Go

Go Back   PetFinder.my > The Animal Corner > Cats & Kittens > Cat TV and Photos

Cat TV and Photos Post photos of your cats or embed YouTube videos. Nice place to show off your kittens or cat buddies

Thread Tools
Old 04-01-2011, 11:58 AM
x-rulez's Avatar
x-rulez x-rulez is offline
PetFinder Guru

x-rulez is on a distinguished road
Default Re: Anak kucing saya yang baru lahir......

ntah teruk btol la jiran u...msti risau kalau nak buat apa2 keje sbb takut menggangu jiran...dh sumenya tak boleh susahla mcm tu...kdg2 benda2 tu sume bukannya boleh dikawal mcm air bsh keta msk kat umah jiran...mcm la dia tak penah basuh keta...
Reply With Quote
Old 04-01-2011, 01:26 PM
d0odlez89's Avatar
d0odlez89 d0odlez89 is offline
PetFinder Guru

d0odlez89 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to d0odlez89

Quote:
Originally Posted by x-rulez View Post
same goes to me..before this pun i kehilangan 2 kucing kesayangan i...2 tahun bela dorang sejak baby lg....cant imagine to lose another one....everyday teringatkan dorang n really2 miss both of them...
for the mean time just bela sekor je buat pengubat rindu...
tau xpe..kte bela dari kecik.then dorg xde lagi da..so sad...hmm.now ad 2 eko kucing. seko baby lagi.baru adopt. lagi sekor, kucing dsh.
Reply With Quote
Old 04-01-2011, 01:40 PM
d0odlez89's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
ntah teruk btol la jiran u...msti risau kalau nak buat apa2 keje sbb takut menggangu jiran...dh sumenya tak boleh susahla mcm tu...kdg2 benda2 tu sume bukannya boleh dikawal mcm air bsh keta msk kat umah jiran...mcm la dia tak penah basuh keta...
\

tulah.terukkan?? ssh betul hidup kalo ada jiran mcm nih. nasib jiran i sume ok..
hope daniel sabo jelah.
Reply With Quote
Old 04-04-2011, 11:05 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Daniel is on a distinguished road

Quote:
Originally Posted by miaomiao View Post
saya assume en daniel ni seorang muslim, minta maaf saya tak kenal en daniel secara personal.

Allah telah berfirman, "tidak Aku jadikan manusia dan jin melainkan untuk beribadat kepadaKu" (al-Zariyat:56).

manusia adalah khalifah di muka bumi, dan tanggungjawab kita untuk melindungi makhluk yang lebih lemah. dan sebagai muslim, kita faham bahawa Hadith juga pegangan kita.

sedangkan untuk menyembelih binatang ternakan pun tidak boleh diseksa mereka, pisau kena pastikan betul2 tajam. rujuk hadith riwayat muslim.

ada juga riwayat tentang seorang pelacur/penzina yang terjumpa dengan anjing yang kehausan, lalu dia berusaha untuk tolong memberi minum kepada anjing itu. syurga balasannya. ini hadith lemah, tapi still....

berbuat baik dengan makhluk adalah dituntut, dan kalau kita buat dengan ikhlas, pasti dapat keredhaan Allah. kalau buat jahat buruk balasannya, kalau buat baik....?

kalaulah dalam islam tiada tuntutan untuk berbuat baik dengan haiwan, kenapa tiada tercatat dimana2 larangan sebegitu? dan kenapa Rasullullah tidak menegur apabila baginda kantoi Abdul Rahman menyorok anak kucing didalam lengan baju, sampaikan Rasullullah memberi gelaran Abu Hurairah (bapa anak kucing).

wallahu'alam.

saya sertakan ini untuk bacaan en daniel:
http://www.syababul-huda.info/2011/0...hluk-lain.html
http://www.voa-islam.com/trivia/aqid...-seekor-kucing
I am chinese, but i faham what you said.......thanks for the classification dengan sertakan bacaan sekali, really really appreciated.......

kebanyakan kawan kawan saya malays....sejak kecik lagi saya dah mula baca majalah melayu, dengar lagu melayu, baca suratkhabar melayu sampai hari ini....tapi tidak lupa saya belajar bahasa chinese juga....
Reply With Quote
Old 04-04-2011, 11:16 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
Quote:
Originally Posted by d0odlez89 View Post
\

tulah.terukkan?? ssh betul hidup kalo ada jiran mcm nih. nasib jiran i sume ok..
hope daniel sabo jelah.
Quote:
tah papela dorang tu..teruk sangat u punye jiran.. Klu i geram tol klu jiran cmtu..xconsider ngan orang len.bende kecik pon nak d complaint..
Selain daripada jiran yang suka complaint, DBKL n Alam Floral kat tempat saya juga buat hal.........sampah sampah saya lebih seminggu pun tak clear. Kan tahu sampah sampah saya termasuk lah pasir pasir kucing saya, tahi tahi n rumput rumput arnab saya, bukan lah banyak sangat, sehari sebungkus plastik hitam besar, kalau tak clear hari-hari, seminggu dah jadi 7 bungkus n apa lagi bau yang dikeluarkan selepas seminggu......pernah tanya DBKL mengapa tak ambik, mereka kata ini Alam Floral punya kerja, tapi bila Alam floral orang datang, tak ambik juga....pening pening....
Reply With Quote
Old 04-04-2011, 11:25 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
thanks daniel....org2 yg mcm kita ni yg sygkan animal ni saje yg tau perasaan macamane rasanya kehilangan kucing yg kita sygi...even my hubby pun tak paham and pelik aje tgk sy asyik ngis....
Bukan kucing jer mati yang jadikan saya sedih, arnab saya matipun jadikan saya emotinal sehari juga.....setakat ini pun dua ekor kucing dewasa saya sudah mati.....satu Fifi (Kucing yang pertama saya bela, mati umur setahun lebih) n satu lagi Chiko.....
Reply With Quote
Old 04-04-2011, 03:09 PM
x-rulez's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by Daniel View Post
Selain daripada jiran yang suka complaint, DBKL n Alam Floral kat tempat saya juga buat hal.........sampah sampah saya lebih seminggu pun tak clear. Kan tahu sampah sampah saya termasuk lah pasir pasir kucing saya, tahi tahi n rumput rumput arnab saya, bukan lah banyak sangat, sehari sebungkus plastik hitam besar, kalau tak clear hari-hari, seminggu dah jadi 7 bungkus n apa lagi bau yang dikeluarkan selepas seminggu......pernah tanya DBKL mengapa tak ambik, mereka kata ini Alam Floral punya kerja, tapi bila Alam floral orang datang, tak ambik juga....pening pening....
i tak dpt membayangkan bau dia...kita kalau sehari pun tak bersihkan pasir kucing pun dh pening...inikan lg kalau seminggu...huhu

Quote:
Bukan kucing jer mati yang jadikan saya sedih, arnab saya matipun jadikan saya emotinal sehari juga.....setakat ini pun dua ekor kucing dewasa saya sudah mati.....satu Fifi (Kucing yang pertama saya bela, mati umur setahun lebih) n satu lagi Chiko.....
dulupun saya ada bela hamster....masa beli tu tokeh cina tu ckp seko jantan seko betina....mula2 bela ok lg tp bila dorang dh besar sikit sy tgk asyik gaduh je...hinggala pada 1 hari sy ingat dia main2 gurau tp sampai yg seko tu terkeluar biji mata digigit yg seko lg.......apa kes....last2 kena asingkan 2 sangkar la plak...nsb baik tak mati....tp hamster tu dh bagi kat member lain jaga....
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 08:49 AM
d0odlez89's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
i tak dpt membayangkan bau dia...kita kalau sehari pun tak bersihkan pasir kucing pun dh pening...inikan lg kalau seminggu...huhu

hehe.. tau xpe..sehari je bau-bauan yang wangi akan semerbak dalam uma.hohoho.. pewangi tambahan..haha xyah susah2 cari pewangi

dulupun saya ada bela hamster....masa beli tu tokeh cina tu ckp seko jantan seko betina....mula2 bela ok lg tp bila dorang dh besar sikit sy tgk asyik gaduh je...hinggala pada 1 hari sy ingat dia main2 gurau tp sampai yg seko tu terkeluar biji mata digigit yg seko lg.......apa kes....last2 kena asingkan 2 sangkar la plak...nsb baik tak mati....tp hamster tu dh bagi kat member lain jaga....

i think yg seko tu betine kot. bab my hamster, i dokkan dorg jantan and betine. then one day dorg sik gado. betine ngan betine pon akan gado. my late hamster dulu mati pon sbb mata dia cam nak terkeluo. tu die gado ngan adk die. betine gak..adoi..da la comey hamster tu.hihi
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 09:03 AM
x-rulez's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
i think yg seko tu betine kot. bab my hamster, i dokkan dorg jantan and betine. then one day dorg sik gado. betine ngan betine pon akan gado. my late hamster dulu mati pon sbb mata dia cam nak terkeluo. tu die gado ngan adk die. betine gak..adoi..da la comey hamster tu.hihi
tula i pun rasa maybe betina n betina atau jantan n jantan....tak sangka hamster ni lebih ganas dari kucing...nampak je kecik n comel tp sekali dia gigit tangan maunya berdarah....nak pegang n cium pun takut dia gigit...
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 11:44 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:

Kucing pula lain sikit.......short hair dengan long hair pun berbeza juga. Kucing long hair saya jantan ke betina ke duduk sekali pun tak jadi masalah dari kecik sampai dewasa....short hair pula lain, waktu kecik tak jadi masalah. Tiba jer musim mengawan, jantan dengan jantan memang tak boleh campur sekali......

Arnab pula kecik boleh tak kisah jantan ke betina, kalau dah cukup matang, mesti lah asingkan jantan dengan jantan.
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 11:47 AM
thini thini is offline
PetFinder Guru

thini is on a distinguished road

Quote:
Kucing pula lain sikit.......short hair dengan long hair pun berbeza juga. Kucing long hair saya jantan ke betina ke duduk sekali pun tak jadi masalah dari kecik sampai dewasa....short hair pula lain, waktu kecik tak jadi masalah. Tiba jer musim mengawan, jantan dengan jantan memang tak boleh campur sekali......

Arnab pula kecik boleh tak kisah jantan ke betina, kalau dah cukup matang, mesti lah asingkan jantan dengan jantan.
Haah kan.. I wonder why long hair a bit docile compared dengan short hair.. I am comparing Juju (medium hair) with Ketot & Mondok (both short hair).. si Ketot tu macam Taiko..
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 11:48 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
Kucing saya long hair jantan gaduh dengan short hair jantan....sure short hair yang menang, yang long hair tu kena gigit sampai hidung pun keluar darah...gigit tak lepas lepas selama 5 minits sampai saya siram air, ambik tuala nak asingkan pun tak jadi....panik betul waktu tu.....
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 11:51 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by thini View Post
Haah kan.. I wonder why long hair a bit docile compared dengan short hair.. I am comparing Juju (medium hair) with Ketot & Mondok (both short hair).. si Ketot tu macam Taiko..
samalah seperti Angor saya.....nampak jer jantan lain, first thing is kejar n gigit....Taiko sebiji. That's why I tak pernah miss nak tutup pintu sangkar dia.....
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 12:19 PM
x-rulez's Avatar
PetFinder Guru

Quote:
samalah seperti Angor saya.....nampak jer jantan lain, first thing is kejar n gigit....Taiko sebiji. That's why I tak pernah miss nak tutup pintu sangkar dia.....
oooo lain plak kes dgn kucing sy sebelum ni....yg betina lg ganas dari yg jantan...yg jantan tu kalau nampak kucing jantan/betina lain dia akan buat bodo je ataupun menyorok lari...tp kalau betina tu pantang nampak kucing lain lalu depan umah pun dia kejar tak kirala jantan ke betina...abis lari lintang pukang semua...even ngan anjing yg 5x lebih besar dari dia pun penah dia nk serang..nsb baik anjing tu tak lawan or gigit dia....maybe anjing tu pun terkejut kot kucing sy garang sgt...
Reply With Quote
Old 04-05-2011, 05:37 PM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
oooo lain plak kes dgn kucing sy sebelum ni....yg betina lg ganas dari yg jantan...yg jantan tu kalau nampak kucing jantan/betina lain dia akan buat bodo je ataupun menyorok lari...tp kalau betina tu pantang nampak kucing lain lalu depan umah pun dia kejar tak kirala jantan ke betina...abis lari lintang pukang semua...even ngan anjing yg 5x lebih besar dari dia pun penah dia nk serang..nsb baik anjing tu tak lawan or gigit dia....maybe anjing tu pun terkejut kot kucing sy garang sgt...
Macam macam kelakuan lah kucing kita.......asalkan mereka sihat n periang.....
Reply With Quote
Old 04-19-2011, 11:31 AM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Dah semakin besar lah si anak kucing kecik saya.....

Reply With Quote
Old 04-19-2011, 02:37 PM
ferdaus ferdaus is offline
Animal Lover

ferdaus is on a distinguished road

Quote:
Dah semakin besar lah si anak kucing kecik saya.....

sungguh comel. tu mata lain2 kaler ke sbb flash camera?
Reply With Quote
Old 04-19-2011, 03:36 PM
d0odlez89's Avatar
PetFinder Guru

comelny anak kucing u.. geram i tengok..hehe..da besar da kitten tu..i think kale mate len2 bab flash kamera.
Reply With Quote
Old 04-19-2011, 04:47 PM
Daniel's Avatar
Daniel Daniel is offline
PetFinder Guru

Quote:
Originally Posted by ferdaus View Post
sungguh comel. tu mata lain2 kaler ke sbb flash camera?
Quote:
comelny anak kucing u.. geram i tengok..hehe..da besar da kitten tu..i think kale mate len2 bab flash kamera.
Flash kamera yang jadikan mata nya look a like two difference colour......biasanya kucing pure white jer yang berkemungkinan dapat mata dua colour...
Reply With Quote
Old 04-19-2011, 05:13 PM
x-rulez's Avatar
PetFinder Guru

hi daniel...dh makin besar kucing u...makin comel...
nk tanya la betul ke kalau kucing pure white with different eye colour
ada kemungkinan boleh pekak?
sbb sy ada dgr kalau kucing putih ni selalu ada yg pekak?
tol ke?
Reply With Quote

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules