Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Training & Behavioral Issues

Training & Behavioral Issues Does your cat have an attitude, or just simply refuses to listen to you? Share it with your peers here and learn more about a cat's behavior and training methods

Thread Tools
Old 09-17-2010, 11:16 AM
tedi tedi is offline
Animal Lover

tedi is on a distinguished road
Default Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

hai semua forumers,
ini first thread saya, and so not berpengalaman dalam forum ni..hehe..
i have two cats, satu DSH, kaler gray, which is sgt2 playful and super duper active, yet so adorable..so people oriented. so friendly. and easy to train.
and FUNNY.
before this, i had one white persian, teman untuk miko, nama die Meme, Dua ekor ni mmg sgt2 rapat, Miko sgt gembira dapat kawan die buleh snuggle and gigit2 an berlari2an sampai melompat ke dinding xtentu pasal. Satu hari Meme mati, and i got him a new friend, which is lebih kurang sebaya dgn die jugak, sbb saya ada baca2, kucing yang lain umor ni selalu xngam. So here comes the female BSH, with cert. Sekali tgk dah jatuh cinta saya kt BSH ni, and first time owning pedigree's cat, especially BSH yg da lama menjadi idaman hati ni make me so exciting. oh btw, saya pilih untuk owning BSH sbb 1 bulu die pendek, dulu mse Meme ada, hubby selalu komen bulu byknyaa merata2(even da sapu umah dan vakum),so we decided to get short hair one.

mula2 datang c BSH ni(Wako), gile garang siap hissing lagik,,bg di settle down dulu lah, dlm seminggu da nmpak ok, skang ni dlm dah 2minggu lebih,
die mcm kucing liar, lgsung xmcam kucing org bela(kucing liar pon xamik mase lama cmni kot, sb dulu penah bela kucing liar, seminggu je da jinak)...ok, mslhnyer skang ni, sya ase sgt2 kecik ati ngn kucing ni, ase mcm xattach lgsung, xbebaloi abih riban-riban, sebelum beli dah byk research pasal BSH ni, seme ckp y besh2, people oriented lah mende ape...tp skang ni keje saya seolah2 hanya memberi makan dan membersihkan bulu die yg 5x lbih truk shedding dr persian saya dulu.(ini salah saya xresearch lgik byk, igt short hair kurang shedding)...
skang ni c Wako ni,..dahlah xngam ngn Miko, Kesian miko nak kawan selalu kejar2 wako nk gurau2 alih2 kena penampar free ngn wako, wako xreti nk scratch kt cat tree die, die duk scratch kt sofa, aih...sakit ati , ingt miko n meme dulu, lepas beli cat tree trus xscratch kt sofa, xyah gune2 catnip, penah gune catnip kt wako, lgsung xmnjadik. lepas tu c wako ni poo2 xreti nk tutup, c miko lah tolong tutupkan...gentlemennyer anak teruna saya tu.hehe.. wako xbg saya pegi dekat lgsung, asal lalu je tepi die, die lari mcm nampak hantu(dah mekap pon die xnak gak, haha)...saya da bejaya beberapa kali sikat bulu die, itu pon terpakse kurung die dan saya sekali kt balkoni,lari sana, lari sini, penat gileee..dahla da kurus gile mcm saya xbagi mkan je, dulu die gemuk..

so nk tnye forumers, saya kene bg mase lgik ke?sbb xnampak die nk brubah pon..yg plg kesian die miko, lgsung mcm xde kawan..wako asik marah die.die nk kawan je sbb da kene sunat dah budak tu.and kt saya pon kesian, saya kene bersih rumah(rumah aprtment) at least 2 kli sehari kalo x mcm duduk kt kandang kucing.yg ni fedup btol. saya syg die, tp btol2 ase mcm xattach, dulu mase mula2 beli die, owner die dulu suh showkan die, tp sya cume nk petkan die aje, when i mean pet i want a PET!. saya dah hampir give up ngn budak cute tu.ei die cumel mcm nk cubet2 tp die liar.hehe..
Ada apa2 nasihat n cadangan?harap dapat membantu...
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 01:24 PM
GarfieldNana GarfieldNana is offline
Animal Lover

GarfieldNana is on a distinguished road
Default Re: Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

hey there hee
nak share ckit pengalaman heheh

SOME CATS ARE CHOOSY.

mcm my cats jugak.. dah berbulan2 dah stay together under 1 roof but xnak kwn langsung.

my persian mmg very friendly nak make friend tapi my other cat xnak kawan.

instead,stray cats yg sy rescue kat blkg rumah pulak yg bkawan ngan garfield(persian tu).. siap maen kejar2 kat kitchen

utk reduce rambut gugur tu plak kalau cara sy la kan i make sure my cats minum cukup air..(banyakbanyak)

but for more info,,, rajin2 la dig up older posts.. hee

sory kalau sy xbnyk menolong.
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 05:32 PM
Lionking's Avatar
Lionking Lionking is offline
LulaBee

Lionking is on a distinguished road
Default Re: Sapa2 yang berpengalaman dgn BSH x?boleh kongsi?because i think im losing my mind with her!

Hye!! saya ada 8 ekor kucing, 6 ekor DLH, sekor persian, sekor DMH. Saya pun ada masalah macam tedi jugak, but maybe kurang serius berbanding tedi. 2 bulan lepas saya ada beli sekor persian ni, mmg comel and aktif sgt..get well dgn kucg2 lain yg saya ada..tapi dengan sekor ni je x brapa nak ngam..my female DMH. Pantang si persian ni lalu dpn dia je mula la dia hissing, tapi yang peliknya bila dia yang lalu depan si persian ni or dekat dgn persian ni xda lak dia hissing,,haha..actually si persian ni sangat noty, suka kacau anak-anak si DMH ni, maybe sbb tu dia marah dgn si persian tu. Tapi kadang2 si DMH ni sempat jgk tampar si persian ni, but nasib baik x jadi apa2...dorang xda masalah xnak makan or minum, so saya rasa bkn masalah besar..mungkin dorang kena amek masa lama sikit nak know each other..

By the way, for your BSH, u tak separate kan dorg dulu ke, asingkan letak dalam bilik dulu ke, sbb maybe dia tekejut sbb new environment masa u bwk msk dia dulu, better kitty baru ni diasingkan, biar dia ada space sendiri dulu, biar dia recognise bau-bauan dulu ke, then slow2 baru bagi dia roaming keliling rumah..dgn my persian dulu 2minggu letak dia dalam bilik je, if keluar kucing yg lain kena asingkan dulu, then bila dia dah nampak stabil baru kenalkan dengan famili member yang lain, bila dia dh recognise bau, dh kenal kita rasanya cepat je dia boleh adapt. i wat macam tu dulu kat kucg i, kadang2 ada kucing yang amek masa lama jugak nk adapt dgn environment baru :)

Last edited by Lionking; 09-17-2010 at 05:38 PM.
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 06:28 PM
tedi tedi is offline
Animal Lover

tedi is on a distinguished road

garfiled: saya xleh nk pastikan die minum cukup air ke tidak, sbb pantang pegi dekat je die lari.cume saya pastikan bekas air die sentiase bersih n terisi(kna selalu tukar sbb penuh bulu die)kdg2 naik gile bile nk tgkp die utk sikat bulu..penah skali dpt tgkap dan mandikan die.... haih, cume buleh ckp pasni xtau lah nk mandikan ke x lgik, serik btol, tlinga die tu dah bekulat xtau mcamna nk bersihkan..saya sebenarnye pon dr kecik lgik biase bela kucing, tp ni 1st time owning pedigree cat BSH, mmg terkejut beruk dgn capability die mengeluarkan bulu2 melebihi persian, bygkan kena sapu rumah at least 2x sehari, seb baik saya suri rumah. tu pon xlarat den..bulu2 die xsoh ckp mmg sentiase berlari larian kdg2 smpai ke dlm makanan, takot hubby bg jelingan warning aje.
lionking: mmg c Miko tu pengacau, tgn ni penuh calar2 dia gigit, die mmg suke begurau, sebelum ni dah asing dah die 2 3 hari, diorg xbergaduh, malah, ci miwako tu kalo miko xde mengeow lah, cari jugak, tp bile Miko start nk bergurau die mula lah hissing., control btol lah minah british ni sekor, belagak cun je die, jalan pon lenggang je, asal miko cuit2 mula lah marah2.. and btw, saya dah wat blik diorg 2 ni kt kg, dah duduk dlm 1 cage 3 tier sama2, dlm kereta pandai plak saling menenangkan satu sama lain..
saya cume nk kepastian, BSH ni mmg bukan people oriented ke ?sbb bace die nyer profile soo people oriented. xpe, bagi die masa lgik sebulan, a.k.a bg saya jadik bibik die(tlg bersih bulu n bg mkan), tnpa kasih syg dr die.

p/s:thanks byk2 sbb reply, and sory xreti nk paste balik mcm kt forum2 lain.hehe
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 08:53 PM
GarfieldNana GarfieldNana is offline
Animal Lover

GarfieldNana is on a distinguished road

ni dah mcm deal ngan stray cats (jgn kecik ati or marah ekk )

kalau mcm sy tyme2 kucen2 still liar and garang or still mcm xkenal sy.. sy salu intip2 je dorang..

lepas bagi makanan or minuman,i'll go and hide myself and observe hehe (mcm spy pny keje la lbh kurang)
then at last after weeks kucing tu sedar kot sy baek (waa ) and stop hiding or hissing bile tgk sy..

thats my way la.. cos cats sumtimes bila still newly introduced to the house or anywhere dorg macam unsecured (something like that sy pun bkn arif sgt ni experience je )
sume nye kene slowslow....

and2 kurangkan bagi kibbles sbb kibbles ni mcm masin or wat sy xtau tapi sy dah try ngan my own cats, bg ayam or ikan rebus selang seli ngan kibbles..
now dah ok dah xbnyk lg dah fur dorg gugur.. tp begantung jugak la dgn jenis kibbles yg diberi tu.. but most important still clean and fresh water..

bukan apa..just tak nak pengalaman pahit sy tejadi kat org laen
so dats y sy kalau boleh sy nak bgtau smua org soh bagi air bnyk2 kat baby cats masing2 hee

Reply With Quote
Old 09-17-2010, 09:53 PM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by GarfieldNana View Post
ni dah mcm deal ngan stray cats (jgn kecik ati or marah ekk )

kalau mcm sy tyme2 kucen2 still liar and garang or still mcm xkenal sy.. sy salu intip2 je dorang..

lepas bagi makanan or minuman,i'll go and hide myself and observe hehe (mcm spy pny keje la lbh kurang)
then at last after weeks kucing tu sedar kot sy baek (waa ) and stop hiding or hissing bile tgk sy..

thats my way la.. cos cats sumtimes bila still newly introduced to the house or anywhere dorg macam unsecured (something like that sy pun bkn arif sgt ni experience je )
sume nye kene slowslow....

and2 kurangkan bagi kibbles sbb kibbles ni mcm masin or wat sy xtau tapi sy dah try ngan my own cats, bg ayam or ikan rebus selang seli ngan kibbles..
now dah ok dah xbnyk lg dah fur dorg gugur.. tp begantung jugak la dgn jenis kibbles yg diberi tu.. but most important still clean and fresh water..

bukan apa..just tak nak pengalaman pahit sy tejadi kat org laen
so dats y sy kalau boleh sy nak bgtau smua org soh bagi air bnyk2 kat baby cats masing2 hee

KUrangkan kibbles? I ada 3 DLH a.k.a persian takder cert dengan 8 DSH cat and kittens. I tak pernah pulak dengar yang kena kurangkan kibbles. bulu gugur ada banyak isu.. kadang-kadang sebab kutu, kadang-kadang sebab hama, kadang-kadang sebab kekurangan nutrisi, kadang-kadang sebab stress, kadang-kadang sebab makanan tak sesuai. Ada banyak sebab.

Untuk kucing DLH saya, saya bagi diorang makan Innova Evo / Royal Canin Hair and Skin.. dua dua made especially untuk bulu.. dan memang berkesan, bulu lembut, kembang dan juga less shedding.. and DSH i pulak.. I bagi Royal Canin yang sama.. memang bulu berkilat dan lembut.

Tak da masalah rasanya kalau bagi kibbles yang sesuai.. cuma bab-bab shedding bulu nieh lebih baik you consult your vet. Banyak jugak supplement yang boleh diberi..contohnya Nutricoat and kitzyme conditioning tablets.

And untuk kucing tak mahu berkawan.. dia bergantung pada personaliti kucing..ada yang boleh tolerate ..ada yang tak boleh sampai sudah.. macam i pun DSH memang tak ngam dengan DLH i.. tapi i ada DLH muka kemek juga..yang teu personaliti lemah lembut..memagn dengan kucing mana pun dia tak marah.. mesra alam dia tue.. so bergantung pada kucing.. Konklusinya.. tuannya kena pandai pandai adjust. kalau tak ngam jugak..alamat kena pakai shift untuk keluar main..
Old 09-17-2010, 10:02 PM
izwanbest's Avatar
izwanbest izwanbest is offline
PetFinder Guru

izwanbest is on a distinguished road

nak tanya sket boleh tak?? izwan bukan pandai pun, umur si miko ngan wako ni brapa?? wan ada bela sekor persian dulu, ( tuan dia dah amik balik ) , kucing saya si Yulia memang berhati mulia, sesiapa pun tak kira kucing jalanan ke kucing sapa2 pun, dia memang baik, tak sombong langsung , tak pernah dgr dia hissing kat mana2 kucing pun, umur Yulia sekarang dlm 4 bulan, tapi bawak kat vet , vet kata dia berat dan gemuk berbanding kucing sebaya dia, saya ada bela DSH , org buang , adik beradik nama Sandra dan Romeo ( sekarang dlm 2 bulan lebih ) , foto diorang ada kat cat tv and photo section, saya bawak balik adik beradik ni Yulia terus ngan ngan diorang rilek je leh main sesama dlm 1 hari je, tapi bawak balik persian warna putih yg kawan saya bagi tu meman susah nak ngam, kucing persian putih tu umurnya lebih kurang 6 tahun, kalau 3ekor ni dekat memang hissing2 lah si putih ni siap, ramai2 Yulia, Romeo ngan Sandra dtg dekat nak gaduh ngan kucing persian putih ( Lilino ) ni, tapi lama ke lama an, lepas kunci diorang dlm satu cage, ( sambil observe ) ke empat2 ekor ni ok lah, takde hissing2 lagi, cuma tak rapat lah tak leh main dah maklumlah Lilino kan dah pangkat nenek, cuma 3 ekor ni suka kacau dia , main2 ekor dia tepuk2 kepala lilino, mula2 dulu marah lama2 dah tak marah dah ok dah, rela je, satu yg peliknya saya ingat si sandra ngan romeo ingat si yulia ni Mak nye diorang, pasal sy perasan kalau diorang tido bersama, puting yulia akan basah2, satu hari tu saya intip , memang sah , si Sandra ngan Romeo hisap puting nya Yulia, konfirm2 takde susu, tapi diorang hisap gak, itu yg izwan pelik sampai sekarang, nak marahkan, macam kejam sgt plak, biarkan je la, Yulia pun rela je , nampak macam layan, hahahahaha, si Yulia siap tlg jilatkan anak2 angkat dia punya bulu... baik hati si Yulia ni , tadi bawak dia pergi Vaccine kat Klinik haiwan kat Balakong yg depan NSK tu, lepas doctor tu vaccine kan Yulia dia siap bagikan lagi sekor kucing DLH, cantik sebijik macam Yulia tapi Jantan, baik btol....
so sekarang dah tambah lagi satu rakyat dah jadi 5 , dekatkan dia ngan Yulia terus Yulia jilat badan dia, memang baik si yulia ni, tapi bawak balik kenalkan ngan anak2 saya yg lain, kucing baru ni hissing, sorok bawah , cushion, hehehehe, tapi ngan Yulia takde plak dia hissing...
nanti ok lah kot... bagi sedikit masa, tapi macam kucing akak dah 2 minggu??
macam susah je, mungkin sebab dia BSH tak paham bahasa kucing Domestic kot hahahahahahahahahahahahahahahahaha, ajar dia bahasa kucing sini....
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 10:04 PM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

setuju dgn nurkasih..
pasal makanan dan behavioral issue

kak zai pun ada masalah 'antisocial' dgn my YAYA
dia akan gigit kucen2 lain sampai takmo lepas kalau dia dapat
sampai bila pun dia tak akan mau berkawan dgn yg lain
mungkin sbb masa amik dia, he was my only pet
and masa tu umur dia baru one month old
so, dia rasa dia tu human
when the other cats dtg dia tak boleh terima

I have to deal with this and now YAYA is sharing my room
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 10:09 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
setuju dgn nurkasih..
pasal makanan dan behavioral issue

kak zai pun ada masalah 'antisocial' dgn my YAYA
dia akan gigit kucen2 lain sampai takmo lepas kalau dia dapat
sampai bila pun dia tak akan mau berkawan dgn yg lain
mungkin sbb masa amik dia, he was my only pet
and masa tu umur dia baru one month old
so, dia rasa dia tu human

when the other cats dtg dia tak boleh terima

I have to deal with this and now YAYA is sharing my room
agaknya lah kak zai.. saya pun dulu tembun a.k.a sayang tue my ONLY cat for 1 year.. masuk akal jugak..

Quote:
Originally Posted by izwanbest View Post
nanti ok lah kot... bagi sedikit masa, tapi macam kucing akak dah 2 minggu??
macam susah je, mungkin sebab dia BSH tak paham bahasa kucing Domestic kot hahahahahahahahahahahahahahahahaha, ajar dia bahasa kucing sini....
mine dah dekat 2 tahun.. still the same.. dulu pernah try bagi diorang main sekali.. bercalar panjang perot minah DSH kena terkam sampai terkencing .. lepas tue i dah tak berani campur dah.. Mungkin sebab DSH i bebas dalam rumah dan dia di letak dekat cage luar rumah.. agaknyalah.. dia rasa dia deserve to be inside sebab dia kucing first i..
Old 09-17-2010, 10:26 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

heheheh selamat izwan ada 2 rumah , satu rumah family , sebelah rumah parent izwan sewa utk buat store, kosong takde papepun, so itu lah rumah khas utk kucing2 izwan, besar giler, stau rumah diorang berlari, letak seratus ekor stray cats pun takde hal ni, malam2 akan berkumpul semua PR stray saya kat depan halaman umah utk makan , yg kira dah status PR tak takut ngan sy 2 lah, siap tlg tidor atas seat motor saya tunggu makanan, yg lain nampak saya lari kelam kabut, tapi kucing2 saya ada dlm rumah store je, dlm bilik diorang saya sediakan auto feeder ngan auto watery treatement plant , hahaha, mainan2 diorang , tandas diorang, dan cage2 diorang, scratching punya tempat tak pakai tali guni, bagi karpet baeeeekkk punya, jahanam dah carpet tu wan tgk , hahahahaha memang tak pernah saya cage kan pun , kalau saya dtg sekor2 panjat2 atas badan saya tak tahu nak apa... plan nak bela byk lagi kucing ni , memandangkan space dah ada .... buat masa ni baru 5 ekor, harap bersabar ye akak, lama2 ok kot... tak pun masukkan je dlm sangkar sambil observe kalau gaduh keluarkan balik, sampai diorang ngam cuba lah, tapi nak break kucing nye fight kena pastikan ada sarung tangan tebal ke, takut luka2 tgn kena cakar, melainkan kalau kita kebal...
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 10:28 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by nurkasih View Post
agaknya lah kak zai.. saya pun dulu tembun a.k.a sayang tue my ONLY cat for 1 year.. masuk akal jugak..

mine dah dekat 2 tahun.. still the same.. dulu pernah try bagi diorang main sekali.. bercalar panjang perot minah DSH kena terkam sampai terkencing .. lepas tue i dah tak berani campur dah.. Mungkin sebab DSH i bebas dalam rumah dan dia di letak dekat cage luar rumah.. agaknyalah.. dia rasa dia deserve to be inside sebab dia kucing first i..
kejam nye sampai bercalar, tak cuba kasi intim lagi ke , kena perhatikan kot, kalau tak perhati silap2 boleh padam sekor nanti...
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 10:30 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
tapi nak break kucing nye fight kena pastikan ada sarung tangan tebal ke, takut luka2 tgn kena cakar, melainkan kalau kita kebal...
you should see my hands izwan. Masa raya semua orang jumpa i semua tanya. Habis mak ayah mak cik pakcik semua tegur tangan. Sampai akhir sekali my future hubby complain. penuh parut..sejak dua menjak ada banyak kittens.. yang suka melawak ganas... huhuhu skrg makan vitamin e tetiap ari and sapu losyen vit e tetiap ari nak bagi ilang parut yang dah dashyat nieh
Old 09-17-2010, 10:33 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
kejam nye sampai bercalar, tak cuba kasi intim lagi ke , kena perhatikan kot, kalau tak perhati silap2 boleh padam sekor nanti...
tak berani dah sebab yang calar panjang teu dah kali ke dua. First time, masa dia 4 bulan,letak satu cage,,.pastue seminggu kaki dia berlubang.. according to vet..itu luka gigit yang dah kena infection.. so tahulah siapa yang buat tueh.. alpha female in the house,,mana berani lawan..
Old 09-17-2010, 10:43 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
tak berani dah sebab yang calar panjang teu dah kali ke dua. First time, masa dia 4 bulan,letak satu cage,,.pastue seminggu kaki dia berlubang.. according to vet..itu luka gigit yang dah kena infection.. so tahulah siapa yang buat tueh.. alpha female in the house,,mana berani lawan..
kesian btol.... ganas btol... tapi selama izwan pickup stray dan rehome balik .. takde pun kes ganas2 macam ni... kalau macam izwan pakai seluar pendek.. tetiba dtg kitty izwan panjat memang berdarah2 lah kaki izwan... dah tak berani dah pasal diorang kalau nampak izwan masuk rumah diorang ramai2 pakat kejar panjat sampai naik atas kepala nak hidu2 hidung izwan ... terutamanya si Sandra ngan Romeo... pastu mengiau2 tak berhenti2 tak tahu kenapa... padahal elok je tgh main2... tapi kesian lah sampai berparut2... izwan tak pernah lagi lah... tapi kalau kena gigit ngan stray memang slalu... konon2 berani bagi makan pastu nak belai2 amik kau... kena gigit... luka2 lah lengan tangan semua... tapi ok je... pastu... byk gak parut kat izwan ... paling byk kerja si sandra ngan romeo ... kalau ke rumah diorang kat sebelah akan pastikan pakai seluar panjang... kalau tidak memang luka2 lah peha nanti...
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 10:47 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
you should see my hands izwan. Masa raya semua orang jumpa i semua tanya. Habis mak ayah mak cik pakcik semua tegur tangan. Sampai akhir sekali my future hubby complain. penuh parut..sejak dua menjak ada banyak kittens.. yang suka melawak ganas... huhuhu skrg makan vitamin e tetiap ari and sapu losyen vit e tetiap ari nak bagi ilang parut yang dah dashyat nieh
erm izwan tak kisah sgt berparut2 ni... pasal zaman muda2 dulu slalu main motor dah bersepah di mana2 pun , parut dah satu badan dah, kiri kanan dekat kepala lutut bahu... tangan , dah tak kisah sgt dah... biar tak hensem janji rock.... hahahhaa, skarang lpas dah rasa tua sket dan dah ada kete... jarang naik motor .... itupun kalau naik nak bawak atas 100 km/j pun dah takut... mungkin dah takde darah muda dan dah tua kot... padahal baru 26 tahun je.. hahahaha... future husband tak bising ke parut sana sini kat future wife dia nanti... hati dia kena jaga jugak kan heheheheh
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 11:11 PM
nurkasih's Avatar
~feline attaché

Quote:
erm izwan tak kisah sgt berparut2 ni... pasal zaman muda2 dulu slalu main motor dah bersepah di mana2 pun , parut dah satu badan dah, kiri kanan dekat kepala lutut bahu... tangan , dah tak kisah sgt dah... biar tak hensem janji rock.... hahahhaa, skarang lpas dah rasa tua sket dan dah ada kete... jarang naik motor .... itupun kalau naik nak bawak atas 100 km/j pun dah takut... mungkin dah takde darah muda dan dah tua kot... padahal baru 26 tahun je.. hahahaha... future husband tak bising ke parut sana sini kat future wife dia nanti... hati dia kena jaga jugak kan heheheheh
mana tak bising.. bising melampau lah.. hahah

nway, pasal kucing tak ngam tue.. memang kena banyak banyak bersabar.. nie pun i baru bawak masuk tembun..sebab turn dia tido dalam.. yang DSH semua di cage kan.. yang DSH semua diam je bila tembun lalu tepi cage... memang nampak ke alpha an dia
Old 09-17-2010, 11:20 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

alhamdullilah kucing2 izwan semua nya baik2 belaka paling lama pun seminggu diorang ngam.... berapa ramai akak bela kucing???
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 11:30 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by tedi View Post
hai semua forumers,
ini first thread saya, and so not berpengalaman dalam forum ni..hehe..
i have two cats, satu DSH, kaler gray, which is sgt2 playful and super duper active, yet so adorable..so people oriented. so friendly. and easy to train.
and FUNNY.
before this, i had one white persian, teman untuk miko, nama die Meme, Dua ekor ni mmg sgt2 rapat, Miko sgt gembira dapat kawan die buleh snuggle and gigit2 an berlari2an sampai melompat ke dinding xtentu pasal. Satu hari Meme mati, and i got him a new friend, which is lebih kurang sebaya dgn die jugak, sbb saya ada baca2, kucing yang lain umor ni selalu xngam. So here comes the female BSH, with cert. Sekali tgk dah jatuh cinta saya kt BSH ni, and first time owning pedigree's cat, especially BSH yg da lama menjadi idaman hati ni make me so exciting. oh btw, saya pilih untuk owning BSH sbb 1 bulu die pendek, dulu mse Meme ada, hubby selalu komen bulu byknyaa merata2(even da sapu umah dan vakum),so we decided to get short hair one.

mula2 datang c BSH ni(Wako), gile garang siap hissing lagik,,bg di settle down dulu lah, dlm seminggu da nmpak ok, skang ni dlm dah 2minggu lebih,
die mcm kucing liar, lgsung xmcam kucing org bela(kucing liar pon xamik mase lama cmni kot, sb dulu penah bela kucing liar, seminggu je da jinak)...ok, mslhnyer skang ni, sya ase sgt2 kecik ati ngn kucing ni, ase mcm xattach lgsung, xbebaloi abih riban-riban, sebelum beli dah byk research pasal BSH ni, seme ckp y besh2, people oriented lah mende ape...tp skang ni keje saya seolah2 hanya memberi makan dan membersihkan bulu die yg 5x lbih truk shedding dr persian saya dulu.(ini salah saya xresearch lgik byk, igt short hair kurang shedding)...
skang ni c Wako ni,..dahlah xngam ngn Miko, Kesian miko nak kawan selalu kejar2 wako nk gurau2 alih2 kena penampar free ngn wako, wako xreti nk scratch kt cat tree die, die duk scratch kt sofa, aih...sakit ati , ingt miko n meme dulu, lepas beli cat tree trus xscratch kt sofa, xyah gune2 catnip, penah gune catnip kt wako, lgsung xmnjadik. lepas tu c wako ni poo2 xreti nk tutup, c miko lah tolong tutupkan...gentlemennyer anak teruna saya tu.hehe.. wako xbg saya pegi dekat lgsung, asal lalu je tepi die, die lari mcm nampak hantu(dah mekap pon die xnak gak, haha)...saya da bejaya beberapa kali sikat bulu die, itu pon terpakse kurung die dan saya sekali kt balkoni,lari sana, lari sini, penat gileee..dahla da kurus gile mcm saya xbagi mkan je, dulu die gemuk..

so nk tnye forumers, saya kene bg mase lgik ke?sbb xnampak die nk brubah pon..yg plg kesian die miko, lgsung mcm xde kawan..wako asik marah die.die nk kawan je sbb da kene sunat dah budak tu.and kt saya pon kesian, saya kene bersih rumah(rumah aprtment) at least 2 kli sehari kalo x mcm duduk kt kandang kucing.yg ni fedup btol. saya syg die, tp btol2 ase mcm xattach, dulu mase mula2 beli die, owner die dulu suh showkan die, tp sya cume nk petkan die aje, when i mean pet i want a PET!. saya dah hampir give up ngn budak cute tu.ei die cumel mcm nk cubet2 tp die liar.hehe..
Ada apa2 nasihat n cadangan?harap dapat membantu...
berapa umur si miko dengan wako? kucing yg sama umur lebih senang untuk ngam? hanya benar untuk kitten sahaja. kalau adult cat ia akan ambik masa untuk berkawan atau x akan langsung. and one more thing adult female yg tak di spay lagi susah untuk berkawan dan bermesra di tempat baru.

kucing adult kita kena biar kan ia bersendirian sehingga is selesa di tempat baru. ada yg ambik masa sekejap ada yg ambik lama baru.
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 11:33 PM
izwanbest's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Zarul View Post
berapa umur si miko dengan wako? kucing yg sama umur lebih senang untuk ngam? hanya benar untuk kitten sahaja. kalau adult cat ia akan ambik masa untuk berkawan atau x akan langsung. and one more thing adult female yg tak di spay lagi susah untuk berkawan dan bermesra di tempat baru.

kucing adult kita kena biar kan ia bersendirian sehingga is selesa di tempat baru. ada yg ambik masa sekejap ada yg ambik lama baru.
erm ada kebenaranya.. tapi kucing2 kitten memang takde istilah alpha beta sigma ni kan... kalau meal times.. kucing yg tua si Yulia akan bagi laluan adik2 dia makan dulu, baru dia makan
Reply With Quote
Old 09-17-2010, 11:52 PM
Zarul's Avatar
Zarul Zarul is offline
PetFinder Guru

Zarul is on a distinguished road

Quote:
erm ada kebenaranya.. tapi kucing2 kitten memang takde istilah alpha beta sigma ni kan... kalau meal times.. kucing yg tua si Yulia akan bagi laluan adik2 dia makan dulu, baru dia makan
yup. kitten lebih mudah adapt kat tempat baru berbanding adult cat
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules