Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens

Cats & Kittens General information and discussions on taking care of your feline buddy

Thread Tools
Old 11-24-2009, 11:04 AM
hatemetoday's Avatar
hatemetoday hatemetoday is offline
PetFinder Guru

hatemetoday is on a distinguished road
Default Re: org tamak duit..........

takpe..aku paham masing2 ada pendapat...cuma aku ajak kita berbalik pada topik asal jaa...

bukan tuan tanah ni mula2 bukak pasal byb jual kucing ke? ke aku salah baca dan salah takrif?

on the other note, mak pon bukan penyokong jk hokkeh..infact mak pon biase mendapat makian free dia ..siap muka mak kat fotopages dia lagik ..bestnye akukena maki melayu bangsat terhina..huhuhuhuuu
Old 11-24-2009, 11:11 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

kuntum is on a distinguished road

A'ah la...dia suka kutuk org Melayu...

Bila saya baca blog Jamil ni mix feelings la...

Syukur sebab ada kucing2 terbiar dia bela. Sihat2 semuanya. Terharu tengok ada org yang prihatin pasal kucing2 terbair tu.

Tapi tak sedapnye bila kucing2 tu macam di eksploit. Lagi2 bila kutuk bangsa sendiri. Lagi la org marah. Why not, Jamil ni bagitahu apa dia dah buat dengan duit2 tu. Org umum tahu yang dia bukan kelentong. Tak pun kalau betol nak jaga kucing, bagitahu org ramai tolong sumbangkan makanan kucing. Like I said before this, dia tolak tak derma org kalau kita bagi makanan kucing instead of money?
Old 11-24-2009, 11:12 AM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
takpe..aku paham masing2 ada pendapat...cuma aku ajak kita berbalik pada topik asal jaa...

bukan tuan tanah ni mula2 bukak pasal byb jual kucing ke? ke aku salah baca dan salah takrif?

on the other note, mak pon bukan penyokong jk hokkeh..infact mak pon biase mendapat makian free dia ..siap muka mak kat fotopages dia lagik ..bestnye akukena maki melayu bangsat terhina..huhuhuhuuu
tau.... nampak muka hate kat situ....huhuhu
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 11:15 AM
hatemetoday's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by kuntum View Post
A'ah la...dia suka kutuk org Melayu...

Bila saya baca blog Jamil ni mix feelings la...

Syukur sebab ada kucing2 terbiar dia bela. Sihat2 semuanya. Terharu tengok ada org yang prihatin pasal kucing2 terbair tu.

Tapi tak sedapnye bila kucing2 tu macam di eksploit. Lagi2 bila kutuk bangsa sendiri. Lagi la org marah. Why not, Jamil ni bagitahu apa dia dah buat dengan duit2 tu. Org umum tahu yang dia bukan kelentong. Tak pun kalau betol nak jaga kucing, bagitahu org ramai tolong sumbangkan makanan kucing. Like I said before this, dia tolak tak derma org kalau kita bagi makanan kucing instead of money?
babe, akak penah baik dgn dia..sekeras2 hati dia...dia tak tolak pemberian orang yg ikhlas..dulu kitorang mana da duit..kita sponsor mekanan smartheart..rollpapers..suratkhabar..tuala2 lama...sedikit external care for the bulus...dia terima dgn besar hati...cuba lah..tak salah...niat kita satu..nak tolong anak2 bulu jaa..yg lain2 kita jgn pikir sampai pening2 kepala lah...
Old 11-24-2009, 11:16 AM
hatemetoday's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Lyn_Cat View Post
tau.... nampak muka hate kat situ....huhuhu
kannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Old 11-24-2009, 11:32 AM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by hatemetoday View Post
babe, akak penah baik dgn dia..sekeras2 hati dia...dia tak tolak pemberian orang yg ikhlas..dulu kitorang mana da duit..kita sponsor mekanan smartheart..rollpapers..suratkhabar..tuala2 lama...sedikit external care for the bulus...dia terima dgn besar hati...cuba lah..tak salah...niat kita satu..nak tolong anak2 bulu jaa..yg lain2 kita jgn pikir sampai pening2 kepala lah...
Oh ye ke? Betol ke? I interested nak tanya sebab middle of this Dec. saya ada kat area BB ni...teruja nak tengok kucing2 dia...dan teringin nak derma makanan kucing (not money la) kat Pak Jamil ni...dia masih terima ke?
Old 11-24-2009, 12:30 PM
ms pasola ms pasola is offline
insan biasa

ms pasola is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ms pasola

Quote:
Oh ye ke? Betol ke? I interested nak tanya sebab middle of this Dec. saya ada kat area BB ni...teruja nak tengok kucing2 dia...dan teringin nak derma makanan kucing (not money la) kat Pak Jamil ni...dia masih terima ke?
cube terai test lah ks kat die..rs nye die ok....kottt
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 12:36 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by ms pasola View Post
cube terai test lah ks kat die..rs nye die ok....kottt
Tengok lah...kalau ada rezeki jumpa, saya kasi... tapi takut juga....nanti kena makiiii!!! (sebab saya org Melayu...hehehe)
Old 11-24-2009, 12:42 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Suruh dia kalau ikhlas sayangkan kucing jangan bawa mereka naik skuter dan parking kat tepi jalan sebab stress kucing (mana ada kucing biasa yg baring stoned macam tu secara sukarela berjam-jam monyok on display - bandingkan dengan kelakuan monyet tu yg aktif dan menarik banyak sumbangan daripada orang ramai). Kesian betul, tak tahan hati melihat kucing-kucing yg terlantar semi dan fully unconscious tu.

Kalau betul nak dia nak tolong kucing, blog dia dah mampu tarik perhatian kesian terhadap kucing (quite well done dan IT savvy dah tu kalau bandingkan dengan ramai orang lain). Tinggalkan kucing kat umah dalam persekitaran yg lebih aman dan baik. Tak payah pergi BB, dia sendiri pun tak payah menjaja kat sana, boleh dapatkan pekerjaan tetap somewhere else menyara hidup mcm the rest of us .... dan bila off-office punyer time, duduk kat komputer buat bisnes kucing melalui internet.

... Kalau betul ikhlas la ... demi kepentingan dan kebahagiaan kucing yg benar ... biar kucing-kucing tu hidup secara yg sepatutnya ..... berlarian kat rumah ....

p.s. Ya, cara dia maki tu tak sedap ... pada fikiran saya, orang yg benar-benar baik tak akan maki secara dia buat tu ... simply because orang tak derma .... nampak sangat isi hati dia tu .... tak tahu lah, itu pandangan saya sahaja ...
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 12:50 PM
ms pasola ms pasola is offline
insan biasa

ms pasola is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to ms pasola

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Suruh dia kalau ikhlas sayangkan kucing jangan bawa mereka naik skuter dan parking kat tepi jalan sebab stress kucing (mana ada kucing biasa yg baring stoned macam tu secara sukarela berjam-jam monyok on display - bandingkan dengan kelakuan monyet tu yg aktif dan menarik banyak sumbangan daripada orang ramai). Kesian betul, tak tahan hati melihat kucing-kucing yg terlantar semi dan fully unconscious tu.

Kalau betul nak dia nak tolong kucing, blog dia dah mampu tarik perhatian kesian terhadap kucing (quite well done dan IT savvy dah tu kalau bandingkan dengan ramai orang lain). Tinggalkan kucing kat umah dalam persekitaran yg lebih aman dan baik. Tak payah pergi BB, dia sendiri pun tak payah menjaja kat sana, boleh dapatkan pekerjaan tetap somewhere else menyara hidup mcm the rest of us .... dan bila off-office punyer time, duduk kat komputer buat bisnes kucing melalui internet.

... Kalau betul ikhlas la ... demi kepentingan dan kebahagiaan kucing yg benar ... biar kucing-kucing tu hidup secara yg sepatutnya ..... berlarian kat rumah ....

p.s. Ya, cara dia maki tu tak sedap ... pada fikiran saya, orang yg benar-benar baik tak akan maki secara dia buat tu ... simply because orang tak derma .... nampak sangat isi hati dia tu .... tak tahu lah, itu pandangan saya sahaja ...
furkids stiase memberikan pendapat yg bernas
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 12:53 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default org tamak duit..........

itu pasal nama dia furkids.heheheh!!

kita kdg2 terlalu taksub dgn tlg bangsa tagline smpkan kdg2 lupa tujuan org tersebut.mmg nak tlg bangsa tp klu sikawan tu jenis menghancurkan tak tlg pun tak apa.nanti dgn kita sekali terjerumus.

Quote:
Originally Posted by ms pasola View Post
furkids stiase memberikan pendapat yg bernas
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 01:11 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Kalau baca dlm fotopages dia, agak pelik la sebab minta tolong org bayarkan rumah sewa dia secara permenant??? Bila kengkawan sebangsa tak nak tlg. marah...

Betol kata kak June, nak tlg pun serba salah.

Setuju kata FK. Sebab kalau saya jadi dia, tak payah dah nak usung kucing2 tu kehulu kehilir...dah cukup duit, buat shelter khas untuk kucing. Update kan dalam internet pasal kucing2 tu so that penderma2 yang ikhlas tu tahu duit diorang digunakan untuk tujuan yg betol....
Old 11-24-2009, 01:19 PM
June June is offline
Animal Lover

June is on a distinguished road
Default org tamak duit..........

akak tidak teragak2 utk tidak menolong org begini.kita blh samakn dia ni mcm peminta sedekah yg malas cari kerja. dlm islam pun sgt menentang kita meminta2 sedekah.ada kederat cukup anggota badan bukan cacat pun.nape tak support kucing dgn duit sendiri?? org mcm akak,ina dll pun ada masalah yg sama. rescue kucing dgn limited resources.so kami pun blh minta sedekahlah ye? tak gitu??

kita nak tlg bangsa kena tgk apa yg kita tlg.klu kita tlg org camni,serupa mcm kita bersubahat gak.dosa kena tanggunglah.

Quote:
Kalau baca dlm fotopages dia, agak pelik la sebab minta tolong org bayarkan rumah sewa dia secara permenant??? Bila kengkawan sebangsa tak nak tlg. marah...

Betol kata kak June, nak tlg pun serba salah.

Setuju kata FK. Sebab kalau saya jadi dia, tak payah dah nak usung kucing2 tu kehulu kehilir...dah cukup duit, buat shelter khas untuk kucing. Update kan dalam internet pasal kucing2 tu so that penderma2 yang ikhlas tu tahu duit diorang digunakan untuk tujuan yg betol....
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 01:30 PM
kuntum's Avatar
kuntum kuntum is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by June View Post
akak tidak teragak2 utk tidak menolong org begini.kita blh samakn dia ni mcm peminta sedekah yg malas cari kerja. dlm islam pun sgt menentang kita meminta2 sedekah.ada kederat cukup anggota badan bukan cacat pun.nape tak support kucing dgn duit sendiri?? org mcm akak,ina dll pun ada masalah yg sama. rescue kucing dgn limited resources.so kami pun blh minta sedekahlah ye? tak gitu??

kita nak tlg bangsa kena tgk apa yg kita tlg.klu kita tlg org camni,serupa mcm kita bersubahat gak.dosa kena tanggunglah.
Itulah yang saya fikirkan Kak June...memula tu nak la tlg tapi bila dah baca blog2 dia...lain macam je...terus tawar hati...
Old 11-24-2009, 01:42 PM
rock's Avatar
rock rock is offline
PetFinder Guru

rock is on a distinguished road

Quote:
Itulah yang saya fikirkan Kak June...memula tu nak la tlg tapi bila dah baca blog2 dia...lain macam je...terus tawar hati...
blog dia apa ye?
yg akak hate kena maki tu,kat mana?
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 01:56 PM
Lyn_Cat's Avatar
Lyn_Cat Lyn_Cat is offline
LeenMaF|a

Lyn_Cat is on a distinguished road

Tapi dlam blog2 jamil kucing ni..terjumpa satu benda yg meruntun kalbu....

Cuma baca dan tengok gambar2 kucing dlm ni..>>>> http://shw.catlover.fotopages.com/72...awah-meja.html ... (dlm masa ni rasa tabik gak kat jamil kucing kalu abaikan kata2 dia mengutuk org lain)
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 02:18 PM
prinz38i prinz38i is offline
Human :-)

prinz38i is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to prinz38i

hmm.. sy nak duit.. so sy nak buat cat boarding time raya ajie nie and seterusnye.... and nak buat mandi2 kucing time weekend tuk org2 area sekitar sini... ok tak???
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 03:24 PM
FurKids's Avatar
FurKids FurKids is offline
Pets Are NOT Disposable

FurKids is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by prinz38i View Post
hmm.. sy nak duit.. so sy nak buat cat boarding time raya ajie nie and seterusnye.... and nak buat mandi2 kucing time weekend tuk org2 area sekitar sini... ok tak???
Boleyyyy .... asalkan jangan jemur mereka atas skuter utk keringkan bulu sudah .... guna hairdryer ... Harvey Norman tengah ada pameran, Ramzi .... mesti ada hairdryer murah-murah ....

... aku nak style kan bulu anak bulus aku ... cuba buat kerinting ....
"We organized in the past to make Trap-Neuter-Return possible. Today, we organize to make Trap-Neuter-Return the norm and to end the unnecessary killing of cats in animal shelters across the country and provide humane care." - Alley Cat Allies
Reply With Quote
Old 11-24-2009, 06:02 PM
prinz38i prinz38i is offline
Human :-)

prinz38i is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to prinz38i

Quote:
Originally Posted by FurKids View Post
Boleyyyy .... asalkan jangan jemur mereka atas skuter utk keringkan bulu sudah .... guna hairdryer ... Harvey Norman tengah ada pameran, Ramzi .... mesti ada hairdryer murah-murah ....

... aku nak style kan bulu anak bulus aku ... cuba buat kerinting ....
alahai... tak termampu nak beli skuter nak wat tempat jemo...
Reply With Quote
Old 11-25-2009, 12:01 AM
nurkasih's Avatar
nurkasih nurkasih is offline
~feline attaché

nurkasih is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by prinz38i View Post
alahai... tak termampu nak beli skuter nak wat tempat jemo...
.. pendek cerita.. kalau kita ikhlas , akan terpancar aura ikhlas tue.. terima kritikan secara terbuka.. bukan guna perkataan kesat , marah dan naik berang atau cuba lari dengan menutup ruangan mengomen... sendiri pahamlah...

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules