Go

Go Back   PetFinder.my > PetFinder Lounge > Coffee Room

Coffee Room Gossip on the latest topics or just mingle around and enjoy the atmosphere!

Thread Tools
Old 03-09-2009, 03:43 PM
abgraldo abgraldo is offline
Banned

abgraldo is an unknown quantity at this point
Default RM3.00 untuk segelas teh o ais?

Hmm... Just to relate my experience today.
Now, that im residing in Bangi, so everyday try different2 restaurant nak cari which one yg kena to my taste. Actually, punya banyak la restaurant kat seksyen 15, penat jugaklah nak try. However, ada satu restaurant ni yang agak macam kelas sikit la konon, hari-hari lalu depan tapi tak pernah tergerak nak cuba. So hari ni cuba la, selepas diberitau menu dier special. Makanannya okayla walaupun tak der la sespecial mana pun tapi yang buat terperanjat bila teh o ais biasa, harga RM 3.00... whooaaww.
So, Pakcu dgn selamba cakapla, selang dua pintu and depan dia ada kedai makan gak, dia orang cuma chaj RM 1.00, dgn selambanyer pulak budak tu jawab, `servis...servis'... Lepas tu Pakcu cakapler... sebab servis 200% harga mahal dr yg lain?.. dia jawab `saya tak tau abang (nasib baik abang.... kalau Pakcik tu lg ler nak geram...hehe, kalau Pakcu tak per..) Tanya tokei katanyer... Lepas tu Pakcu jawabla harga tu melampau, tak baik buat macam tu. Lepas tu Pakcu pun keluar dan jawabnya itu la yang pertama dan terakhir makan minum kat situ. Apa nak buat.....

Last edited by abgraldo; 03-09-2009 at 10:55 PM.
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 04:26 PM
zahraannur's Avatar
zahraannur zahraannur is offline
mummycat

zahraannur is on a distinguished road
Default Re: RM3.00 untuk segelas teh o ais?

Quote:
Originally Posted by abgraldo View Post
Now, that im residing in Bangi, so everyday try different2 restaurant mak cari which one yg kena to my taste. Actually, punya banyak la restaurant kat seksyen 15, penat jugaklah nak try. However, ada satu restaurant ni yang agak macam kelas sikit la konon, hari-hari lalu depan tapi tak pernah tergerak nak cuba. So hari ni cuba la, selepas diberitau menu dier special. Makanannya okayla walaupun tak der la sespecial mana pun tapi yang buat terperanjat bila teh o ais biasa, harga RM 3.00... whooaaww.
So, Pakcu dgn selamba cakapla, selang dua pintu and depan dia ada kedai makan gak, dia orang cuma chaj RM 1.00, dgn selambanyer pulak budak tu jawab, `servis...servis'... Lepas tu Pakcu cakapler... sebab servis 200% harga mahal dr yg lain?.. dia jawab `saya tak tau abang (nasib baik abang.... kalau Pakcik tu lg ler nak geram...hehe, kalau Pakcu tak per..) Tanya tokei katanyer... Lepas tu Pakcu jawabla harga tu melampau, tak baik buat macam tu. Lepas tu Pakcu pun keluar dan jawabnya itu la yang pertama dan terakhir makan minum kat situ. Apa nak buat.....

Its bangi la Pakcu. Bangi memang bab makan2 ni mahal sikit la. Kalo restoran yg namanya Restoran tu memang la mahal. Kalau area kedai Pakcu tu, yg murah kedai mamak la... Kalau Nuin ke, Anje ke, Puteri Bongsu ke....ape2 la yg namanye restoran, sedia aje laaaaa....
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 04:29 PM
BeaYongJune's Avatar
BeaYongJune BeaYongJune is offline
PetFinder Guru

BeaYongJune is on a distinguished road

Quote:
Now, that im residing in Bangi, so everyday try different2 restaurant mak cari which one yg kena to my taste. Actually, punya banyak la restaurant kat seksyen 15, penat jugaklah nak try. However, ada satu restaurant ni yang agak macam kelas sikit la konon, hari-hari lalu depan tapi tak pernah tergerak nak cuba. So hari ni cuba la, selepas diberitau menu dier special. Makanannya okayla walaupun tak der la sespecial mana pun tapi yang buat terperanjat bila teh o ais biasa, harga RM 3.00... whooaaww.

Salam Pakcu......Pakcu minum kat kedai mana tue?? rasanya mesti kat Nuin tu kut.....sebab kalau tak salah saya tea apa ke namanya dah lupa dah buih je banyak... mahal reganya....lebih kurang rega yang Pakcu cakap tu la....saya suka pergi situ sebab suka beli talam berlauk dia aje.....lain tak pernah cuba lagi.
Walaupun saya kerja kat Bangi ni hampir 10 tahun tapi saya pun tak tau mana satu restoran yang sedap kat Bangi ni.......saya pernah makan kat Kopitiam kepunyaan kid search tapi bagi saya roti bakar dia aje yang sedap......tomyam dia tak usah cakap la....hampeh.
Pakcu ronda2 la yea nanti kabo2 kat saya kat mana yang sedap boleh la saya cuba lak.... sebab selalu makan kat kantin company aje.....sekali sekala nak cuba lak kat lain tempat.
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 05:25 PM
afro's Avatar
afro afro is offline
JLD 485

afro is on a distinguished road

pakcu...ni list kedai yg pakcu blh g. biase la slere student...murah...rase pon kire bole thn la.hahaha
-azura (favret sebab murah)
-bb tomyam
-restoren adam
-gulai kawah
-areniee
-romzee
ni sume kedai melayu. kalau kat sek15 tu, nak murah g maple je la.kalau pakcu makan kat amer ali n bawa anak, suh anak pakcu yang byr. kalau die tanye "student ke?", jwb ya je.nanti compem dpt diskaun.hahaha....
Old 03-09-2009, 05:54 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road

Hmm!! klu saya pun angkat kaki segelas teh o ais smp RM3.servis?? Pleaselah.Kat Malaysia ni mana nak cari restoran yg betul betul ada servis?? blm jumpa lg.Pakcu,saya ni dlm servis line and when people said mahal sebab servis,saya akan tanya,mana servis korang?? durang ni nak kena train pigi Indonesia atau Thailand.Let them learn what is service all about. Klu pun betul servis,tak ke melampau smp harga RM3?? lainlah klu fine dining restoran ini restoran ala ala saja.

Quote:
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 06:01 PM
Banned

Quote:
Originally Posted by zahraannur View Post
Its bangi la Pakcu. Bangi memang bab makan2 ni mahal sikit la. Kalo restoran yg namanya Restoran tu memang la mahal. Kalau area kedai Pakcu tu, yg murah kedai mamak la... Kalau Nuin ke, Anje ke, Puteri Bongsu ke....ape2 la yg namanye restoran, sedia aje laaaaa....
Yer la zara... Memang ader mahal sikit... Org Bangi kaya2 kut..hehe, Nasib baik ler ada maple kat situ... so bole la tahan sikit. Seme2 yg zara sebut dah try n seperti yang Zara beritau... confirm..
Quote:
Originally Posted by BeaYongJune View Post
Salam Pakcu......Pakcu minum kat kedai mana tue?? rasanya mesti kat Nuin tu kut.....sebab kalau tak salah saya tea apa ke namanya dah lupa dah buih je banyak... mahal reganya....lebih kurang rega yang Pakcu cakap tu la....saya suka pergi situ sebab suka beli talam berlauk dia aje.....lain tak pernah cuba lagi.
Walaupun saya kerja kat Bangi ni hampir 10 tahun tapi saya pun tak tau mana satu restoran yang sedap kat Bangi ni.......saya pernah makan kat Kopitiam kepunyaan kid search tapi bagi saya roti bakar dia aje yang sedap......tomyam dia tak usah cakap la....hampeh.
Pakcu ronda2 la yea nanti kabo2 kat saya kat mana yang sedap boleh la saya cuba lak.... sebab selalu makan kat kantin company aje.....sekali sekala nak cuba lak kat lain tempat.
Hehehe... nampaknya Pakcu kena bukak kedai makan la pulak lepas nih..hehehe. Pakcu sebnonyer tak la memilih sangat makan ni, tapi kalau kuah lemak tu dah nampak air jernih, asam pedas tak merah...hmm susahler sikit kan... k, nanti Pakcu ronda2 cari makan... ada yg ok Pakcu kasi tau BYJ k..

Quote:
Originally Posted by afro View Post
pakcu...ni list kedai yg pakcu blh g. biase la slere student...murah...rase pon kire bole thn la.hahaha
-azura (favret sebab murah)
-bb tomyam
-restoren adam
-gulai kawah
-areniee
-romzee
ni sume kedai melayu. kalau kat sek15 tu, nak murah g maple je la.kalau pakcu makan kat amer ali n bawa anak, suh anak pakcu yang byr. kalau die tanye "student ke?", jwb ya je.nanti compem dpt diskaun.hahaha....
Uiikk ada strategi rupernyer, kalau muka2 mcm lecturer dpt diskaun tak? hehehe, afro beritau ler kat mana kedai2 tu... seksyen brp?, nak try gulai kawah tu...
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 06:13 PM
Banned

Quote:
Originally Posted by June View Post
Hmm!! klu saya pun angkat kaki segelas teh o ais smp RM3.servis?? Pleaselah.Kat Malaysia ni mana nak cari restoran yg betul betul ada servis?? blm jumpa lg.Pakcu,saya ni dlm servis line and when people said mahal sebab servis,saya akan tanya,mana servis korang?? durang ni nak kena train pigi Indonesia atau Thailand.Let them learn what is service all about. Klu pun betul servis,tak ke melampau smp harga RM3?? lainlah klu fine dining restoran ini restoran ala ala saja.
Yup June, Pakcu agreed. Ni restoran open air jer, kalau ada kelas pun dia nyer interior jer, lain2 cam biasa jer. Servis langsung tak der kelas.... Betul, apa servis lak sampai nak chaj sampai mcm tu sekali... Terperanjat betul td, sebab Pakcu kuar duit 10.00 jer, tapi rupanya more than that...hmmm
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 07:12 PM
afro's Avatar
afro afro is offline
JLD 485

afro is on a distinguished road

Quote:
Yer la zara... Memang ader mahal sikit... Org Bangi kaya2 kut..hehe, Nasib baik ler ada maple kat situ... so bole la tahan sikit. Seme2 yg zara sebut dah try n seperti yang Zara beritau... confirm..

Hehehe... nampaknya Pakcu kena bukak kedai makan la pulak lepas nih..hehehe. Pakcu sebnonyer tak la memilih sangat makan ni, tapi kalau kuah lemak tu dah nampak air jernih, asam pedas tak merah...hmm susahler sikit kan... k, nanti Pakcu ronda2 cari makan... ada yg ok Pakcu kasi tau BYJ k..

Uiikk ada strategi rupernyer, kalau muka2 mcm lecturer dpt diskaun tak? hehehe, afro beritau ler kat mana kedai2 tu... seksyen brp?, nak try gulai kawah tu...
gulai kawah kat sek8...dpn pkns.kalau nak murah kene ati2 plih lauk.slah lauk blh thn gak regenye...
Old 03-09-2009, 09:44 PM
rozzygee's Avatar
rozzygee rozzygee is offline
PetFinder Guru

rozzygee is on a distinguished road

Pakcu sebagai pengguna, pakcu boleh buat aduan. Layari lamanweb http://nccc.org.my dan isi borang di situ. Ini antara aduan mengenai harga makanan yg dipublish untuk kepentingan bersama Yelah, mcm June ckp, tengok la service nya mcm mana, kalau tahap 5 bintang takmengapa. Kita buat aduan supaya org lain tak menjadi mangsa.

"Complaint : Ridiculous Price Increase

16 May 2008

This is with respect to Krishna Curry House, along Jalan Gasing, Petaling Jaya. I acknowledge that the food served in this restaurant is very good. For the last 3 1/2 years, I have been going to this restaurant.

Somehow, good food sometimes does not ensure that proper governance and transparency are followed. Today, I experienced a very bad event. As usual, I requested a pack of rice, 1 vegetable, 1 box of chicken varuval, and some pappadam. They always charge me RM6.50 + 5% service tax. Unfortunately, today, they charged me RM7.50 + 5%. This is utter ridiculous.

I have been going regularly to this shop, and there was no indication of any price increase. Suddenly, they just increased the price. This is wrong. Customers should be forewarn of any price increase. He asked me to speak to the manager but the manager was not around. I was very hungry and desperate, so I paid the amount. This is a day light robbery. The government said, there should not be any increase in food price.These people are just increasing according to their whims and fancy. This is not ethical.

The way, they are conducting business is illegal and flawed. There are various violations from Consumers Act point of view. There could be potential violation from Service Tax Act and Income Tax Act. This grouse is from a responsible citizen. I believe, people should not be cheated. Business should be done in a responsible way. Thank you. Regards, "
Old 03-09-2009, 11:01 PM
Banned

Quote:
Originally Posted by afro View Post
gulai kawah kat sek8...dpn pkns.kalau nak murah kene ati2 plih lauk.slah lauk blh thn gak regenye...
Quote:
Originally Posted by rozzygee View Post
Pakcu sebagai pengguna, pakcu boleh buat aduan. Layari lamanweb http://nccc.org.my dan isi borang di situ. Ini antara aduan mengenai harga makanan yg dipublish untuk kepentingan bersama Yelah, mcm June ckp, tengok la service nya mcm mana, kalau tahap 5 bintang takmengapa. Kita buat aduan supaya org lain tak menjadi mangsa. [/B][/I]
Hmm... nanti Pakcu fikirkan k, kalau rasa dah melampau sangat nanti Pakcu complen...
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 11:18 PM
June June is offline
Animal Lover

Komplen Pakcu jgn tak komplen.durang ni klu takde org komplen bermaharajalela jadinya.biar padan muka durang.saya klu tak puas ati,siap tulis kat suratkhabar lagi.2x published.padan muka durang.baru terhegeh hegeh call kita dan nak rectify.their loss not mine. klu dah terjadi parah baru nak minta maaf salah orang ler durang.
Reply With Quote
Old 03-09-2009, 11:36 PM
rozzygee's Avatar
PetFinder Guru

Nak jugak cerita psl rega teh ais yg gee penah lalui. Masa tu nak pegi sentul, naik motor dgn cik abe.. tiba2 tayar pancit.. cik abe kata tunggu situ dia pi carik kedai tayar. Dok sbb tunggu lama dgn tumit tinggi jalan la sikit2 dgn panas matahari atas kepala. Rasa letih sgt, lepak kat pasar sentul. Order teh ais sambil tunggu cik abe. Bila tanya rega, abg situ kata rm2. Gee terdiam, Tp gee tak byr. Bila Cik Abe sampai, Gee suruh dia byr teh ais tu, abg tu kata rm1.50 sambil jeling kat Gee.. Hmmmm agak2 pakcu laaa napa dia tuko rega tiba2 sambil jeling kat gee? Pd hal gee tak ckp apa2 pun dgn cik abe masa tu..
Old 03-09-2009, 11:59 PM
adamyala's Avatar
adamyala adamyala is offline
PetFinder Guru

adamyala is on a distinguished road

Quote:
Nak jugak cerita psl rega teh ais yg gee penah lalui. Masa tu nak pegi sentul, naik motor dgn cik abe.. tiba2 tayar pancit.. cik abe kata tunggu situ dia pi carik kedai tayar. Dok sbb tunggu lama dgn tumit tinggi jalan la sikit2 dgn panas matahari atas kepala. Rasa letih sgt, lepak kat pasar sentul. Order teh ais sambil tunggu cik abe. Bila tanya rega, abg situ kata rm2. Gee terdiam, Tp gee tak byr. Bila Cik Abe sampai, Gee suruh dia byr teh ais tu, abg tu kata rm1.50 sambil jeling kat Gee.. Hmmmm agak2 pakcu laaa napa dia tuko rega tiba2 sambil jeling kat gee? Pd hal gee tak ckp apa2 pun dgn cik abe masa tu..
Nak nyampuk leh ?
Somi Gee bdn sasa kot...mcm Hercules...dia takootttt
Reply With Quote
Old 03-10-2009, 12:22 AM
nik_tropicana's Avatar
nik_tropicana nik_tropicana is offline
PetFinder Guru

nik_tropicana is on a distinguished road

Quote:
waaaa...mcm tu skali kak..saya sebagai seorg penduduk sentul since dari kecil memintak maaf atas kekurangan ajar penduduk sentul nie..akak bagi detail ckit kedudukan gerai dier...biar saya g mnum then compare harga yg dier kenekan atas saya plak..klu btol mende nie terjadi biar saya sumbat wetfood dlm hidung dier..hehehehehe....geram plak ngan golongan yg suka amik kesempatan neh..
Old 03-10-2009, 12:49 AM
rozzygee's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Nak nyampuk leh ?
Hahaha! Mana ada Zai!.. dia cengih ada lah.. tp kalau betol abg tu beranggapan mcm tu, kira kita ni depa boleh perlekeh je.. letak rega suka ati.

Quote:
Originally Posted by nik_tropicana View Post
waaaa...mcm tu skali kak..saya sebagai seorg penduduk sentul since dari kecil memintak maaf atas kekurangan ajar penduduk sentul nie..akak bagi detail ckit kedudukan gerai dier...biar saya g mnum then compare harga yg dier kenekan atas saya plak..klu btol mende nie terjadi biar saya sumbat wetfood dlm hidung dier..hehehehehe....geram plak ngan golongan yg suka amik kesempatan neh..
Alamak! garangnya nik hehe..
Tak pa laa.. abai kan hehe sis bkan la ckp rega rm1.50 tu mahal atau tak .. tp abg tu mengamalkan sikap double standard. Mcm kalau kita pi butik dgn seluar hawaii.. depa sengih je kat kita.. tak layan pun.. tp kalau pakai ala2 mak datin gitu.. kalau boleh nak bentang kapet merah gitu.

Berbalik pd tajuk benang ni.. rm3.00 untuk segelas teh o ais tu.. mungkin pakcu berpakaian ala2 Yang Berhormat kot ekekekeeke..
Old 03-10-2009, 10:34 AM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

kalau mamak place yg dlm shopping complex kira ambience dia ala2 fine dining pon leh komplen tak tentang harga..?

last week lunch pegi teh tarik place kat dlm one utama, harga air teh/teh o sgale pon 3 hengget lebey ...ribena biase letak ais dua tiga kotul tu pon dia tala sampai 4 hengget...infact mee goreng mamak biase kat luar leh dpt 2.50/3.00 ..kat situ 5.90...hikhikhik..punya la nak makan tempat mamak yg class sikit...tu lah first n last...
Old 03-10-2009, 12:37 PM
June June is offline
Animal Lover

Ko blh komplen Ina.sepatutnya setiap kedai,restoran kena letak harga utk pengguna.so kita decide nak mkn sana ke tak.klu kita rasa harga agak melampau blhlah kita buat komplen.tp kebanyakkan kedai takde harga.pastu kira wune,rende tup tup RM20 nasi campur dan teh o ais

hak kita sebagai pengguna kita kena exercise sepenuhnya barulah si tukang kedai dan penjual takut

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
kalau mamak place yg dlm shopping complex kira ambience dia ala2 fine dining pon leh komplen tak tentang harga..?

last week lunch pegi teh tarik place kat dlm one utama, harga air teh/teh o sgale pon 3 hengget lebey ...ribena biase letak ais dua tiga kotul tu pon dia tala sampai 4 hengget...infact mee goreng mamak biase kat luar leh dpt 2.50/3.00 ..kat situ 5.90...hikhikhik..punya la nak makan tempat mamak yg class sikit...tu lah first n last...
Reply With Quote
Old 03-10-2009, 02:26 PM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by June View Post
Ko blh komplen Ina.sepatutnya setiap kedai,restoran kena letak harga utk pengguna.so kita decide nak mkn sana ke tak.klu kita rasa harga agak melampau blhlah kita buat komplen.tp kebanyakkan kedai takde harga.pastu kira wune,rende tup tup RM20 nasi campur dan teh o ais

hak kita sebagai pengguna kita kena exercise sepenuhnya barulah si tukang kedai dan penjual takut

ada harga june...tu lah aku tejebak ngan pujukan kawan aku..dia tau aku memang antu mee goreng mamak ...nasib baik sedap kira bebaloi lah...tak de pegi lagik lah..hikhikhik
Old 03-10-2009, 04:22 PM
Banned

Quote:
Originally Posted by adamyala View Post
Nak nyampuk leh ?
Pakcu pun rasa mcm tu ler...

Quote:
Originally Posted by nik_tropicana View Post
Uiikk... rasanya harga Nik dlm sehinggit kut... sebab Nik ada 6 pack
Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post

Kalau dlm shopping complex tu tak der la nak kisah sangat. Tapi ni kat shoplot biasa, meja pun letak kat kaki lima.... Tak der aircon...huhu
Reply With Quote
Old 03-10-2009, 07:55 PM
shareen_natasha's Avatar
shareen_natasha shareen_natasha is offline
Mamiauww...

shareen_natasha is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to shareen_natasha
Talking Re: RM3.00 untuk segelas teh o ais?

Pulau & wat aduan kn jek kodai yg letak rega mahal... nk wat cmner... mcm kdai mamak kt umah sha ni... nasik lemak secoet ja... slalunya rm1... tu pun smbal sdap... kt situ rm1.50... tak + tax mamak lg... waaaaaaaaa
sha prasan la... (bg my opinion la, btulkn kalu sha silap yek)
Kita (pgguna) slalu dirompak 1 sen & 5 sen... slalunya kita xkisah... tp kalu shari 100 org...brapa bnyk dorg dapat??

"`But I don't want to go among mad people,' Alice remarked.
`Oh, you can't help that,' said the Cat: `we're all mad here. I'm mad. You're mad.'
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules