Go

Go Back   PetFinder.my > Pet Welfare, Rescue & Adoption > General Discussion

General Discussion General information and discuss on animal rescue, adoption and advocacy

Thread Tools
Old 10-22-2009, 09:37 AM
ms pasola ms pasola is offline
insan biasa

ms pasola is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ms pasola
Default Re: 3 DLH kittens to give away (born 16May09)

so Maskman1985, da dpt ke tuan baru utk kucen2 anda itew?
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 10:19 AM
Maskman1985 Maskman1985 is offline
Animal Lover

Maskman1985 is on a distinguished road

TENGAH CONFIRMKAN DENGAN ORG2 YG TERTENTU. HOPE IT WILL HAPPEN. JUST IN CASE DIORG TAKNAK JAGA, SAYA BAGI LA NO.HP SAYA SUPAYA DIORG BOLEH PULANGKAN.

TAPI KALAU BOLEH, BILA DAH AMBIK, JAGA LA SAMPAI DI AKHIR HAYATNYA

There still 1 male left. Anyone?

Last edited by Maskman1985; 10-22-2009 at 10:36 AM.
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 11:11 AM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default 3 DLH kittens to give away (born 16May09)

Naq,nak kahwin mmg boleh.nak kahwin smp 10 bini pun blh,tp nak maintain tu mcm mana?? blh ke bersikap adil dgn suma isteri & anak2 & tidak mengabaikan keperluan mereka suma?? org lelaki klu cakap suma kata ikut sunah nabi.tp yg diikut sunah nabi tu cuma kahwin 4,sunah nabi yg lain tu buat2 lupa.

sama gak dgn kucing,nak amik DLH & breed bagus bukan tak blh,tp ramai lupa yg kucing2 begini memerlukan extra attention dari kucing DSH yg kampung. bila dah terasa beban nak jaga kucing2 begini,baru tau mcm mana rasanya,terasa susah pula.abis mcm mana?? bila kita amik tanggungjawab,kita kena pegang smp abis,kita kena tau what we are facing later/in the future.nak give up for adoption sebab alasan tak blh jaga lg,itu for me very lame. klu excuse2 yg blh diterima tu tak apalah.mcm sakit teruk dll.

Zai,jgn kecik ati.aku bukan maksudkan kau.aku cuma meluahkan rasa kecewa aku sebab aku tgk forum ni doesn't serve it purpose anymore.aku nampak tak byk kucing kampung biasa yg diadopt.tp yg fluffy,brand bagus punya suma laku mcm pisang goreng. aku dah stop post for adoption kat sini sebab suma main2 je.mula2 nak pastu tak nak dgn alasan2 yg tak masuk akal. tup,tup blh pula adopt kucing branded mana aku tak sakit ati.

Quote:
Originally Posted by naq1989 View Post
tu sebbnya lelaki leh kawin ramai,ramai sgt perempuan yang lawa2 skrg ni,tuh yang ada kawin ramai,nak tolong yang tak lawa tu,bukannya sbb nafsu,so jangan salah anggap kat org yang poligami..keh3
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 11:14 AM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by linda_gamble View Post
kak zaiiiiiiiiiii....
jgn tinggalkan lin....
kami masih perlukan akak di sinie.
nasihat dan tunjuk ajar akak masih tak cukup lin belajar
mungkin kak june tak bermaksud camtue..
Memang 1000% June tak maksudkan Mama Adam ... dan memang frus June bila harapan cerah utk anak bulu stray kesayangan yg dibela, kasi makan hari-hari sejak kecik jatuh berkecai bila orang yg janji ambik selamatkan buat u-turn sedangkan orang bandaraya dah ketuk kat pintu halaman taman utk tangkap-bunuh strays disebabkan orang siuman komplen kucing buat nuisance kat tempat kediaman makluk 2-kaki .... pastu anak kesayangan yg dijaga dari kecik mati satu persatu disebabkan penyakit ... we all go through some trying times ... semua di atas kasih sayang mendalam utk anak bulus ....

June dear sis, we are with you and hubby, PP and gang kay ....
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 11:18 AM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
Originally Posted by naq1989 View Post
tu sebbnya lelaki leh kawin ramai,ramai sgt perempuan yang lawa2 skrg ni,tuh yang ada kawin ramai,nak tolong yang tak lawa tu,bukannya sbb nafsu,so jangan salah anggap kat org yang poligami..keh3
Tapi pastikan yg kawin tu betol-betol hodoh, tua dan kurang berupaya kalau betol-betol nak tolong, yer ... jangan semua pilih yg mcm Siti Nurhaliza yg ternyata mampu jaga diri sendiri dengan baik ...
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 12:20 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post

sama gak dgn kucing,nak amik DLH & breed bagus bukan tak blh,tp ramai lupa yg kucing2 begini memerlukan extra attention dari kucing DSH yg kampung. bila dah terasa beban nak jaga kucing2 begini,baru tau mcm mana rasanya,terasa susah pula.abis mcm mana?? bila kita amik tanggungjawab,kita kena pegang smp abis,kita kena tau what we are facing later/in the future.nak give up for adoption sebab alasan tak blh jaga lg,itu for me very lame. klu excuse2 yg blh diterima tu tak apalah.mcm sakit teruk dll.

mula2 nak pastu tak nak dgn alasan2 yg tak masuk akal. tup,tup blh pula adopt kucing branded mana aku tak sakit ati.
u speak my mind june..tks
Old 10-22-2009, 12:56 PM
insan biasa

Quote:
Originally Posted by Maskman1985 View Post
TENGAH CONFIRMKAN DENGAN ORG2 YG TERTENTU. HOPE IT WILL HAPPEN. JUST IN CASE DIORG TAKNAK JAGA, SAYA BAGI LA NO.HP SAYA SUPAYA DIORG BOLEH PULANGKAN.

TAPI KALAU BOLEH, BILA DAH AMBIK, JAGA LA SAMPAI DI AKHIR HAYATNYA

There still 1 male left. Anyone?
tggal lg 1 tu yg mn?mcm bminat nk tmbh ank baru tp mcm cuak plak since yg 1 ni pon still huru hara...heheee..tp jage dorg dr tecik ni bes..sng nk train..
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 12:59 PM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Saya perhatikan banyak kucing bulu panjang yg umur meningkat senior (5-6 tahun ke atas) yg dibuang/tinggalkan di tempat boarding/grooming/klinik ataupun put up for adoption dengan cerita owner "leaving country" konon padahal cerita sebenar adalah owner dah tak larat jaga kucing tersebut sebab usianya yg kian meningkat akan memerlukan perbelanjaan lebih tinggi (diet dan makanan khas perlu sebab dah jadi senior cat dan perbelanjaan perubatan juga akan meningkat).

Pastu, ramai pulak mereka-mereka yg tak pernah dapat memegang bulu panjang tu beratur mencuba nasib nak adopt tanpa mengetahui commitment dan beban tinggi yg diperlukan utk maintain seekor bulu panjang, lebih-lebih lagi kucing yg telah meningkat usianya.

Apabila dah bangun daripada mimpi, ramai juga yg terus campak kucing tersebut kat tepi jalan, gerai ataupun terus terbiar macam tu.

Oleh yang demikian, kalian semua tolong fikir dalam-dalam dulu ya? When the demand stops, so will the (illegitimate) supply ....
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 12:59 PM
Animal Lover

iskh sampai ke sana lak perbincangan korang. Ambik la 3 kucing saya nih, beban sangat untuk saya jaga seorang. Boleh jaga 3 sahaja, kat rumah saya ada 2 litter, satu kat atas, satu lagi kat bawah. 2 kali sehari besihkan. pagi and malam, kadang2 lambat ambik, tu, satu berlonggok kat tepi litter, turun bawah, hah, another satu longgok kat tepi litter pot. Bukan apa, penat ah baru balik tiba2 bertambah kerja, kalau kaut je dari litter tak kisah la, ni sampai mop lantai, nak marah je. Mana la tahu kalau tiba2 ada masalah besar, meletup aku kang, benda lain jadi.

Yg best pasal ramai ni, bila buka pintu bilik, semua lari masuk dalam, duduk atas katil, mandi2, main2, tido2, terjun2, etc. Best teman tapi selalu gak kacau org, kacau tido, nak gigit je diorg tu, duduk atas komputer, laptop and yg power nya, diorg pandai tutup program bukak program with the push of their paws, computer literate la katakan.
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 01:02 PM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by ms pasola View Post
tggal lg 1 tu yg mn?mcm bminat nk tmbh ank baru tp mcm cuak plak since yg 1 ni pon still huru hara...heheee..tp jage dorg dr tecik ni bes..sng nk train..
tak tahu lagi, tapi kemungkinan 1 male left. Confirmation progress continued
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 01:10 PM
Animal Lover

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Saya perhatikan banyak kucing bulu panjang yg umur meningkat senior (5-6 tahun ke atas) yg dibuang/tinggalkan di tempat boarding/grooming/klinik ataupun put up for adoption dengan cerita owner "leaving country" konon padahal cerita sebenar adalah owner dah tak larat jaga kucing tersebut sebab usianya yg kian meningkat akan memerlukan perbelanjaan lebih tinggi (diet dan makanan khas perlu sebab dah jadi senior cat dan perbelanjaan perubatan juga akan meningkat).

Pastu, ramai pulak mereka-mereka yg tak pernah dapat memegang bulu panjang tu beratur mencuba nasib nak adopt tanpa mengetahui commitment dan beban tinggi yg diperlukan utk maintain seekor bulu panjang, lebih-lebih lagi kucing yg telah meningkat usianya.

Apabila dah bangun daripada mimpi, ramai juga yg terus campak kucing tersebut kat tepi jalan, gerai ataupun terus terbiar macam tu.

Oleh yang demikian, kalian semua tolong fikir dalam-dalam dulu ya? When the demand stops, so will the (illegitimate) supply ....
tadi saya baru balik dari klinik, nampak diorg operate anjing kat luar clinic, masa nak masuk tu nampak, lubang sana lubang sini anjing tu, tanya org kat dalam kenapa operate kat luar. Dia kata anjing tu penuh flea and maggot. Fuuuu yooooo..... tak sangka owner anjing tu buat rumah maggot guna anjing (sarcastic). Dia kata owner tu baru balik dari oversea, bagi ntah sapa jaga or biar je <-- tak tahu la, sampai jadi macam tu. Yg best nye, owner dia lambat2 kan hantar ke vet. Kemungkinan anjing tu akan mati la, if tak jaga betul2. Dah sakit, if ada duit, bagi doktor jaga, jgn bawak balik jikalau tak mampu jaga betul2. Kalau bawak balik utk biar je. Senang, put down terus. Jgn seksa anjing tu lagi

By the fact that i very takut anjing, (dulu kene kejar je, diorg rasa threaten by my scent of alphamale wahkahakkahka). Takut
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 01:31 PM
insan biasa

Quote:
tak tahu lagi, tapi kemungkinan 1 male left. Confirmation progress continued
ok..pape ks tau la ekk..insyaAllah kalu tade pape sy amekk..nk ejas2 dlu cmne..hehe...thx
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 01:39 PM
ilana ilana is offline
Animal Lover

ilana is on a distinguished road

maaflah kalau kata2 saya kasar atau menyinggung sesiapa..saya cuma kesian dgn fosterer2 yang bg adopt kucing2 ni..saya rasa tak perlu saya nak pakai helmet atau apa2 sbb saya bercakap benar..mmg banyak yg masih sayang DSH kita..kadang2 terkilan sbb tak dpt capai cita2 nk kutip stray banyak2 sbb sy masih student..paling mampu pun kasi makan..macam kt campus sy..yg buruk2 ni dia halau2 dr cafeteria..yg cantik nk pulak dia pegang kasi makan..kita pn kasilah makan terkedek2 bawak RC dari tingkat 4 bilik kita nk kasi babies2 ni makan sbb kita pn bela 1 dlm bilik..curi bela.haha..lantak lah kalau warden marah..marah la...sayang sangat miow...jadi kawan2..marilah kita adopt DSH ramai2..eventhough they are not as pretty..but they are smart,passionate,active,tough,protective..and they get fat really easy....i was once choosy whn it comes to cats..but now..i realize..i was wrong..i'll never buy an expensive cat anymore..i'll just save the unwanted..yay..
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 01:57 PM
bellanella's Avatar
bellanella bellanella is offline
PetFinder Buddy

bellanella is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to bellanella

ilana,
mudah mudahan berkat hidup awak.

mmg terase pun
sbb ni firstime nak membela bulu panjang.lagi satu nak tambah pengalaman.
dah pk panjang.da mtk pendapat hubby.dia pun bagi.

ade adopt kucing biasa kat listing.then ternampak iklan ni
tu mencuba.x sangka lak maskman nak bg.
ingat nak bawak balik 2 anak bulu balik umah.
bila di sound camni sekali jadi ngeri lak.
x dapat pun x pe lah.
cancle.
pasal kucing ade yg kecil hati.
apepun ayeen mintak maaf kalu ade yg marah or x suke.
maaf sesangat
Old 10-22-2009, 02:23 PM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
Originally Posted by ilana View Post
maaflah kalau kata2 saya kasar atau menyinggung sesiapa..saya cuma kesian dgn fosterer2 yang bg adopt kucing2 ni..saya rasa tak perlu saya nak pakai helmet atau apa2 sbb saya bercakap benar..mmg banyak yg masih sayang DSH kita..kadang2 terkilan sbb tak dpt capai cita2 nk kutip stray banyak2 sbb sy masih student..paling mampu pun kasi makan..macam kt campus sy..yg buruk2 ni dia halau2 dr cafeteria..yg cantik nk pulak dia pegang kasi makan..kita pn kasilah makan terkedek2 bawak RC dari tingkat 4 bilik kita nk kasi babies2 ni makan sbb kita pn bela 1 dlm bilik..curi bela.haha..lantak lah kalau warden marah..marah la...sayang sangat miow...jadi kawan2..marilah kita adopt DSH ramai2..eventhough they are not as pretty..but they are smart,passionate,active,tough,protective..and they get fat really easy....i was once choosy whn it comes to cats..but now..i realize..i was wrong..i'll never buy an expensive cat anymore..i'll just save the unwanted..yay..
Ilana, tukar brand RC, beli Blackwood kittens (kongsi beli yg 24kg) dan guna penjimatan utk kembirikan mereka. Dah merata-rata overpopulasi sangat kesian betul penderitaan mereka sebab tempat tinggal tak ada (jangan sebut makanan) asyik kena pukul halau ... longkang tu sejuk dan basah, kalau nasib baik tak kena bawak arus air hujan pun mati selsema kesejukan ... benar cakap, Ilana .... mereka membiak bukan main laju lagi ...
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 02:30 PM
FurKids's Avatar
Pets Are NOT Disposable

Quote:
... Ambik la 3 kucing saya nih, beban sangat untuk saya jaga seorang. Boleh jaga 3 sahaja, kat rumah saya ada 2 litter, satu kat atas, satu lagi kat bawah. 2 kali sehari besihkan. pagi and malam, kadang2 lambat ambik, tu, satu berlonggok kat tepi litter, turun bawah, hah, another satu longgok kat tepi litter pot. Bukan apa, penat ah baru balik tiba2 bertambah kerja, kalau kaut je dari litter tak kisah la, ni sampai mop lantai, nak marah je. Mana la tahu kalau tiba2 ada masalah besar, meletup aku kang, benda lain jadi ....
Maskman, dah kembiri semua yg cukup umur utk spay/neuter? Kalo tidak, cepat buat ... buat kat klinik subsidi mcm Klinik Kembiri Setapak ... biar kena ikat perut asalkan bilangan tidak meningkat lagi ... sekarang jangan cakap bulu semi-long, yg long hair pun susah nak dapatkan adopter yg baik dan bertanggungjawab yg serius akan dan mampu menjaga kucing dengan baik sehingga akhir hayatnya ... yg main-main, suker sekejap lepas tu boring campak kat tempat lain tu memang ramai ...
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 06:54 PM
Animal Lover

hook male (hook tail), you will know when u touch it. 1,2,3 and 6

wannabe female (short tail like her mother), picture no. 4 and 5

bolt male (bolt lightning tail), Last 3 pictures.

Male shows different colour on various lighting. Must see for yourself ;o)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC01257.jpg
Views:	81
Size:	71.8 KB
ID:	7576   Click image for larger version

Name:	DSC01263.jpg
Views:	82
Size:	68.6 KB
ID:	7577   Click image for larger version

Name:	DSC01264.jpg
Views:	75
Size:	70.7 KB
ID:	7578   Click image for larger version

Name:	DSC01272.jpg
Views:	74
Size:	67.0 KB
ID:	7579   Click image for larger version

Name:	DSC01277.jpg
Views:	77
Size:	67.5 KB
ID:	7580  

Click image for larger version

Name:	DSC01267.jpg
Views:	86
Size:	68.0 KB
ID:	7581   Click image for larger version

Name:	DSC01279.jpg
Views:	75
Size:	64.1 KB
ID:	7582   Click image for larger version

Name:	DSC01283.jpg
Views:	77
Size:	71.6 KB
ID:	7583   Click image for larger version

Name:	DSC01284.jpg
Views:	71
Size:	71.5 KB
ID:	7584  

Last edited by Maskman1985; 10-22-2009 at 07:08 PM.
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 07:39 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

pendapat saya la...semua manusia di lahirkan mempunyai keinginan yang berbeza....

ada yg suka kfc...ada yg suka McD....ada yang suka Pizza Hut....ada yang suka Secret recipe...ada yang suka Subaidah nasi kandar....ada yang suka nasi lemak antarabangsa kg baru...

apa jugak reason pun, ada yang suka kucing bulu pendek...ada yang suka kucing bulu panjang....ada yang suka kucing2 hasil mutasi semulajadi(aku la tu)...seharusnya kita hormati hak indidvidu....itu hak masing2...

cuma di harapkan agar janganlah kita menjadi penyumbang kepada masalah yg telah pun sukar untuk di selesaikan...stray....

so kalau tidak berminat jangan lah kita memberi harapan pastu cancel dengan memberi perlbagai alasan...

kat canglun ni pun bila saya perhatikan strays kat pasar tu banyak jugak la yg semi long hair....mesti asalnya dari keturunan long hair yg dah terbiar...
Reply With Quote
Old 10-22-2009, 08:06 PM
DJSNAZ83's Avatar
DJSNAZ83 DJSNAZ83 is offline
PetFinder Guru

DJSNAZ83 is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
pendapat saya la...semua manusia di lahirkan mempunyai keinginan yang berbeza....

ada yg suka kfc...ada yg suka McD....ada yang suka Pizza Hut....ada yang suka Secret recipe...ada yang suka Subaidah nasi kandar....ada yang suka nasi lemak antarabangsa kg baru...

apa jugak reason pun, ada yang suka kucing bulu pendek...ada yang suka kucing bulu panjang....ada yang suka kucing2 hasil mutasi semulajadi(aku la tu)...seharusnya kita hormati hak indidvidu....itu hak masing2...

cuma di harapkan agar janganlah kita menjadi penyumbang kepada masalah yg telah pun sukar untuk di selesaikan...stray....

so kalau tidak berminat jangan lah kita memberi harapan pastu cancel dengan memberi perlbagai alasan...

kat canglun ni pun bila saya perhatikan strays kat pasar tu banyak jugak la yg semi long hair....mesti asalnya dari keturunan long hair yg dah terbiar...
yup..betul tu Zarul..mcm saya laa...saya mmg x penah bela DSH sendiri...bukan sebab x nak, tp kuota dah lebih...kt bwh apartment saya byk stray...saya geram kdg2 tu sbb sumer comel2! nak angkut naik, tp bila pikir bebelan housemates, teros x jadi...tp, tiap2 hari mmg akan ade 3-4 org bergilir shift bg diorg makan (termasuk la saya )...

dan betol cakap sumer...jgn la diberi harapan palsu..biar la kalo betol nak, serius la nak...sbb kucing sumer sama jer...semua perlukan perhatian kita..cuma kita yg x cukup kuantiti utk menampung sumer strays yg ada di kawasan2 kita.
Old 10-22-2009, 10:40 PM
maris_sa528 maris_sa528 is offline
PetFinder Guru

maris_sa528 is on a distinguished road

Apalah.... Benda ni pun nak jadi issue. Saya dok kat apartment medium cost. Dulu bela kucing kampung yang saya sayang gila... 2 tahun bela di rumah taman biasa... lepas pindah ke apartment ni, dia lari ikut tingkap dan dah tak balik-balik lagi dah... (suspected dia cari saya yang pi kerja....)

Dah kalau nama cat lover rajin2 la study attitude setiap breed kucing. Bukan semua short hair tu kucing kampung. Dan tak semua jenis long hair tu sifatnya pasif. Kenalah pandai suaikan dengan environment kita.

long hair ke, short hair ke.. tu semua kucing gak. Tak kisah la sayang kucing bulu panjang, sayang kucing bulu pendek, mana-mana pun nanti kucing ni lah yang akan jadi penghalang kita nak masuk Syurga atau Neraka. Pandai-pandai la pikir tanggungjawab sendiri.

uhuhu...~
Reply With Quote

Bookmarks

Posting Rules