ni lah paling sesuai melatih kucing..kang dah besar susah dah...

selamat berjaya dengan kucing anda, hidup ceria selalu dengan simanja anda..n salam perkenalan ek..
Reply With Quote
Old 09-17-2009, 03:24 AM
Nana's Avatar
Nana Nana is offline
PetFinder Guru

Nana is on a distinguished road

Sayang mmg saaaaaaayang... Hehe.. 2 bilik. so 1 bilik tu mmg mspasola nyer ke? erm. blh x klu share blk dgn kucen? hehe. cadangan jer la. Dulu Nana dok, hostel, 1 room, 1 toilet, 1 hall (dapur xda). Dgn 4 ekor kucing, still drg sume bebas mcm tu je. Tp ye la, mcm k.June ckp, klu kucen tu dah train, sng keje. apa2 pun behavior dia, good or bad, mestilah something, learnt kan, so up to us how we want to bring up the kitty .

Quote:

Reply With Quote
Old 09-17-2009, 12:16 PM
June June is offline
Animal Lover

mmg betul.didik anak bulus ni sama mcm didik anak manusia. tu yg kdg2 bila kita dengar cerita pasal budak2 zaman skrg kurang ajar,kita tentu terfikir mak bapa durang tak ajar ke??

Quote:
alamak...ye ke jgn layan kalu dorg dok ngiau2 time kite tgh mkn?aiseh da slh asuhan la ni...da byk hr ni time buke puase die ade seblah..bile kite mkn die mule la ngiau2 nk jgk..memule mmg xnk layan tp da lelame ksian plak..x smpi ati nk dgar sore halus die tu...so kite pon ks lah sket...pas2 ni da xnk lah ks die..thx ye kak

hak2 dasat tol eh k.june didik kucen2 akak..tp btol la tu bia adil utk seme...1 xleh panjat bia seme skali xleh panjat jgk..
Reply With Quote
Old 09-17-2009, 01:33 PM
imann's Avatar
imann imann is offline
Purrfect lover

imann is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to imann

salam.

akak pun dok umah flat kos rendah juga..
ada
1 master bed - bilik akak le..
2nd room - bilik anak dara
3rd room - bilik anak bujang..
1 bilik air
1 dapur.

ada 3 org anak...dan 11anak bulus..
dulu mmg semua lepas bebas dlm umah...tandas dorang terletak dibalkoni belakang..tmpt makan di dapur...semua tingkao..pintu..dan semua ruang udara ada netting..jg tak risau dorang panjat2.

but since ada baby kecik ni...semua kucing dah diletakkan dlm bilik anak dara...sbb anak dara akak dok asrama...once awhile dia balik...dia akan tido di bilik anak bujang ku itu...

buat masa ni...ada gak lepas kan dorang...tp bukan serentak...ikut giliran la...tggu baby besar sikit baru leh letgo semua semula...

but masa dorang lepas bebas dlm umah tu...so far so good la...takde plak masalah...walau pun ramai...cuma kena rajim bersihkan rumah..dan tmpt tandas dorang...lama2 dah jd rutin..

hiasan rumah mmg basic je la...takde kristal2 ke..pasu2 ke...mmg tak masuk senarai le......kirenya..kucing2 tu boleh jd hiasan tambahan le...

ni adalah cage yg telah dia buat dlm bilik anak dara akak...utk kucing 2 tu panjat2...

ini mkn time...mkn wet food...sekali sekala....buh dlm talam jek...ni kat depan TV...

antara aksi anak2 bulus akak dlm umah ku yg tecit itu

yg ni time mkn kat dapur

Ni keadaan umah akak yg sempit itu

Last edited by imann; 09-17-2009 at 02:13 PM.
Reply With Quote
Old 09-17-2009, 03:07 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road

terpegun bodyguard saya tgk kucing2 kak imann...
gebu2nya kucing mkn bw ni..yang paling syok,yg melepak2 kt tingkap tu..

carrier yg awak beli tu ms pasalo,tak sesuai kurung diorg dlm jangka masa yg lama...

saya pun dulu,pernah juga ddk rumah atas.tapi masa tu,ada sekor je kucing..pasir dia,letak kt ruang terbuka belakang dapur..memang lepas je dia dlm rumah kecuali kalau nak tggl lama,kurung dlm toilet..
letak dlm cage dia tak nk..dia mengamuk,sampai tercabut besi2 cage tu..
letak kerusi plastik dlm toilet,dgn tuala dia,jadi dia tido atas kerusi jelah..pasir dia mmg bersepah sikitlah,sb kucing saya ni,komando masa tu.

kalau hari2 biasa,dia ok je.cuma kalau bela kucing ni,kena rajin sapu sampah dgn mop lantai jelah..
Reply With Quote
Old 09-17-2009, 04:21 PM
cikunnek cikunnek is offline
Animal Lover

cikunnek is on a distinguished road

tabik spring dekat kak iman.walaupun anak ada 11 dtambah dgn baby lagi.dgn umah yg sedang sedang mcm saya,anak ank akk gemuk comel kiut.tahniah
Reply With Quote
Old 09-18-2009, 06:40 AM
honeybun's Avatar
honeybun honeybun is offline
PetFinder Guru

honeybun is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by imann View Post

ini mkn time...mkn wet food...sekali sekala....buh dlm talam jek...ni kat depan TV...

yg ni time mkn kat dapur

Iman

MasyaAllah! Respeklah....11 kucing, 4 anak + suami, tapi sangat kemas, teratur dan ceria. Bahagianyer...!

Kucing2 Iman gebus2, makan BW saja ke atau ada campur ayam dll?
Reply With Quote
Old 09-18-2009, 09:06 AM
cookies4bulat's Avatar
cookies4bulat cookies4bulat is offline
PetFinder Guru

cookies4bulat is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to cookies4bulat

Quote:
Originally Posted by imann View Post
salam.

akak pun dok umah flat kos rendah juga..
ada
1 master bed - bilik akak le..
2nd room - bilik anak dara
3rd room - bilik anak bujang..
1 bilik air
1 dapur.

ada 3 org anak...dan 11anak bulus..
dulu mmg semua lepas bebas dlm umah...tandas dorang terletak dibalkoni belakang..tmpt makan di dapur...semua tingkao..pintu..dan semua ruang udara ada netting..jg tak risau dorang panjat2.

but since ada baby kecik ni...semua kucing dah diletakkan dlm bilik anak dara...sbb anak dara akak dok asrama...once awhile dia balik...dia akan tido di bilik anak bujang ku itu...

buat masa ni...ada gak lepas kan dorang...tp bukan serentak...ikut giliran la...tggu baby besar sikit baru leh letgo semua semula...

but masa dorang lepas bebas dlm umah tu...so far so good la...takde plak masalah...walau pun ramai...cuma kena rajim bersihkan rumah..dan tmpt tandas dorang...lama2 dah jd rutin..

hiasan rumah mmg basic je la...takde kristal2 ke..pasu2 ke...mmg tak masuk senarai le......kirenya..kucing2 tu boleh jd hiasan tambahan le...

ni adalah cage yg telah dia buat dlm bilik anak dara akak...utk kucing 2 tu panjat2...

yg ni time mkn kat dapur

saya sgt kagum!!!montel2 kucing kak iman!!!
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules